Без зайвих папірців, черг та втрати часу: Правила зміни місця проживання в Україні

Послуга зміни місця проживання на порталі “Дія” в тестовому режимі стане доступною для мешканців майже усіх міст України

Перший Незалежний

Перший Незалежний

Задекларувати місце проживання можна онлайн Фото з відкритих джерел

Перелік послуг, яким можна скористатися на порталі "Дія", збільшується. Відсьогодні у тестовому режимі працюватиме послуга зміни місця реєстрації онлайн. Раніше нею могли скористатися громадяни у 7 містах України, а нині послуга масштабується майже на всю країну.

Як долучитися до тестування та як змінити місце проживання в Україні онлайн та офлайн розповідаємо детальніше.

Як протестувати нову послугу в "Дії"

З 1 грудня на порталі "Дія" у тестовому режимі запрацює послуга зміни місця проживання онлайн майже для всієї України. Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів: "З 1 грудня запускаємо бета-тест зміни місця проживання онлайн на порталі "Дія".

Він окреслив переваги нової послуги - зміна місця проживання буде відбуватися за один робочий день без відвідування трьох установ, 30 днів очікування та папірців.

"Пів року тому ми запустили зміну місця проживання онлайн у 7 містах, а зараз масштабуємо її майже на всю країну", - зазначив міністр.

Однак для жителів Дніпра, Одеси, Чернівців, Миколаєва та Херсона дана послуга буде доступна трохи згодом.

За словами Федорова, послуга повністю трансформується, оскільки більше не потрібно буде їхати до свого рідного міста, навіть якщо людина хоче там зареєструватися. Також він додав, що "чоловікам не доведеться ходити у військкомат, щоб знятися або стати на облік".

Для участі в тестуванні потрібно зареєструватися за посиланням та заповнити невелику анкету.

Тестування послуги зміни місця проживання Дія

Також щоб протестувати послугу потрібно мати наступні документи:

 • податковий номер заявника та власників/співвласників житла;
 • КЕП заявника та власників/співвласників житла;
 • право власності на житло має бути внесено до Реєстру нерухомості (з 2013 року). Перевірити це та інформацію про співвласників можна тут.

При цьому заявник має бути старше 14 років.

Новини за темою: "Дія" запустила програму маркетингової підтримки малого та середнього бізнесу

Як зареєструвати місце проживання в Україні

Подати заяву на отримання послуги з реєстрації місця проживання можна на порталі "Дія".

На сайті вказано, що зареєструвати проживання можна за адресою майна заявника або за адресою іншого майна за умови згоди власника (у тому числі з одночасним зняттям з попереднього місця проживання), зняття з місця проживання.

Зміна місця проживання онлайн Дія

Для успішного подання заяви інформація про майно має бути розміщена в реєстрі нерухомого майна (окрім випадку реєстрації місця проживання осіб віком від 14 до 18 років за адресою місця реєстрації батьків або одного з них), воно не має перебувати в іпотеці або довірчій власності.

Послуга доступна у м. Харків, м. Вінниця, м. Луцьк, м. Київ, м. Рівне, м. Кривий Ріг, м. Маріуполь.

За реєстрацію, зняття з реєстрації місця проживання сплачується адміністративний збір, який перераховується до місцевого бюджету:

 • у разі звернення особи протягом 30 днів з моменту зняття з реєстрації – 0,0085 розміру прожиткового мінімуму (на сьогодні це 13,60 грн);
 • у разі звернення особи з порушенням зазначеного терміну – 0,0255 розміру прожиткового мінімуму (на сьогодні це 40,80 гривень).

Щоб отримати послугу онлайн потрібно:

 1. Зареєструватися чи авторизуватися (якщо вже зареєстровані) у кабінеті громадянина на diia.gov.ua.
 2. Заповнити онлайн-форму заяви для отримання послуги.
 3. Отримати згоду власників житла (за необхідності).
 4. Підписати заяву електронним підписом.
 5. Сплатити адміністративний збір.
 6. Після формування заяви та одержання згоди власників житла (за необхідності) її буде передано в обробку реєстратору відповідного органу місцевого самоврядування.

Адреса нового та поточного місця проживання має входити до переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких проводиться експериментальний проєкт.

Новини за темою: У мобільному застосунку "Дія" відтепер можна завантажити COVID-сертифікат у форматі PDF

Отримати послугу офлайн можна у наступний спосіб:

Звернутися до Центру надання адміністративних послуг та надати такі документи:

 • заяву на реєстрацію (у тому числі з одночасним зняттям) або зняття з реєстрації;
 • свідоцтво про народження дитини (за необхідності);
 • квитанцію про сплату адміністративного збору;
 • документи, що підтверджують право власності/користування майном, або дозвіл на реєстрацію місця проживання від власника майна (за необхідності);
 • згода іпотекотримача на реєстрацію місця проживання особи (за необхідності).

Якщо заяву подає представник особи, додатково потрібен документ, що посвідчує особу представника, та документ, що підтверджує її повноваження. Реєстрація місця проживання особи за заявою законного представника здійснюється за згодою інших законних представників.

Якщо заявник не є власником житла, йому необхідно надати документи, які підтверджують право користування майном, або отримати дозвіл від власника житла. У такому разі згода має бути нотаріально завіреною або може бути надана особисто власником майна в ЦНАПі, якщо він покаже правовстановлюючі документи та посвідчення особи.

Після цих дій місце проживання буде зареєстровано. Якщо громадянину потрібно отримати паперовий витяг про зареєстроване місце проживання, варто звернутися до Центру надання адміністративних послуг.

Також можна побачити актуальне місце реєстрації в е-паспорті громадянина України або в е-паспорті громадянина України для виїзду за кордон (за наявності таких документів).

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.