Неповторна та унікальна Данія: Найцікавіші місця країни для першої подорожі, куди варто завітати

Шляхами легендарних островів та неповторних пейзажів

Топ-новина

Топ-новина

Замок Кронборг у Данії Фото з відкритих джерел

Данія – одна зі скандинавських країн Європи. Багато століть тому вона була відома як потужна мореплавна держава. Сьогодні це територія щасливих і заможних людей, численних островів і особливих туристичних пам’яток.

Національні парки, старовинна архітектура та не тільки – усе це гармонійно поєдналося в цьому куточку планети. І якщо ви потрапили саме сюди, то декілька місць обов’язково варто відвідати. Куди саме податися мандрівникам у Данії під час першої подорожі, читайте далі у нашому матеріалі.

Копенгаген

Це столиця Данії. І кожний мандрівник має сюди завітати хоча б на декілька днів. Тут ви побачите зоопарк, який заснували у ХІХ століття, а також королівський палац Амалієнборг. До уваги мандрівників буде замок Розенборг у центрі міста теж. Це одна з найвідоміших пам’яток епохи відродження. А культуру Копенгагена краще можна пізнати на вулиці Строгет. Вона є осередком музикантів, фокусників і акробатів. Тут буде нагода відвідати магазини міжнародних брендів та спробувати місцеві страви у одному з ресторанів.

Оденсе

Це місто розташоване у південній частині країни, неподалік однойменного фіорда. Воно є головним на острові Фюн. Своє тисячоліття Оденсе святкувало в 1988 році. Сьогодні туристи приїжджають сюди, щоб поглянути на башту Одіна. Певний час вона була другою за висотою в Європі. А ще самому в цьому місті народився відомий данський письменник і казкар Ганс Крістіан Андересен.

Новини за темою: Мандрівка в Естонію: Як провести незабутньо день у Таллінні та не пропустити найцікавіше

Архітектура міста Оденсе Фото з відкритих джерел

Фарерські острови

Більше відомі як Фарери. Це автономний район Королівства Данії. І про нього існує чимало легенд. Мандрівники відвідують його, щоб побачити берегову лінію. Мальовничі скелі, гектари зеленої трави та водоспади створюють унікальні природні пейзажі. Є чимало невеликих рибальських містечок теж. Не оминайте гору Слаттаратіндур – найвищу вершину Фарерських островів та міст через Стреймін. Якщо хочете поїхати сюди, то потрібно отримати окрему візу.

Скаген

У пошуках неймовірних видів можна завітати до цього міста. Воно розташоване на півночі Ютландії. Населення тут – до 11 тисяч осіб. Мандрівники вирушають сюди у подорож, щоб поглянути на піщані дюни. Можна потрапити на свято літнього сонцестояння – у цей час на пляжах палять вогнища та співають пісні. А ще саме біля Скагена зливаються дві течії – Північного та Балтійського морів. Неозброєним оком видно воду різного кольору двох водойм. Також варто побачити стару міську церкву, яка була занесена дюнами в кінці ХVIII ст.

Місто Скаген у Данії Фото з відкритих джерел

Борнгольм

Це острів у Балтійському морі, який теж належить Данії. Його площа – 588 км кв. Він має славетну та довгу історію. Сюди варто поїхати, щоб опинитися в рибальських селах на лоні гранітних скель. Також до нашого на Борнгольмі дійшли кам’яні храми та маяки. Для відпочинку завжди є пляжі. А якщо там зоставатися довго, то буде нагода поспостерігати за рідкісними птахами на кшталт орлана-білохвоста.

Борнгольм Фото з відкритих джерел

Рібе

Це одне з найстаріших данських міст. Вважається, що його заснували не пізніше VIII ст. У 860 році святий Ансгар із дозволу короля Ютландії Еріка звів там храм. Саме це було першою задокументованою подією. У середні віки Рібе мав славу заможного торгового міста. І навіть великі пожежі не руйнували цю славу. Саме тут певний час проводили коронацію королів Данії. Нині це туристичний осередок для поціновувачів старовинної архітектури.

Новини за темою: Зимовому відпочинку в ЄС бути: Які країни залишилися відкритими для українців

Замок Кронборг

Розташований поруч із містом Гельсінгер. Його можна знайти у північно-східній частині острова Зеландія. Перша оборонна споруда на цьому місці з’явилася ще у 1420 році. До цього зусилля доклав король Данії, Швеції та Норвегії Ерік Померанський. За його наказом твердиню створили, щоб збирати мито з кораблів, які покидають Балтійське море. У XVI ст. її перебудували і вона отримала назву Кронборг. Певний час всередині проживала данська королівська сім’я. Сьогодні це музей.

Орхус

Є другим містом за кількістю населення в Данії. Ще з 1948 року воно було центром католицької єпархії. Утім, після доби Реформації занепало. Індустріалізація допомгла Орхусу повернути колишню велич. Нині це торгово-промисловий центр. У місті є університет початку ХХ століття, оперний театр і ботанічний сад. Водночас у старій частині міста на туристів чекають такі пам’ятки, як кафедральний готичний собор ХІІІ-ХV ст., ратуша та не лише. Загалом тут зібрано близько 50 історичних будинків із різних міст Данії.

Місто Орхус Фото з відкритих джерел

Роскілле

Це острів, який є центром однойменної комуни. Названий на честь засновника – короля Ро. Саме тут раніше розташовувалася резиденція данських королів. І у ХІІ ст. в цьому місці напили найдавніший твір історіографії – Роскілльський часопис. Сьогодні це один із культурних осередків країни. Тут ви побачите усипальницю данських королів – зразок цегляної готики та пам’ятку ЮНЕСКО водночас. Не менш цікавими будуть Королівський палац ХVII-XVIII ст. і Музейний острів.

Нагадуємо, що раніше виходив матеріал про Осло, в якому розповідається про Норвезьку національну оперу та балет, Королівський палац та неповторні модерні квартали.

Також є матеріал про різдвяні ярмарки Європи, де ми розповіли про міста, куди варто поїхати зустрічати новорічні свята 2021-2022.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.