Новини » Світ Читать эту новость на русском

Чергова хвиля коронавірусу в Європі: Як вгамовують темпи інфікування у ЄС і які прогнози щодо COVID роблять у ВОЗ

Топ-новина

Топ-новина

фото з відкритих джерел

ВОЗ робить прогнози щодо коронавірусу на наступний рік

Країни Євросоюзу накрила чергова хвиля коронавірусу. Щоб послабити його вплив на громадян, уряди європейських держав встановлюють нові карантинні правила або посилюють вже існуючі обмеження. Зрештою, виходить, що у грудень – місяць, з якого почалася пандемія коронавірусу два роки тому, – Європа вступає у невеселому настрої і з незрозумілими перспективами. Євросоюз намагається вгамувати спалах інфікування і розвиває стратегію боротьби з коронавірусом.

Чи буде у Європі знову локдаун? Чи закриють країни ЄС свої кордони для в’їзду і виїзду? Чи готується поголовна примусова вакцинація і кому пропонують третє щеплення від коронавірусу? Про все це розповідаємо далі у матеріалі.

Яка стратегія боротьби з коронавірусом у Європі?

Пандемія COVID-19 не слабне ані у Європі, ані за її межами. Протягом останніх кількох тижнів низка країн ЄС оголосили про посилення карантинних обмежень.

Йдеться, зокрема, про Австрію, Німеччину, Нідерланди, Бельгію, Словаччину, які з середини листопада почали впроваджувати додаткові обмежувальні заходи, щоб стримати темпи інфікування коронавірусом.

Так, Австрія посилила карантин та змінила правила в'їзду для іноземців. Через посилення карантину в країні з 22 листопада в'їзд до Австрії можливий лише з поважної причини: відвідування родичів, лікування, сімейні обставини, службові поїздки, весілля, похорон. 

Для пасажирів, які пройшли вакцинацію або одужали від COVID-19 і їдуть до Австрії з поважних причин, з 22 листопада для в'їзду до країни потрібно: сертифікат про повну вакцинацію або підтвердження про одужання після захворювання на COVID-19. Для невакцинованих пасажирів для в'їзду в країну потрібні: а) негативний результат тесту на COVID-19 і обов'язковий 10-денний карантин після в'їзду; б) онлайн-реєстрація подорожі.  

фото з відкритих джерел

Бельгія з 20 листопада заборонила відвідувати закриті приміщення - кафе, ресторани, кінотеатри, нічні клуби - без захисних масок. Щоб зайти у заклад громадського харчування або розважальну чи культурну установу, необхідно мати один з таких документів: сертифікат про повну вакцинацію, негативний тест або довідку про одужання.

У Нідерландах з 28 листопада до 18 грудня діятимуть суворіші заходи для боротьби з коронавірусом. Згідно з новими правилами, супермаркети працюватимуть до 20:00, а торгові центри, магазини, що торгують товарами не першої необхідності, ресторани, кафе, театри, кінотеатри, музеї, перукарні, салони краси та спортзали – до 17:00.

Школи продовжать працювати, але учні повинні носити захисні маски, а діти із застудою мають перебувати вдома. До того ж регулярним має стати тестування на коронавірус для вчителів.

Новини за темою: Пандемія COVID-19: У Греції запроваджують обов'язкову вакцинацію для громадян віком від 60 років

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель і прем’єри федеральних земель країни ухвалили перелік заходів, щоб стримати хвилю коронавірусу.

Фото з відкритих джерел

Так, федеральний уряд зробить вакцинацію обов’язковою для професій догляду – всього без винятку персоналу лікарень, будинків для літніх людей і тих, хто надає допомогу вдома.

Окрім цього, урядовці домовилися про запровадження правила "2G", що закриває заклади (ресторани, масові заходи) і послуги для невакцинованих, якщо показники перевищують конкретні значення.

Ключовим показником для посилення карантину буде семиденний показник госпіталізацій на 100 000 населення. Якщо у федеральній землі він буде вищим за 3, там запровадять правило "2G". Разом з тим правило "3G" – вимога ковід-сертифіката про щеплення, перенесену хворобу або негативний тест – пошириться на робочі місця, потяги і місцевий громадський транспорт. Роботодавці мають щоденно перевіряти актуальність сертифіката, а персонал у сфері догляду повинен кожного дня здавати тести. 

Уряд Словаччини оголосив двотижневий локдаун з комендантською годиною, який буде розповсюджуватися на всіх громадян, зокрема і на вакцинованих від коронавірусу. Комендантська година діятиме з 05:00 до 01:00 (наступного дня), але матиме винятки. Можна буде виходити на роботу, але з довідкою від роботодавця. Дозволяється вигулювати тварин, ходити за продуктами, до лікаря, в аптеку, на аналізи, щеплення, на хрещення, весілля чи похорони. Відкритими будуть хімчистки, авторемонтні майстерні, банки, поштові відділення, ресторани працюватимуть на винос. 

До того ж протягом 90 днів по всій країні діятиме надзвичайний стан. Через 10 днів ситуацію переглянуть – якщо становище з інфікуванням коронавірусом погіршиться, заходи пролонгують. Якщо показники госпіталізацій і заражень покращаться, то для вакцинованих громадян введуть м’якший режим.

Новини за темою: Вакцини проти нового штаму коронавірусу Omicron можуть схвалити в найближчі 3-4 місяці

Чи готують у ЄС щеплення бустерними дозами?

Європа зрозуміла, що для зниження кількості випадків інфікування COVID-19 потрібні не дві дози препарату, а три, тобто ревакцинація. Відтак, у зв’язку з цим Європейська комісія планує скоротити термін дії сертифікатів про вакцинацію від COVID-19 до 9 місяців після проходження первинної вакцинації. При цьому єврочиновники рекомендують всім без винятку вакцинуватися бустерною, тобто додатковою, дозою вакцини проти коронавірусу після первинної вакцинації. Також будуть впроваджені сертифікати про вакцинацію після додаткової (ревакцинуючої) дози.

Фото з відкритих джерел

Вчені певні, що вакцинація захищає протягом шести місяців, а далі захист організму слабшає. Тому європейські політики дають своїм громадянам ще три місяці після первинної вакцинації, щоб зробити третє щеплення. Усі ці оновлені правила ще має затвердити Рада ЄС.

У Великій Британії з початку вересня уже діє правило щодо введення третьої дози вакцини для осіб віком від 50 років. Прем’єр-міністр країни Борис Джонсон доручив міністерству охорони здоров’я ввести десять мільйонів бустерних доз до Різдва, тобто до 25 грудня.

Наразі, за даними агентства AFP, лише 3,7% населення материкової Європи і островів отримали третє щеплення. Найактивніше ревакцинуються в Ісландії – кожен п’ятий громадянин отримав бустерну дозу. На другому місці – Угорщина і Сербія. 14 і 16 осіб з-поміж сотні жителів цих країн (відповідно) отримали бустерну дозу.

Фото з відкритих джерел

Тим часом представник ЄС з питань охорони здоров’я Стефан Де Кеерсмакер заявив, що Європа "повинна вакцинувати всіх, але це не так просто".

Складність у тому, що усі ці заходи мають бути затверджені кожною країною окремо. А для їх впровадження уряди країн повинні враховувати рівень інфікувань, госпіталізацій, одужань та летальних випадків.

Міністр охорони здоров’я Німеччини Єнс Спан заявив, що до кінця цієї зими німці будуть "щеплені, вилікувані або мертві". До того ж він закликав співгромадян вакцинуватися, щоб не заразитися під час чергової хвилі коронавірусу. Справа у тому, що у Німеччині один з найнижчих показників імунізації у Європі – 68%. Тим часом у країні заговорили про примусову вакцинацію, але міністр Спан скептично ставиться до цього.

Про примусову поголовну вакцинацію заявили в Австрії. Там разом з посиленням карантину 1 лютого введуть обов’язковий повний курс щеплень від коронавірусу для всіх жителів. Країна стала першою, яка видала наказ про обов’язкову імунізацію всього населення. 

Тим часом спеціальний посланець Всесвітньої організації охорони здоров’я доктор Девід Набарро зазначив, що поголовна вакцинація – це авантюра, на яку можуть наважитися лише багаті країни. 

Новини за темою: Бустерна COVID-вакцинація буде: Де у Європі вирішили робити третє щеплення проти коронавірусу і навіщо це потрібно

Чи будуть у Європі використовувати таблетки проти коронавірусу?

У Європі готуються лікувати коронавірус новими противірусними таблетками. Вчені уже довели, що два таких препарати знижують ризики тяжкого протікання хвороби, госпіталізації і летальних випадків. 

Нещодавно Європейське агентство лікарських засобів схвалило противірусний препарат Merck для екстреного застосування.

Фото з відкритих джерел

В агентстві заявили, що таблетки Merck (Molnupiravir або MK-4482) можуть використовуватися для лікування дорослих з COVID-19, яким не потрібен додатковий кисень і котрі мають підвищений ризик розвитку тяжкої форми коронавірусу. Також було розпочато перевірку схожого препарата від Pfizer.

Що прогнозує ВООЗ щодо коронавірусу у 2022 році?

Радник голови ВОЗ Брюс Айлвард заявив нещодавно, що пандемія коронавірусу "може тривати протягом значної частини 2022 року". Причина такого прогнозу у тому, що бідні країни не отримують достатньої кількості доз вакцини. Приміром, якщо у світі в середньому вакциновано 40% жителів, то в Африці – лише 5% населення. Справа у тому, що розвинені держави не виконують своїх обіцянок із надання вакцини бідним країнам.

"Можу точно сказати, що ми не справляємося. Нам потрібно дійсно прискоритися, а в протилежному випадку знаєте, що відбудеться? Ця пандемія триватиме на рік більше, ніж може", - заявив Айлвард.

Разом з тим вчені кажуть, що пандемія коронавірусу у деяких країнах може завершитися у 2022 році, перейшовши у форму сезонної хвороби. До того ж вони зазначають, що вірус навряд чи буде мутувати занадто швидко для формування імунітету.

фото з відкритих джерел

За словами голови експертної групи ВОЗ Марії ван Керхове, до кінця 2022 року 70% населення світу буде вакциновано, ситуація стане контрольованою, а кількість тяжких випадків хвороби і смертей знизиться.

Окрім цього, вчені зазначили, що першими подолають пандемію країни, де поєднуються високий рівень вакцинації і рівень природного імунітету серед людей, що перехворіли на COVID-19. Це – Сполучені Штати Америки, Велика Британія, Португалія та Індія.

До речі, розраховуючи на зростання рівня вакцинації у світі, Єврокомісія планує з 1 березня 2022 року відкрити кордони для всіх мандрівників незалежно від їхнього статусу імунізації.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.