Із січня до квітня: Що відомо про нову хвилю COVID-19 в Україні та як захиститися від хвороби

Нова хвиля коронавірусу в Україні, за прогнозами МОЗ, триватиме до квітня

Топ-новина

Топ-новина

Фото з відкритих джерел

Перед Новим роком та на новорічно-різдвяні свята всі області України перебували у жовтій зоні карантину. А після святкового періоду статистика захворювань пішла вгору. Наприклад, у четвер, 13 січня, зафіксували значний ріст інфікування коронавірусом. За добу виявили понад 10 тисяч нових випадків.

Вчені уже заявили про початок нової хвилі коронавірусу в Україні, а в МОЗ спрогнозували її тривалість.

Детальніше про темпи поширення коронавірусу в Україні, прогнози чергової хвилі захворювання та поради, як вберегтися від хвороби, розповідаємо далі.

Яка ситуація з COVID-19 в регіонах України

Після свят дві області потрапили до помаранчевої зони. Станом на 10 січня показники не відповідали нормам у Сумській та Херсонській областях.

МОЗ

За даними МОЗ, у Сумській області погіршився показник виявлення випадків інфікування, а в Херсонській - динаміка рівня госпіталізацій хворих.

У Херсонській міській раді назвали перехід області до помаранчевої зони епіднебезпеки помилкою. В. о. заступника херсонського міського голови Роман Головня розповів: "Така інформація не відповідає дійсності. За тими показниками захворюваності, що ми фіксуємо у місті й області, ми перебуваємо на межі жовтої і зеленої зони. І жоден показник не говорить про те, що Херсонську область потрібно перевести до помаранчевої".

При цьому, за його словами, в області та у МОЗ наразі з'ясовують, чому на сайті міністерства вказано такі дані.

Також в. о. заступника мера нагадав, що засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо Херсонської області днями не проводили.

А у МОЗ відповіли, що, згідно з отриманими з регіону даними, на Херсонщині має бути помаранчевий рівень.

Новини за темою: ВООЗ заявила про перетворення коронавірусу на ендемічну інфекцію: Що це означає

Україну накриває чергова хвиля коронавірусу?

Вчені Національної академії наук України проаналізували ситуацію з поширенням COVID-19 та повідомили, що в країні починається нова хвиля захворювання. Кількість позитивних тестів зросла майже на 40% щодо мінімуму останніх чисел грудня. До того ж в Україні збільшилися обсяги тестування та позитивність тестів.

Таке зростання відбулося переважно за рахунок змін у віковій структурі хворих і не має стосунку до патогенних властивостей вірусу. В останні 3-5 днів серед хворих зросла частка повнолітньої молоді до 35 років.

Україна слідує тенденціям країн Східної Європи (Чехія, Румунія, Болгарія та ін.) з невеликою затримкою в часі. Через те, що початок нової хвилі припав на святковий період, що традиційно призводить до аномалій в даних.

Штам коронавірусу "Омікрон" Фото з відкритих джерел

"Зараз важко оцінити і спрогнозувати реальну швидкість поширення епідемії. Згідно з даними про заразність штаму "Омікрон" та епідемічними тенденціями низки країн світу, можна очікувати більш стрімкого, ніж будь-коли раніше, зростання епідемічних показників. Відкриття шкіл після канікул і сезонність можуть істотно вплинути на динаміку епідемії", - зазначено в аналізі.

Новини за темою: У МОЗ дали роз'яснення, як не сплутати коронавірус і туберкульоз

Скільки триватиме сплеск захворюваності

Головний державний санітарний лікар Ігор Кузін розповів, що значне збільшення кількості інфікованих коронавірусом в Україні очікується наприкінці січня. Пік нової хвилі прогнозують на лютий, а триватиме вона до квітня.

"За нашими прогнозами, черговий сплеск буде з кінця січня. У цей час буде більше "Омікрону". Пік припаде на лютий з поступовим спаданням аж до квітня", - зазначив Кузін.

Він додав, що тривалість, розмах нової хвилі та показники смертності залежатимуть від ефективності протиепідемічних заходів та від кількості людей, які вакцинуються та отримають бустерну дозу.

"За даними наукових досліджень, щеплення захищає від тяжкого перебігу хвороби й від смерті. Ми маємо доволі амбітні плани з вакцинації - принаймні 70% дорослого населення до кінця 2022 року. Тобто кількість смертей буде залежати від темпів вакцинальної кампанії. Ми не очікуємо, що 2022 рік буде гіршим, ніж 2021, за кількістю нових випадків або кількістю смертей", - сказав Кузін.

Водночас, за його словами, прогнози у 100 тис. смертей внаслідок COVID-19 завищені.

Новини за темою: З'єднання конопель можуть блокувати зараження коронавірусом, – дослідження

Як захиститися від коронавірусу

Щоб зменшити ризик захворювання на коронавірус, варто уникати скупчення людей, використовувати маски, антисептики та рукавички, дотримуватися соціальної дистанції.

Коронавірус втрачає 90% своєї здатності заражати протягом 20 хвилин після перенесення повітрям. При цьому більша частина втрат відбувається протягом перших п'яти хвилин, говорять нові дослідження Бристольського університету.

Отримані дані ще раз підкреслюють важливість передачі коронавірусу на короткі відстані, при цьому фізичне дистанціювання і носіння масок, ймовірно, є найбільш ефективними засобами запобігання зараження.

Фото з відкритих джерел

Також експерти радять вакцинуватися, адже щеплені люди легше переносять захворювання. Наприклад, дві дози вакцини від COVID-19 компаній Pfizer-BioNTech можуть на 70% захистити хворих від шпиталізації у разі зараження штамом "Омікрон".

Новини за темою: Майже 50% дорослого населення України вакцинувалися проти коронавірусу, - Шмигаль

Детальніше про нові умови вакцинації від коронавірусу в Україні та введення бустерної дози читайте в нашому матеріалі.

А дізнатися про ситуацію з поширенням штаму "Омікрон" в Європі можна за посиланням.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.