Новини » Світ Читать эту новость на русском

Холодна війна, криза у США і нова тривалість життя. Saxo Bank опублікував прогнози на 2022 рік

Топ-новина

Топ-новина

У світі може розпочатися холодна війна Фото з відкритих джерел

У банку прогнози називають "малоймовірними подіями, які можуть мати значний вплив на фінансові ринки"

Facebook втратить свій потенціал, США охопить конституційну кризу, а в світі почнеться нова холодна війна. Водночас відбудеться великий прорив в медицині, який збільшить життя людей на 25 років. Але чи добре це? Данський Інвестиційний банк Saxo Bank опублікував список прогнозів на 2022 рік. Їх він назвав "обурливими" і "революційними" подіями, здатними сильно вплинути на фінансові ринки. Про найбільш примітних з них розповідаємо далі. 

Люди житимуть на 25 років довше

Тривалість людського життя може збільшитися на чверть століття завдяки великому прориву в медицині, який відбудеться вже в 2022 році. Вчені розробили коктейль з медичних препаратів. Він здатний регулювати процеси на рівні клітин і навіть продовжити їх життя. 

Досліди на лабораторних мишах довели, що коктейль збільшує тривалість життя на 30%. Для людей це означає збільшення життя приблизно на 25 років.

Але чи буде нові ліки доступно всім - невідомо. Також незрозуміло, чи вистачить ресурсів прогодувати і забезпечити комфортне життя великій кількості пенсіонерів.

У США почнеться конституційна криза

Конфлікти між демократами і республіканцями не вщухають, а навпаки розростаються з новою силою. Це може стати основою конституційної кризи в країні. 

США загрожує конституційна криза Фото з відкритих джерел

У Saxo Bank спрогнозували, що на проміжних виборах до Конгресу одна зі сторін виступить проти затвердження результатів голосування. Це перешкоджатиме формуванню нового складу Конгресу. Як результат - Конгрес не може розпочати роботу вчасно - 3 січня 2023 року.

У Saxo Bank спрогнозували, що нинішній президент Джо Байден продовжить керувати країною завдяки президентським декретам. Якщо прогноз збудеться, то американська демократія буде припинена, а країна опиниться перед повномасштабною конституційною кризою.

Американські активи можуть стати вкрай волатильними, а прибутковість облігацій США зросте. Тим часом курс долара може почати знижуватися.

Світ опиниться у новій холодній війні

Успішні випробування китайської гіперзвукової ракети стали несподіванкою для США. Багаторічне суперництво між Вашингтоном і Пекіном посилилося не тільки в економіці, але і в оборонній сфері. Тепер же до гонки приєднуються Росія, Індія, Ізраїль і Євросоюз, які також славляться передовими військовими технологіями. 

Новини за темою: ВМС США почали наймасштабніші навчання з часів холодної війни

Гіперзвукові можливості здатні змінити багаторічний військовий статус-кво, адже технологія дає країнам нові оборонні та наступальні здібності. Вони ж і ставлять під загрозу фундаментальний принцип гарантованого взаємного знищення. Так, при завданні першого ядерного удару гіперзвукові ракети здатні повністю запобігти атаці міжконтинентальних балістичних ракет. Тому до гонки все активніше приєднуються нові гравці - ніхто не хоче відставати. 

Якщо компанії, що займаються гіперзвуковими розробками, опиняться на піку популярності, то корпораціям, що працюють з традиційним озброєнням, може загрожувати занепад, йдеться в прогнозі Saxo Bank. 

В ЄС з'явиться Суперфонд на основі пенсійних накопичень

США все більше залучені в суперництво з Китаєм, тому не виключено, що Євросоюз позбудеться колишньої підтримки свого союзника. У зв'язку з цим ЄС шукає спосіб самостійно зміцнити оборону і простимулювати економіки, постраждалі від кризи в енергетиці.

Президент Франції Емманюель Макрон за підтримки прем'єра Італії Маріо Драгі запропонували створити Суперфонд Євросоюзу в розмірі трьох трильйонів євро. Він передбачає обов'язкове переведення частини пенсійних активів всіх працівників старше 40 років в низькодохідні облігації Суперфонду. Останні фактично є облігаціями Євросоюзу.

Якщо прогноз збудеться, то це допоможе забезпечити оборону, вирішити кліматичні та енергетичні проблеми. Але більш важливо те, що при успішній роботі системи прибутковий податок в Європі почне поступово знижуватися.

Facebook стане платформою для старшого покоління

Молодь все активніше відсторонюється від Facebook через алгоритми самої соцмережі. Користувачі часто бачать ідентичний або дезінформуючий контент, що відштовхує молоде покоління. 

Якщо в 2012 році 94 відсотки підлітків мали акаунт у Facebook, то сьогодні таких приблизно 27 відсотків.

Facebook втрачає молодь Фото з відкритих джерел

Корпорація Facebook вже змінила назву на Meta для захисту і відділення Instagram (найціннішого активу). У відчайдушній спробі втриматися нагорі Meta намагається заволодіти Snapchat або TikTok, витрачаючи на це мільярди доларів. Проте інвестори розуміють, що корпорація стрімко втрачає молоде покоління, а значить, і майбутній потенціал.

В результаті Meta втрачає 30% вартості, йдеться в прогнозі. При такому розкладі доцільніше буде розділити належні їй сервіси на відокремлені структури. А монопольні мрії Марка Цукерберга розіб'ються в прах.

 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.