Новини » Світ Читать эту новость на русском

Доля COVID-паспортів у Європі: Швейцарія схвалила обов’язкові сертифікати вакцинації, а Єврокомісія хоче обмежити термін дії COVID-документів

Топ-новина

Топ-новина

фото з відкритих джерел

Європа посилено бореться з коронавірусом

У Європі активізується політика зі стримування поширення коронавірусу. Кілька європейських країн ініціювали низку заходів, покликаних уповільнити розповсюдження COVID-19 – серед них Швейцарія, Франція. Здебільшого вони стосуються COVID-сертифікатів та необхідності введення бустерної дози вакцини проти коронавірусу. Тим часом Єврокомісія пропонує обмежити термін дії сертифіката вакцинації.

Далі розповідаємо, що змінилося у видачі COVID-паспортів у Європі, а також конкретно про швейцарські і французькі новації у впровадженні сертифікатів вакцинації.

Як у Швейцарії вирішили питання про обов’язковість COVID-паспортів

Швейцарія на національному референдумі проголосувала за впровадження COVID-паспортів. Народне опитування стосувалося необхідності підтримання урядових карантинних заходів для боротьби з пандемією коронавірусу. Зокрема, йдеться про використання у країні COVID-сертифікатів. Більшість громадян Швейцарії підтримали цю пропозицію. Відомо, що результати опитування показали – близько 62% громадян підтримують такі карантинні заходи, а 38% проголосували проти. Явка на референдумі була високою – прийшло майже 66% повнолітніх громадян Швейцарії.

фото з відкритих джерел

У країні заговорили про те, що через підтримку впровадження ковід-паспортів уряд Швейцарії може посилити карантин на загальнонаціональному рівні.

Історія проведення референдуму доволі цікава. Справа у тому, що паспорт про вакцинацію у Швейцарії запровадили влітку цього року, а тести на коронавірус зробили платними. У сертифікаті про вакцинацію мало бути вказано факт вакцинування особи двома дозами вакцини проти коронавірусу. Власники таких документів могли відвідувати громадські місця та масові заходи по країні. Тоді у німецькомовних регіонах країни ці урядові заходи стали причиною масових протестів проти "обмеження прав людини".

Наразі у Швейцарії вакциновано 67% населення – 5,7 мільйона з-поміж 8,7 мільйона громадян. Разом з тим кількість нових випадків заражень коронавірусом зростає, і уряд побоювався, що після скасування ковід-паспортів (як цього вимагали антивакцинатори) ситуація з інфікуванням вийде з-під контролю.

Тим часом противники вакцинації збирали підписи, щоб провести референдум про скасування COVID-паспортів. Окрім тиску антивакцинаторів, при проведенні референдуму влада країни керувалася ще й іншим. Для Швейцарії референдум не є чимось незвичайним – там часто використовують такий спосіб виявлення громадської думки для прийняття важливих для країни рішень. Це передбачено політичним устроєм країни. Для швейцарців народне голосування – це показник прямої демократії для врегулювання фундаментальних питань.

Тож референдум таки відбувся, але його результати навряд чи задовольнять противників вакцинації.

Новини за темою: Вакцини в утиль: Що відомо про новий штам коронавірусу Omicron

Нагадаємо – за два роки пандемії коронавірусу Швейцарія була країною з найслабшими карантинними заходами у Європі. Приміром, школи тут не працювали всього кілька тижнів, але влітку і восени цього року країну накрив спалах інфікувань.

Тому уряд скасував безкоштовні тести на коронавірус і впровадив федеральну програму відслідковування контактів хворих, а також COVID-сертифікати з інформацією про одужання, вакцинування або негативний результат ПЛР-тесту. Без такого документа швейцарців не пускають до громадських закладів та установ.

Новини за темою: У світі не зафіксовано жодного випадку смерті від штаму коронавірусу "Омікрон", - ВООЗ

Єврокомісія пропонує обмежити термін дії COVID-сертифікатів

Європа запровадила COVID-сертифікати, що підтверджують вакцинацію, одужання або негативний тест на коронавірус, 1 липня цього року. Тоді термін дії сертифікату про вакцинацію не визначили.  Але днями стало відомо, що через зниження захисту від коронавірусу, який забезпечує вакцинація, Європейська комісія хоче обмежити термін дії COVID-сертифікатів. До того ж євродепутати агітують за бустерні щеплення.

25 листопада єврочиновники представили свою рекомендацію щодо оновлення правил для подорожей всередині Євросоюзу під час пандемії. Ключова новація від Єврокомісії – обмеження терміну дії сертифікатів ЄС про щеплення від коронавірусу дев'ятьма місяцями після отримання другої дози вакцини.

фото з відкритих джерел

Причина полягає у тому, що рівень захисту від коронавірусу з часом знижується. Тому Європейський центр профілактики та контролю захворювань радить отримати бустерну дозу вакцини через шість місяців після завершення першого курсу щеплення. А у Єврокомісії до цих шести місяців додали ще три, щоб люди встигли зробити третє щеплення. Після отримання додаткової дози вакцини у ЄС можна буде отримати відповідний сертифікат.

Поки пропозицію Єврокомісії розглядатиме Рада Євросоюзу. Якщо їх затвердять у вигляді рекомендацій, кожна країна ЄС вирішуватиме самостійно, як їх впроваджувати. Єврочиновники розраховують, що нові правила набудуть чинності з 10 січня 2022 року. 

Новини за темою: У Нідерландах виявили штам коронавірусу "Омікрон" у 13 пасажирів, які прибули з ПАР

Третя доза вакцини й обов’язковість COVID-паспортів у Франції

Конституційна рада Франції підтвердила законність рішення продовжити термін застосування у країні "санітарних пропусків" по COVID-19 з QR-кодом до 31 липня 2022 року.

фото з відкритих джерел

Уряд ввів їх 9 серпня, вони видавалися вакцинованим препаратами Pfizer, Moderna, AstraZeneca и Johnson & Johnson, тим, хто перехворів або отримав негативний результат ПЛР-тесту. Пропуски є аналогом сертифікатів вакцинації і обов’язкові для відвідування громадських місць і поїздок по країні. Документ у паперовому або електронному вигляді підтверджує, що людина не може заразити оточуючих. 30 вересня такі документи стали обов’язковими для підлітків з 12 років. Спершу їх ввели до 15 листопада, але пізніше продовжили. І от нині Конституційна рада визнала урядові вимоги законними і такими, що не суперечать правам і свободам громадян.

До того ж 18 листопада більшість французів проголосували за локдаун для невакцинованих громадян. Про це свідчать дані опитування, проведеного компанією Elabe для телеканалу BFM TV серед понад тисячі французів. 59% опитаних підтримали обмеження для антивакцинаторів, тоді як 41% респондентів виступили проти. 

Тим часом у Франції з 27 листопада всім жителям країни віком від 18 років будуть пропонувати бустерну (додаткову) дозу вакцини від коронавірусу. Незважаючи на слово "пропонуватимуть", відомо, що без неї COVID-сертифікати не діятимуть. Про це попередив міністр охорони здоров’я Франції Олівьє Веран.

Фото з відкритих джерел

За його словами, можна вакцинуватися додатковою дозою вакцини через п’ять місяців після другої дози. Також він підкреслив, що бустерна доза обов’язкова для збереження дії сертифікату про вакцинацію. З 15 грудня COVID-паспорта у людей віком від 65 років перестануть діяти, якщо після введення другої дози уже минуло п’ять місяців, а третьою дозою вони не вакцинувалися. Те саме з 15 січня чекатиме і на громадян Франції віком від 18 років.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.