Кредити на придбання житла і спрощене отримання документів: Що передбачає оновлений закон про переселенців

Топ-новина

Топ-новина

Фото з відкритих джерел

Зміни мають стати позитивними для окремої категорії громадян України 

На засіданні Верховної Ради 1 грудня парламентарі ухвалили у першому читанні зміни до закону "Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб".

Документ покликаний спростити отримання переселенцями адміністративних послуг в Україні. Йдеться про спрощення взяття переселенців на облік, а також про скасування обмежень на житло для їхнього тимчасового проживання.

Далі розповідаємо про особливості зміненого нардепами документу, а також про нюанси громадянських прав внутрішньо переміщених осіб у нашій країні.

Що передбачають зміни закону про переселенців

За законопроєкт № 4487, котрий вносить зміни до базового закону "Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб", у перший день грудня проголосували 304 народні депутати.

Йдеться про сприяння особам, які проживають на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, АР Крим та Севастополі в отриманні документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її статус, із внесеними до них даними про зареєстроване місце проживання на цих територіях.

За словами першого заступника голови комітету ВР з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій Максима Ткаченка, проєкт закону вдосконалить законодавче регулювання реалізації прав та свобод внутрішньо переміщених осіб в Україні. Інакше кажучи, для переселенців має покращитися якість надання адміністративних послуг і зрости ступінь гарантування соціального захисту.

Фото з відкритих джерел

Зміни до закону про права і свободи внутрішньо переміщених осіб передбачають таке:

  • уточнення поняття внутрішньо переміщених осіб;
  • скорочення терміну прийняття рішення про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи з 15 до 7 робочих днів, а у разі обґрунтованої необхідності отримання довідки у скорочені строки – у термін до 3-х робочих днів;
  • врегулювання питання щодо права внутрішньо переміщених осіб на житло через державні програми та отримання кредитів для придбання житла з низькими відсотками;
  • скасування 6-місячного терміну, на який, відповідно до чинного закону, внутрішньо переміщеній особі надається житло для тимчасового проживання.

Новини за темою: В Україні в 2022 році планують закрити чергу на житло ветеранів АТО та переселенців

30 листопада був прийнятий ще один закон стосовно переселенців – він стосується реєстрації місця проживання у Донецькій та Луганській областях, Криму та у місті Севастополь, та оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України таких людей. 299 народних депутатів проголосували за законопроєкт № 4564, поданий ще 31 грудня минулого року.  

Мета документу – законодавче врегулювання механізму внесення даних про зареєстроване місце проживання особи у Донецькій / Луганській областях / Автономній Республіці Крим / місті Севастополь. Також йдеться про врегулювання процесу визначення місця оформлення документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, про вклеювання фотокартки у паспорт громадянина України особам, чиє місце проживання зареєстроване на вказаних територіях.

Закон визначає, що дані про зареєстроване місце проживання на тимчасово окупованих територіях України до документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, можна вносити на підставі документів, що підтверджують реєстрацію місця проживання особи.

Також у тексті закону вказано, що оформлює документи, які підтверджують громадянство України чи посвідчують особу, вклеює фотокартки у паспорт українців, які мають зареєстроване місце проживання на тимчасово окупованих територіях Державна міграційна служба України. Відбувається це виключно за місцем звернення особи.

Новини за темою: Україна заборгувала переселенцям понад 12 млрд пенсій

Окрім цього, будуть внесені зміни до закону "Про забезпечення прав і свобод та правовий режим на тимчасово окупованій території України". Буде скасовано довідку, що підтверджує місце перебування особи, яка проживає на тимчасово окупованій території чи переселилася з неї.

belrynok

Законотворці сподіваються, що ухвалення закону спростить мешканцям тимчасово окупованих територій доступ до медичної допомоги, адміністративних послуг, реалізації права на освіту, отримання банківських послуг.

А можливість звертатися за оформленням паспорта громадянина України до будь-якого підрозділу Державної міграційної служби України спростить особам, які мають зареєстроване місце проживання на тимчасово окупованих територіях, доступ до отримання низки паспортних послуг. 

Новини за темою: Переселенці зможуть подати заяви на допомогу через "Дію"

Що відомо про переселенців в Україні

За даними Міністерства соціальної політики, станом на літо 2021 року в Україні  було зареєстровано трохи більше ніж 1,5 мільйони переселенців з районів Донецької та Луганської областей та з Криму.

Цього року влада вже реалізувала низку новацій для переселенців в Україні. 8 червня поточного року в Україні набула чинності постанова уряду, згідно з якою внутрішньо переміщені особи, без зареєстрованого основного місця проживання, зможуть отримувати в сервісних центрах МВС низку послуг. Йдеться про можливість складання іспитів на право керування транспортом; обмін і відновлення посвідчення водія; реєстрацію і перереєстрацію транспортних засобів. Окрім цього, президент України Володимир Зеленський підписав закон про звільнення внутрішньо переміщених осіб від сплати туристичного збору за проживання у тимчасових помешканнях.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.