Не Буковелем Єдиним: Кращі бюджетні гірськолижні курорти для відпочинку, окрім Карпат

Від Харкова до Києва – сноутюбінг, сноуборди та лижі

Топ-новина

Топ-новина

Фото з відкритих джерел

Відпочинок у Карпатах – саме про це мріють чимало українців під час зимових відпусток. Місцева кухня, термальні джерела та катання на лижах приваблюють багатьох мандрівників. Та що робити, коли не хочеться їхати аж на захід країни? 

Спочатку можна поїхати у Київську область. Лише тут знайдеться кілька місць для такого дозвілля. А ще є Полтавщина, Харківщина та не лише. Де відпочивати в Україні на лижах, окрім Карпат, читайте далі у нашому матеріалі.

GoloseevSki Park, Київ

Був відкритий у 2015 році. Розташований у Голосіївському парку за адресою вулиця Генерала Родимцева, 8. Тут є бугельний витяг і траса довжиною 500 м. Ціни станом на 2022 рік наступні:

 • 1 підйом у будні – 30 грн;
 • у вихідні – 40 грн;
 • абонемент на дві години у будні 350 грн;
 • у будні – 250 грн.

Якщо ви плануєте відпочивати погодинно, то краще це робити у будні дні. Кількість підйомів у цьому тарифі не враховується. Утім, саме у суботу чи неділю тут працює лижна школа – саме її учнів доведеться пропускати вперед, а це займе чимало часу.

У GoloseevSki Park також доступні нічні катання. З 23:50 до 04:00 кількість підйомів не враховується. Більше інформації ви можете знайти за посиланням.

Новини за темою: Топ гірськолижних курортів Грузії: Де кататися на лижах у 2022 році

GoloseevSki Park у Києві Фото з відкритих джерел

"Протасів Яр", Київ

Це найстаріший гірськолижний комплекс столиці. Він розташований у центрі столиці та працює ще з 1998 року. Крім того, це база олімпійської підготовки збірних України з гірськолижного спорту та сноубордингу.

Сьогодні тут є декілька трас:

 • дитяча навчальна, довжиною 150 м;
 • для початківців – 275 м;
 • середньої складності – 500 м;

Працює два витяги. Один підйом у будні дні коштує 25 грн, а у вихідні – 35 грн. Абонементи на дві години коштують відповідно 250 та 350 грн. У комплексі досвідчені лижники можуть випробувати власні сили на трамплінах, рейлах і фігурах різної складності.

Мандрівники також зазвичай відзначають вибір напоїв, ресторани поруч та персонал. Оренда спорядження теж є. Більше інформації про комплекс можна знайти тут.

Протасів Яр - гірськолижний комплекс Фото з відкритих джерел

Комплекс Gvozdoff, Київська область

Розташований у с. Гвоздів Васильківського району. Сюди варто приїжджати, щоб покататися на лижах чи сноубордах. У комплексі є 2 траси довжиною 220 метрів і два бугельних підйомники.

Оренда спорядження також доступна. Ціни на основний лижний схил такі:

 • У будні – один підйом 30 грн з 10:00 до 16:00 і 40 грн з 16:00 до 21:00. Дитячий – 25 грн.
 • У вихідні – 60 грн з 10:00 до 21:00. Дитячий – 40 грн.

Катання на надувних санях (сноутюбінг) – 400 грн у будні та 500 грн у вихідні. Лижі зазвичай одразу доступні після відкриття сезону. Натомість потрапити на сноутюбінг можна не завжди. Зазвичай про основні правила змін повідомляють у соцмережах.

Наостанок, для гостей пропонують готель і ресторан. Приїжджати сюди можна і влітку. Більше інформації є на офіційному сайті.

Новини за темою: Зимовий релакс на Прикарпатті: Топ зимових місць для відпочинку в Івано-Франківську

Комплекс Gvozdoff у Київській області Фото з відкритих джерел

"Сорочин Яр", Полтавська область

Цей гірськолижний комплекс розташований у с. Кам’янка. Дістатися сюди буде зручно з обласного центру – Полтави. На гостей тут чекають декілька трас довжиною 300 метрів. Є бугельні витяги та дитячий підйомник.  

Головна перевага курорту – наявність снігових гармат. На сезон 2021-2022 такі ціни:

 • 1 підйом – 40 грн;
 • 3 – 100 грн;
 • 5 – 140 грн;
 • 10 – 250 грн;
 • 20 – 400 грн.

Також є можливість придбати абонемент на 100 і 200 підйомів за 1400 та 2400 грн відповідно. Якщо плануєте брати спорядження в оренду, то потрібно взяти додатково декілька тисяч для застави.

Крім того, на курорті пропонують сноутюбінг. До комплексу входять кафе та піцерія теж. Більше інформації можна знайти на офіційному сайті.

"Сорочин Яр", Полтавська область Фото з відкритих джерел

"Водяники", Черкаська область

Гірськолижний комплекс – один із кращих для тих, хто хоче відпочити неподалік Києва. Він працює ще з 2008 року та пропонує гостям чимало цікавого. Тут є декілька трас:

 • 590 м – із перепадом висот 45 м;
 • 450 м – перепад 65 м;
 • 800 м – має такий же перепад, а також 7 трамплінів.

Наразі працює лише одна з них – довжиною 450 метрів. Працює два підйомники – бугельний і крісельний. У будні та вихідні перший коштує 45 грн, а другий – 48 грн.

Водночас денний абонемент обійдеться у 550 грн. Він дозволяє кататися з 09:30 до 17:00 у будні. У вихідні треба платити на 50 грн більше. Якщо ви хочете провести весь день на гірках, то доведеться віддати 850 або 950 грн.

На курорті мандрівникам пропонують проживання у готелі, декілька ресторанів та навіть купання в чанах. Більше інформації можна знайти тут.

Гірськолижний комплекс "Водяники" Фото з відкритих джерел

Гірськолижний комплекс "Екстрим-Стиль", Харків

Розташований на вулиці Альпійська, 3. Тут гостям пропонують дві траси довжиною до 400 метрів. Вони мають системи штучного засніження та освітлення, що дозволяє кататися на лижах у темну пору доби. Є декілька бугельних витягів.

Ціни на підйоми сезону 2021-2022 наступні:

 • 1 підйом у будні дні – 30 грн;
 • у вихідні – 30 грн.

Абонементи на одну, дві та три години коштують відповідно 250, 300 та 400 гривень. Оренда спорядження теж доступна. Є лижна школа. Також гостям пропонують сноутюбінг. Більше інформації тут.

Нагадуємо, що раніше виходив матеріал про відпочинок на гірськолижному курорті "Славське", в якому розповідається про актуальні ціни, розваги та унікальні місцеві пам’ятки.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.