Новини » Події Читать эту новость на русском

Надзвичайна ситуація на Бурштинській ТЕС: Що відомо про причини і наскільки все серйозно

Топ-новина

Топ-новина

фото з відкритих джерел

Людських жертв немає

Ввечері у неділю, 28 листопада, на Бурштинській теплоелектростанції, що розташована в Івано-Франківській області, сталася аварія. За повідомленням прес-служби ТЕС та Державної служби надзвичайних ситуацій, стався викид гарячої пари на сьомому енергоблоці. Як наслідок – викид, схожий на вибух.

Далі розповідаємо, що відомо про надзвичайну ситуацію на Бурштинській ТЕС, хто постраждав і якою могла була причина вибуху.

Що, коли і де сталося

О 22:12 у неділю, 28 листопада, рятувальникам Державної служби надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області надійшло повідомлення від диспетчера екстреної медичної допомоги про те, що на Бурштинській ТЕС стався вибух.

Повідомляється, що на котлі сьомого енергоблоку сталася розгерметизація екранної труби діаметром 60 міліметрів. Через це стався викид газопарової суміші та газів з печі котла. Внаслідок цього опіки отримали двоє працівників Бурштинскьої ТЕС та двоє працівників "Галременерго", які були на цьому блоці. Їх госпіталізували до обласної лікарні у м. Івано-Франківськ та до Бурштинської міської лікарні. На ТЕС зазначили, що постраждалим нададуть необхідну допомогу.

Тим часом заступник головного лікаря з хірургічної допомоги Івано-Франківської обласної клінічної лікарні Андрій Яворський зазначив, що стан двох госпіталізованих людей – важкий і критично важкий. У одного опіки тіла 30%, у другого – 60%. Лікарі постійно здійснюють необхідну обробку шкіри та перев’язки. Чи будуть оперативні втручання, медики визначатимуть з огляду на стан постраждалих.

Через аварію сьомий енергоблок було зупинено і виведено з експлуатації. Замість нього наразі працює четвертий енергоблок. Нараз працює сім енергоблоків загальною потужністю 1172 МВт. Тим часом для компенсації потужності готують до запуску блок №4. Відтак, аварія не вплинула на роботу станції, а також на тепло- та енергопостачання Івано-Франківської області.

Причини й обставини нещасного випадку наразі з’ясовуються.

Варто зазначити, що 18 серпня 2021 року на Бурштинській ТЕС уже ставалося загоряння. Тоді спалахнув маслобак у котлотурбінному цеху блока №3. Ніхто з працівників не постраждав, а відключення блока не вплинуло на тепло- та електропостачання Бурштинського енергоострова.

Новини за темою: В Україні 20 блоків ТЕС і ТЕЦ не працюють через відсутність палива, - Укренерго

Що сталося на ТЕС після вибуху

Майже одразу після викиду газової суміші, у ніч на 29 листопада, на Бурштинській ТЕС сталася ще й пожежа на покрівлі над котлом в блоці № 8. В управлінні ДСНС Івано-Франківщини повідомили, що пожежа електричних кабелів виникла на фермі крівлі (на відмітці 46) котельного відділення між 8-м і 9-м енергоблоками котлотурбінного цеху ТЕС. Пожежа розповсюдилася на площу у 2 квадратних метри, її вдалося ліквідувати ще до прибуття рятувальників.

Постраждалих немає, а причину загоряння і нанесені збитки наразі встановлюються. 

Новини за темою: "Центренерго" замовило для своїх ТЕС 1,5 млн тонн вугілля

Що відомо про Бурштинську ТЕС

Бурштинська теплоелектростанція знаходиться біля м. Бурштин (Івано-Франківська область) на перетині ліній електропередач, що з'єднують Україну з Угорщиною, Румунією, Словаччиною. ТЕС входить до до складу "ДТЕК Західенерго", кінцевим бенефіціаром якої є Рінат Ахметов.

12 енергоблоків (потужністю по 200 МВт кожний) Бурштинської ТЕС були введені в експлуатацію в 1965-1969 роках. Основним технологічним паливом є вугілля українських вугільних басейнів, а допоміжним – природний газ і мазут. Встановлена потужність ТЕС – 2400 МВт. 

фото з відкритих джерел

З 1 липня 2002 року Бурштинська ТЕС була відокремлена від об'єднаної енергосистеми України і працює у складі так званого "Бурштинського острова" – території, на якій розташовані електричні мережі електростанції та прилеглі до неї електромережа і споживачі електроенергії в межах Закарпатської, Івано-Франківської та Львівської областей.

Бурштинський енергоострів, на відміну від решти електромереж України, під'єднаний до електромереж країн ЄС, тому 2-3 енергоблоки Бурштинської ТЕС постійно працюють на експорт.

Робота в межах "острова" вимагає завантаження до дев'яти енергоблоків станції, тоді як перед тим на станції працювали не більше шести енергоблоків. До того ж робота електростанції в енергоостровінегативно впливає на стан обладнання, бо вимагає частих пусків-зупинок блоків. Через це зросла аварійність Бурштинської ТЕС.

Новини за темою: Через нестачу вугілля 60% енергоблоків державних ТЕС не працюють, - "Укренерго"

Бурштинська ТЕС забезпечується водою з водосховища площею 1260 гектара, що на річці Гнила Липа. Його ще називають "Бурштинське озеро" або "Бурштинське море". Температура води в озері вища на кілька градусів від очікуваної завдяки підігріву від електростанції. Тому тут проводяться змагання з плавання на відкритій воді. Риба, що водиться у водоймі, швидше набирає вагу в теплій воді. До того ж завдяки унікальному мікроклімату на березі Бурштинського озера тут можуть дозріти абрикоси і навіть персики, тоді як в межах регіону це неможливо.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.