Міста-привиди чи вулканічні гори: Чим саме Чилі приваблює туристів звідусіль

Топ визначних місць від Анд до Сантьяго

Топ-новина

Топ-новина

Природний пам’ятник Ла-Портада Фото з відкритих джерел

Чилі – це одна з країн Південної Америки. Її історія триває вже понад 13 000 років. Тут жили різноманітні індіанські народи, інки, іспанці та не лише. Сьогодні цей куточок планети відомий мальовничим узбережжям Тихого океану та гірською системою Анд.

А ще тут можна зустріти символічні пам’ятки у пустелях. Не менш цікавими є льодовики та національні парки із надзвичайно багатою флорою та фауною. Які інші пам’ятки варто побачити в Чилі, читайте далі у нашому матеріалі.

Рука пустелі

Так зветься скульптура в Чилі. Вона розташована у пустелі Атакама. Її можна побачити лише за 450 м від Панамериканського шосе. Перед відвідувачами вона постає як ліва долоня, яка виступає з-під землі на три чверті. Має висоту 11 метрів. Створена з бетону на стальному каркасі. Скульптуру відкрили в кінці ХХ століття.

Автором цього проєкту був чилієць Маріо Іраррасабаль. Мета скульптури – продемонструвати самотність, страждання та несправедливість. Її розмір виражає безпорадність і вразливість. Сьогодні Рука пустелі трапляється у багатьох музичних кліпах. Та й туристів до неї приїжджає чимало.

Рука пустелі в Чилі Фото з відкритих джерел

Національний парк Торрес-дель-Пайне

Можна знайти прямо на самому кордоні степів Патагонії та полярних лісів району Магелланової протоки. Це одне з найгарніших місць на планеті. Воно відоме своїми неповторними пейзажами. Тисячі мандрівників приїжджають сюди, щоб помилуватися гірською групою Кордильєра-дель-Пайне.

Крім неї, у парку на вас чекають річки, озера та льодовики. На території площею 2420 км² мешкають рідкісні андські олені, а також пуми, кондори, лами та лисиці. Тут ростуть кипарисові та букові дерева. Є багато орхідей та інших квітів. Через парк було прокладено два туристичних маршрути.  

Новини за темою: Фіорди, фортеці та замки: Чому варто відпочити у норвезькому місті Берген

Національний парк Торрес-дель-Пайне у Чилі Фото з відкритих джерел

Національний парк Лаука

Розташований на півночі Чилі. Це регіони Парінакота і Аріка. Парк охоплює територію площею в  1379 км². Саме тут ви зможете побачити чимало вулканів. Утім, головною визначною пам’яткою у парку є невеличка область з озерами Лагуна-де-Котакотані та Чунґара.

На інших ділянках парку велику цінність становлять вулканічні кратери. Крім того, тут ви побачите декілька видів тварин. Це пуми, лами, альпаки та вікуньї. Сюди варто завітати, щоб побачити птахів теж. Їх налічується понад 140 видів. Найвідоміша птаха – андійський кондор.  

Національний парк Лаука Фото з відкритих джерел

Острів Пасхи

Також відомий як Рапа-Нуї, Мата-Кітегара, Теапі тощо. Розташований у південній частині Тихого океану. Цей вулканічний острів є найвіддаленішим у світі. Відстань звідси до узбережжя Чилі – 3703 кілометрів. Колись тут були ліси. Сьогодні на острові налічується лише до 30 видів рослин. Тварин теж залишилося небагато.

Мандрівники приїжджають сюди, щоб поглянути на кам’яні статуї зі спресованого вулканічного попелу – моаї. Місцеві вважають, що в них зберігається надприродна сила предків. На острів можна потрапити за допомогою турів чи літаком. Найдешевший варіант – подорож на чилійському військовому кораблі, але на це потрібен дозвіл.

Новини за темою: Острови для оренди, екзотичні пляжі та неповторні пейзажі: Скільки коштує відпочити на Сейшелах

Природний пам’ятник Ла-Портада

Розташований на півночі області Антофагаста. Це природна арка на узбережжі Чилі за 18 км від неї. Вона має висоту 43 м і довжину 70 метрів. У її основі лежить чорний камінь андезит. Навколо нього можна побачити шари жовтого піщаники.

Досить цікавими є скам’янілості поруч. Вони формувалися від 35 до 2 мільйонів років тому. Саме тут ви зможете поспостерігати за різноманітними птахами: олушами, сірими чайками та пеліканами. Крім того, у цій акваторії час від часу з’являються морські котики.

Вулкан Охос-дель-Саладо

Розташований в Андах на кордоні Чилі та Аргентини. Це найвищий вулкан у світі. Його висота – 6891 м. А ще Охос-дель-Саладо ("солені очі") – це досить відома гора. Зазвичай її схили дуже сухі, що зумовлено розташуванням у пустелі Атакама.

Попри це, тут можна побачити постійне озеро. Воно розміщене на висоті близько 100 метрів. Припускають, що це найвище озеро будь-якого типу на планеті. Наостанок, сходити на вершину гори переважно легко. У ХХ ст. на цьому шляху альпіністи знаходили поховання інків.

Вулкан Охос-дель-Саладо Фото з відкритих джерел

Сантьяго

Є столицею та водночас найбільшим місто у Чилі. Воно розміщене у Центральній долині. Його заснував іспанський конкістадор Педро де Вальдівія у середині ХVI століття. Центр міста оформлений у неокласицистичному стилі. Найвідоміша пам’ятка Сантьяго – замок на пагорбі Санта-Лусія.

Знаковою архітектурною спорудою також є Муніципальний театр опери та балету. Його звели у 1857 році. У Сантьяго мандрівники можуть побачити чимало садів теж. Якщо ви приїхали сюди, то варто зайти у район Беллавіста – він більше відомий як "Паризький квартал".

Покинуте місто Гумберстоун

Найбільше відоме завдяки колишнім селітряним заводам Гумберстоун і Санта-Лаура. Розташоване у пустелі Атакама. Від міста Ікіке сюди їхати 48 кілометрів. З 2005 року це місце віднесене до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Колись тут існував один із найбільших центрів видобутку селітри. Його започаткували у кінці ХІХ ст. Він швидко здобував популярність і приваблював робітників із Чилі, Болівії та Перу. Під час Великої депресії у 1929 році усе занепало. Сьогодні можна побачити лише поодинокі будиночки в англійському стилі.

Нагадуємо, що раніше виходив матеріал про найцікавіші місця Канади, у якому розповідається про Ніагарський водоспад, Королівський музей Онтаріо та затоку Фанді.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.