Новини » Світ Читать эту новость на русском

Чергова мутація чи технічна помилка: Що відомо про штам "Дельтакрон" та коли чекати на хвилю COVID-19 в Україні

Деякі світові вчені припускають, що відкриття "Дельтакрону" - це технічна помилка

Топ-новина

Топ-новина

Фото з відкритих джерел

Поки світом шириться штам коронавірусу "Омікрон", на Кіпрі вчені повідомили про виявлення нового штаму "Дельтакрон". Інформації про нього небагато - не всі світові вчені, які вивчають коронавірус, підтверджують відкриття нового штаму COVID-19, дехто називає це технічною помилкою.

Що відомо про "Дельтакрон" та коли очікувати на нову хвилю коронавірусної хвороби в Україні, розповідаємо детальніше далі.

Що відомо про нову мутацію коронавірусу

У суботу, 8 січня, іноземні ЗМІ оприлюднили інформацію про виявлення нової мутації COVID-19. Повідомлялося, що це гібрид штамів "Дельта" та "Омікрон", який вже назвали "Дельтакрон" та ідентифікували на Кіпрі щонайменше у 25 пацієнтів з COVID-19.

За словами доктора Леонтіоса Кострикіса, який очолює групу вчених лабораторії біотехнології та молекулярної вірусології Кіпрського університету, "Дельтакрон" має генетичне походження варіанту "Дельта" разом з деякими мутаціями "Омікрону". Науковець зазначив, що спостерігається зв'язок між зараженням новим штамом та потреб в госпіталізації.

Наразі мало інформації про знахідку, тому рано говорити про те, що саме ця мутація COVID-19 стане домінуючою, заявив Кострикіс. Тим не менш, посилаючись на власні спостереження, науковець зробив попередній висновок - "Дельтакрон" може бути здатним поширитися й витіснити "Омікрон".

Леонтіос Кострикіс повідомив, що зразки "Дельтакрону" були передані в базу даних GISAID (база геномів коронавірусу), що зробить їх доступними для світової наукової спільноти. При цьому міністр охорони здоров'я Кіпру уточнив, що більше деталей про новий штам буде оприлюднено згодом.

Новини за темою: У ВООЗ назвали причину появи нових штамів коронавірусу

Новий штам чи технічна помилка

У неділю, 9 січня, доцент в медичній школі Афінського національного та Каподистрійського університету і член комітету експертів Гікас Майоркініс зазначив, що відкриття нового штаму коронавірусу спричинила технічна помилка в аналізі геному.

За його словами, це була так звана мутація "Дельтакрон", мутація зі значною кількістю варіантів, які були ідентифіковані в Omicron з генетичним фоном мутації Delta.

"Щодо Deltacron (змішування Delta і Omicron) Кіпру, який останнім часом багато лунав у грецьких ЗМІ, перші незалежні аналізи показують, що це технічна помилка лабораторії в процесі зчитування геному..." - розповів науковець.

Інші вчені також висловили припущення, що відкриття Леонтіоса Кострикіса є результатом лабораторного забруднення. Але він сказав у заяві, відправленій електронною поштою в неділю, що виявлені ним випадки “вказують на еволюційний тиск на предковий штам з метою придбання цих мутацій, а не на результат однієї події рекомбінації”.

За словами Кострикіса, зараження “Дельтакроном” вище серед пацієнтів, госпіталізованих з Covid-19, ніж серед негоспіталізованих пацієнтів, що виключає гіпотезу зараження. Більше того, зразки були оброблені в кількох процедурах секвенування більш ніж однієї країни. За його словами, принаймні одна послідовність із Ізраїлю, депонована у глобальній базі даних, демонструє генетичні характеристики “Дельтакрону”.

"Ці результати спростовують незадокументовані заяви про те, що “Дельтакрон” є результатом технічної помилки", - сказав Кострікіс.

Новини за темою: Симптоми інфікування штамом коронавірусу "Омікрон" з’являються вже через три дні, - вчені

Вірусні гени визначають форми білків, що виконують низку специфічних завдань. “Омікрон” і “Дельта” мають мутації в шиповому білку, які впливають на їхню здатність проникати в клітини людини, внаслідок чого “Омікрон” стає більш заразним.

Штам коронавірусу "Омікрон" Фото з відкритих джерел

А за словами професора мікробної геноміки в Бірмінгемському університеті Англії Ніка Ломана, рекомбінантні форми вірусів можуть виникати, коли циркулює кілька варіантів патогену. Він зазначив, що хоча рекомбінантна форма “Дельти” та “Омікрону” не стала б повною несподіванкою, знахідка з Кіпру, найімовірніше, є "технічним артефактом", що виник у процесі секвенування вірусного геному.

Яка ситуація з COVID-19 в Україні

В країні погіршується ситуація із поширенням коронавірусу - дві області повернулися в помаранчеву зону карантину.

За даними Міністерства охорони здоров'я, у Сумській області погіршився показник виявлення випадків інфікування, а в Херсонській - динаміка рівня госпіталізацій хворих. Всі інші регіони України перебувають у жовтій зоні карантину.

А секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов заявив, що Україні не вдасться уникнути нової хвилі коронавірусу через стрімке поширення нового штаму "Омікрон", пік якого прогнозується на початку 2022 року.

За його словами, нова хвиля коронавірусу в Україні очікується, згідно з прогнозами МОЗ, у лютому 2022 року.

Фото з відкритих джерел

Детальніше почитати про загрозу різкого збільшення кількості хворих на коронавірусну хворобу на початку цього року можна в нашому матеріалі.

Новини за темою: У Великій Британії число померлих від коронавірусу перевищило 150 тисяч

Варто також зазначити, що з початку пандемії в Україні виявили 3 704 442 випадки коронавірусу, 3 514 786 людей одужали, 97 325 - померли. За минулу добу зафіксовано 1 969 нових випадків коронавірусної хвороби. Зокрема, захворіли 94 дитини та 41 медпрацівник. За добу померли 86 людей, одужали – 3 517 пацієнтів, госпіталізовано 1 064 людини.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.