Новини » Світ Читать эту новость на русском

Натиск на курок, хаос на зйомках і завершення кар’єри. Подробиці першого інтерв’ю Болдвіна після смерті українки

Топ-новина

Топ-новина

Алек Болдуін Фото з відкритих джерел

Актор не вважає себе винним у смерті операторки

Алек Болдвін вперше дав інтерв'ю про трагедію на зйомках фільму "Іржа", де застрелив українку Галину Гатчинс. Американський актор розповів подробиці того дня і заявив, що не вважає себе винним. При цьому Болдвін зізнався, що готовий завершити кар'єру. Про відвертості актора у інтерв'ю ABC News розповідаємо далі. 

Смерть на знімальному майданчику

Четвер, 21 жовтня, знімальний майданчик у штаті Нью-Мехіко (США). На годиннику приблизно 14 за місцевим часом, триває репетиція вестерну "Іржа". Американський актор Алек Болдвін тримає у руках реквізитну гвинтівку, яка повинна стріляти холостими патронами. За сценарієм, події у фільмі відбуваються у Канзасі 1880 року. Болдвін грає злочинця Харланда Раста, онук якого засуджений до повішення за випадкове вбивство.

Галина Гатчінс Фото з відкритих джерел

Галина Гатчінс Фото з відкритих джерел

В один момент зброя дає осічку і куля влучає в 42-річну операторку-постановщицю Галину Гатчинс родом з України та зачіпає 48-річного режисера картини Джоела Соуза, який стояв позаду жінки. Чоловіка з пораненням плеча госпіталізували у лікарню на машині швидкої допомоги. Українку у важкому стані доправили вертольотом у лікарню для операції на шлунку, однак врятувати не встигли. Галина померла, залишивши 9-річного сина Андроса і чоловіка Матью Гатчинса. Зйомки фільму призупинили. 

Гвинтівка не мала бути зарядженою

Більше ніж через місяць після трагедії Алек Болдвін наважився на перше інтерв'ю, в якому розповів подробиці того дня. Під час репетиції, згадує актор, перший помічник режисера фільму Дейв Холлс передав йому револьвер із фразою "Це холодна зброя". 

Холодна зброя – промисловий жаргон для зброї, яка або буквально порожня, або заряджена нестріляючими "фіктивними" патронами. Ця фраза використовується, щоб подати сигнал акторам і команді про те, що зі зброї можна стріляти.

"Що там сталося, чому він зробив таку заяву, і які були реалії, я не знаю", – розповів Болдвін в інтерв'ю АВС News. 

У поліцейському ордері вказано, що дівчина-зброярка поклала три пістолети на візок за межами місця зйомок. Після чого перший помічник режисера Холлс взяв один із револьверів і приніс його в павільйон.

Зйомки фільму "Іржа" Фото з відкритих джерел

Адвокат Холлса Ліза Торрако у захист свого клієнта заявила, що перевірка зброї не є його обов'язком. "Очікувати, що помічник режисера перевірить вогнепальну зброю, це все одно що сказати помічнику режисера перевірити кут камери, звук чи освітлення", – сказала адвокат. При цьому Торрако не підтвердила, чи саме Холлс передав пістолет Болдвіну. 

Болдвін не натискав на курок

Актор взяв пістолет у руки, і вони разом із Гатчинс почали вибудовувати майбутній кадр. Галина керувала кожним рухом, все було за її вказівкою, згадує Болдвін в інтерв'ю. 

"Це була знакова репетиція. І (Гатчинс, – ред.) каже мені: "Тримай пістолет нижче. Відійди праворуч. Гаразд, тут вже. Добре, зроби це. А тепер покажи це трохи нижче". Вона вказує мені, як вона хоче, щоб я тримав пістолет. Я тримаю пістолет там, де вона сказала мені його тримати, який в кінцевому підсумку був спрямований прямо під пахву", – розповів Болдвін. 

Що відбулося далі – досі достеменно невідомо. За словами актора, йому потрібно було звести пістолет, але не стріляти. Болдвін запевнив, що пістолет спрацював автоматично, а сам він не натискав на курок. 

"Я підводжу пістолет… відпускаю молоток пістолета, пістолет вибухає… На курок не було натиснуто… Я б ніколи не спрямував на когось пістолет і не натиснув би на курок", – сказав актор в інтерв'ю. 

Адвокат Холлса підтвердив розповідь Болдвіна, підкресливши, що останній весь час тримав палець поза спусковою скобою паралельно стволу і не тиснув на курок. 

Безлад на знімальному майданчику

Після того, як куля влучила у Гатчинс, ніхто спершу не зрозумів, що трапилося щось жахливе. Актор був переконаний, що працює з "холодною зброєю". 

"(Гатчинс, – ред.) падає. Я подумав, що вона знепритомніла. Уявлення про те, що в цій зброї був боєприпас, прийшло до мене, мабуть, через 45 хвилин або годину", – згадує Болдвін. 

Деякі члени знімальної групи назвали смерть оператора ознакою безладу як на знімальному майданчику, так і поза ним. Скарги надходили на тривалість робочого дня, проблеми з житлом, некваліфіковані найми та небезпечні умови праці. Так, за кілька днів до загибелі операторки стався інший інцидент, пов'язаний із двома осічками зброї.

Зйомки фільму "Іржа" Фото з відкритих джерел

За кілька годин до трагедії кілька членів знімальної групи на знак протесту пішли зі знімального майданчика. Їх оперативно замінили іншими кінематографістами. 

Болдвін не надто зважав на скарги, адже вважав 12- або 13-годинний робочий день звичайною практикою.

Помічник оператора Лейн Лупер попередив про проблеми з готельними номерами для команди, але не згадав про проблеми безпеки, сказав Болдвін. 

Актор не вважає себе відповідальним

Болдвін зізнався, що з нетерпінням чекає результатів розслідування як заради сім'ї загиблої Гатчинс, так і заради власного емоційного благополуччя. Він запевнив, що не зловживав зброєю на зйомках, а лише дотримувався вказівок операторки та довіряв інструкціям Холлса щодо "холодної зброї".

"Хтось поклав живу кулю в пістолет, кулю, якої навіть не повинно було бути на території. Хтось несе відповідальність за те, що сталося, і я не можу сказати, хто це. Але знаю, що це не я", – сказав актор. 

Журналіст Джордж Стефанопулос, який спілкувався з актором, зазначив, що деякі люди вважають неприпустимим направляти пістолет на когось на зйомках.

На що Болдвін відповів: "Хіба що ця людина не є оператором, який направляє мене, говорить, під яким кутом тримати пістолет перед камерою. Це саме те, що сталося". 

Звинувачень Гутьєррес-Рід і Холлс поки висунуто не було, але розслідування продовжується. Сам же Болдвін не бачить свою причетність до кримінальних звинувачень.

"Люди, які знають, навіть у державі, сказали мені, що малоймовірно, що мене будуть звинувачувати в будь-якому кримінальному провадженні", – сказав він.

Болдвін готовий завершити кар'єру

На питання журналіста про те, чи відчуває Болдвін свою провину, актор відповів: "Ні". 

"Я міг би вбити себе, якби вважав себе винним за скоєне, і я не говорю це легковажно", – відповів він. 

Алек Болдуін Фото з відкритих джерел

Однак трагедія на знімальному майданчику залишила важкий відбиток у пам'яті актора, який продовжує тиснути на нього.

Новини за темою: Алек Болдвін готовий завершити кар'єру після смерті оператора на зйомках

"Мені постійно сниться про це. Я проживаю свій день, витримую його. Але після його завершення я падаю. Емоційно я падаю", – поділився Болдвін переживаннями під час інтерв'ю. 

Щобільше, смерть Гатчинс змусила Болдвіна задуматися про те, чи хоче він продовжувати зніматися у фільмах. Наразі ж актор не може уявити, що колись йому знову доведеться мати справу зі зброєю. На питання про те, чи завершить Болдвін свою кар'єру, він відповів: "Це може статися. Мені все одно". 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.