Мури, храми на гірських вершинах і диво-сади: Топ місць Китаю, куди варто поїхати

Топ-новина

Топ-новина

Палац Потала у Китаї фото з відкритих джерел

Храми міста Ліцзян, мандрівка річкою Янцзи та мальовничі сади

Найдешевшим напрямком для відпочинку за кордоном традиційно залишаються європейські країни. Туди можна полетіти навіть на вихідних – той же квиток у Вроцлав коштує лише 320 гривень. Та й що подивитися там ми теж знаємо.

Водночас деякі напрямки для нас є маловідомими. Один із таких – Китай. Але тут точно можна знайти будь-що: від старовинних фортець до неповторних гірських пейзажів. Що обов’язково варто подивитися в Китаї туристам, читайте далі у нашому матеріалі. 

Великий китайський мур

Це низка кам’яних та земляних укріплень у північній частині Китаю. Їх збудували, щоб захисти північні кордони Китайської імперії від кочових племен. Деякі частини муру звели ще до нашої ери, але найбільше – у епоху династії Мін. Сьогодні туристи можуть побачити величезну стіну, яка охоплює чимало провінцій: Хунань, Хубей, Сичуань тощо.

Мур має загальну протяжність близько 21 196 км. До нього входять траншеї, а також природні захисні бар’єри: гори та річки. Також уздовж Великого муру є сторожові вежі та каземати. А в головних гірських проходах збудовані справжні фортеці.

Новини за темою: Ірландія відкрита для подорожей: Топ визначних місць для туристів від скель до замків

Класичні китайські сади Сучжоу

Розташовані у однойменному місті провінції Цзянсу. Це місце уже не перше століття відоме своїми водними та гірськими пейзажами. У поєднанні з архітектурою природа приваблює щороку багатьох мандрівників. Усі вони прагнуть побачити кам’яну альтанку "Цанлан", яку збудували в ХІ столітті, а також левову гущавину "Шіцзилінь", що бере початок з 1342 року.

А ще мандрівників чекають такі сади:

  • "Лю" - збудований у епоху династії Мін. Тут розташовані альтанка "Чуши", монастир "Ханьбі" і башта "Мінсе". Найбільше архітектурних споруд – саме у цьому місці.
  • "Чжочжен" - є найбільшим парком у місті. Його будували під час правління імператора Чженде з династії Мін. У ньому можна поглянути на павільйони, альтанки та вежі. Центральною у композиції є вода.
  • "Ванші" - є найменшим садом у Сучжоу. Це місце не тільки мальовничих водойм, але й палаців.

Класичні китайські сади Сучжоу фото з відкритих джерел

Літній палац

Розташований у Пекіні. Це літня резиденція династії Цін. Вона має площу близько 290 га та бере початок у ХVIII ст. На півночі видно гору Ваньшоушань, а на півдні від неї – озеро Куньмінху. На території є чимало різних споруд, які загалом мають понад 3000 приміщень.

А ще всюди видніються мости, павільйони і тераси. Не менш цікавими будуть і храми. Уздовж берега озера проходить "найдовший у світі розмальований коридор". На його стінах – близько 8000 картин. Крім того, навколо стоять фігури левів і драконів – символів імператорської могутності.

Гори Хуаншань

Це гори у центральній частині південного Китаю. З 1990 року вони внесені до Світової спадщини ЮНЕСКО. Їх площа – 1200 кв. км. На весь світ гори відомі чотирма речами: Хуаньшаньськами соснами, скелями, мінеральними джералами та хмарами. Більшість року вони оповиті туманом – саме це створює унікальні природні пейзажі.

Та це не єдина причина потрапити сюди. Місцевість має багате культурне минуле. Хуаншань не перше століття приваблює поетів і художників, які шукають на гірських схилах творчого натхнення. Станом на сьогодні понад 20 тис. віршів описують всю велич цієї місцевості. А якщо потрапили сюди, то не оминайте села у підніжжя – це унікальна можливість познайомитися з культурою краще.

Гори Хуаншань фото з відкритих джерел

Парк Чжанцзяцзе

Це національний лісовий парк у однойменному міському окрузі провінції Хунань. Найвідомішою його частиною виступає територія Улін’юань. Вона є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО з 1992 року. Саме тут ви побачите понад 3000 унікальнальних карстових колон. Деякі з них сягають висоти в 200 метрів.

Також у Чжанцзяцзе на мандрівників чекають види на гору Тяньцзи, сотні видів рослин і рідкісні тварини. Зокрема, найвідомішими є велитенська китайська саламандра, золотий фазан і кабарга. У парку функціонує канатна дорога теж. Доїхати сюди можна на автобусі.

Місто Ліцзян

Це містечко у провінції Юньнань. Воно розташувалося на березі річки Юйлунхе. Це пам’ятник Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Місто гармонійно вписане у гірський рельєф неподалік озера Лугу та ущелини. Тут ви досі можете побачити характерну середньовічну забудову з черепичними дахами.

Ліцзян також відомий унікальною системою водопостачання в місті. Сюди варто завітати, адже тут вже тисячі років живе народ насі. Саме він створив культуру дунба, яка має особливе ієрогліфічне письмо. Наостанок, мандрівники зможуть ходити стежками гір, які розташовані поруч.

Новини за темою: Маловідома Туреччина: Де варто прогулятися туристам у місті Ізмір, щоб не пропустити найцікавіше

Стара частина міста Ліцзян фото з відкритих джерел

Річка Янцзи

Також відома як Чан. Це найдовша річка у Євразії. Вона простягається від міста Шанхай до відносно невеликої провінції Цінхай. Довжина водойми – 6380 кілометрів. Вона щороку продукує близько 20% китайського ВВП. До того ж, Янцзи протікає через велику кількість екосистем, а тому тут ви побачите дельфінів, алігаторів та не лише.

Над річкою збудовано чимало мостів. Один із таких має довжину понад 8 км. Це – Сутунський вантовий міст. Наостанок, особливо цікавими для туристів уже не перший рік є "Три ущелини" - природний кордон між провінціями Хубей і Чунцін.

Храм Потала

Це царський палац і буддійський храм у місті Лхаса. Він розташований на місцевому пагорбі. З 1994 року внесений до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Першу будівлю на цьому місці збудували ще у 637 році. Сучасний вигляд з’явився лише у середині ХVII століття за ініціативою Далай-лами V. Сьогодні туристи зможуть побачити залу Побалакан і печеру Фа-Вана.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.