Наслідки вторгнення в Україну і неприпустимість ядерної війни. Про що говорили Байден і Путін

Топ-новина

Топ-новина

Джо Байден і Володимир Путін Фото з відкритих джерел

США продовжать уважно стежити за переміщенням та нарощуванням російських військ на кордонах з Україною

У четвер увечері, 30 грудня, відбулася телефонна розмова між президентами США і Росії Джо Байденом і Володимиром Путіним. Це була друга розмова лідерів за останній місяць, і тривала вона 50 хвилин. Основною темою переговорів стала ситуація навколо України. Крім цього, було порушено низку інших важливих питань. Детальніше про підсумки перемовин розповідаємо далі. 

Наслідки вторгнення в Україну 

У ході переговорів президент США Джо Байден закликав президента Росії Володимира Путіна до деескалації напруженості з Україною. 

"Він чітко дав зрозуміти, що США та їхні союзники й партнери дадуть рішучу відповідь, якщо Росія вторгнеться в Україну", - заявила речниця Білого дому Джен Псакі.

У Білому домі наголосили, що США продовжать уважно стежити за переміщенням та нарощуванням російських військ на кордонах з Україною і готуватимуться до будь-якого рішення, яке ухвалить Володимир Путін.

Переговори на рівні ради НАТО-Росія 

Президент США Байден підтримав дипломатичні перемовини, які повинні відбутися на початку 2022 року на рівні ради НАТО-Росія та в Організації з безпеки і співробітництва в Європі. При цьому американський лідер підкреслив, що прогрес у діалогах може відбутися у разі деескалації ситуації щодо України. 

Джо Байден і Володимир Путін Фото з відкритих джерел

Байден і Путін домовились, що російські посадовці мають зустрітися з американськими колегами в Женеві 9-10 січня, щоб обговорити контроль над озброєннями та зростання напруженості навколо України у рамках двостороннього діалогу щодо стратегічної стабільності. Росію на переговорах представлятиме заступник глави МЗС Сєргєй Рябков, а США - заступниця держсекретаря з політичних питань Венді Шерман.

Новини за темою: Росія погрожує США та НАТО "вжити заходів" у разі відмовчування щодо "гарантій безпеки"

12 січня в Брюсселі заплановане окреме засідання Ради Росія-НАТО. Наступного дня повинна відбутися зустріч у Відні в рамках Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), до якої входять США, їхні європейські союзники, Україна та Росія.

Відносини між РФ і США

Крім того, Джо Байден озвучив Володимиру Путіну два підходи США до Росії. У Білому домі наголосили, що вони залежатимуть від подальших дій РФ щодо України. Перший підхід - це шлях дипломатії, який веде до деескалації ситуації. Інший шлях спрямований на стримування агресії РФ. Він включає серйозні витрати і наслідки, якщо Кремль наважиться на вторгнення в Україну. 

Джо Байден і Володимир Путін Фото з відкритих джерел

“Байден згадав, що у разі продовження ескалації уздовж українського кордону західні країни запровадять масштабні санкції, які стосуватимуться економічної, фінансової та військової сфер”, - пояснив помічник Володимира Путіна Юрій Ушаков.

У відповідь Володимир Путін попередив, що безпрецедентні санкції щодо Росії можуть призвести до повного розриву відносин із Заходом. Президент РФ назвав такі дії помилкою.

Контроль за озброєнням

Ще однією темою переговорів двох президентів став контроль над озброєнням. Джо Байден наголосив на неприпустимості початку ядерної війни і повідомив про відсутність намірів розміщувати на території України ударне наступальне озброєння.

Новини за темою: Росія не виключає розміщення ядерної зброї в Білорусі: У МЗС РФ назвали умову

Помічник президента Росії додав, що Путін і Байден домовилися продовжити діалог після Нового року. За його словами, вони підтримуватимуть контакти на рівні адміністрацій.

А у Білому домі оцінили розмову Джо Байдена і Володимира Путіна як серйозну і ґрунтовну.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.