Пандемія COVID-19 в Україні: Скільки коштів виділили на лікування коронавірусу та як відрізнити небезпечні хвороби

В МОЗ переглянули методику оплати лікування пацієнтів з коронавірусом у стаціонарах

Топ-новина

Топ-новина

Delfi

Пандемія коронавірусу в Україні набирає обертів. Другу добу поспіль кількість виявлених випадків інфікування перевищують 10 тис. осіб. Задля отримання оптимального результату у країні змінюють протоколи лікування коронавірусної хвороби, випробовують нові препарати від COVID-19, виділяють кошти на лікування пацієнтів у стаціонарі.

При цьому існує небезпека збільшення рівня смертності в Україні через схожість симптомів ковіду з іншими, не менш загрозливими, хворобами.

Про все детальніше розповідаємо далі.

Нові "ковідні пакети" в лікарнях

Міністерство охорони здоров'я України переглянуло методику оплати лікування пацієнтів з коронавірусом у стаціонарах. Цього року діятимуть два пакети:

  • готовність до надання медичної допомоги в умовах поширення інфекційних захворювань, епідемій та в інших надзвичайних ситуаціях;
  • стаціонарна допомога пацієнтам з COVID-19.

Очільник відомства Віктор Ляшко пояснив, що на перший пакет зможуть законтрактуватись лише ті заклади, які були визначені ОДА. Йдеться про один заклад на 200 тисяч населення відповідної області.

Наразі регіональні департаменти охорони здоров'я вже подали переліки таких закладів. У цей перелік обов'язково потрапляють всі інфекційні лікарні, а далі заклади обираються за іншими критеріями, у тому числі й з урахуванням географічної доступності.

Фото з відкритих джерел

Після чого, із медзакладами, які пройдуть перевірку на відповідність вимогам НСЗУ, будуть укладені договори. У програмі медичних гарантій на 2022 рік для них передбачено майже 2,5 млрд гривень. Щомісяця такий заклад отримуватиме оплату по глобальній ставці у розмірі 1 053 510 грн.

Умовою отримання цих коштів є наявність постійного залишку лікарських засобів та засобів індивідуального захисту, необхідних для лікування інфекційних захворювань, зокрема COVID-19.

Новини за темою: У МОЗ пояснили, яким наслідкам коронавірусу допомагає запобігти бустерна доза

Контрактування на другий пакет доступне всім закладам, які відповідають вимогам, визначеним Національною службою здоров'я України.

На цей напрям у бюджеті передбачено 16,9 млрд гривень. Оплата здійснюватиметься, зокрема, залежно від важкості пролікованого випадку. У розрахунку тарифу враховано заробітну плату на необхідні лікарські засоби та медичні вироби для лікування пацієнтів з COVID-19.

Загалом Міністерство охорони здоров'я на 2022 рік передбачило 19,4 мільярда гривень на оплату лікування пацієнтів із коронавірусом у стаціонарах.

Чи вистачає коштів на лікування пацієнтів

Лікарі на місцях скаржаться на низький рівень фінансування лікування ковід-хворих. Колишня головна лікарка Миколаївського центру лікування інфекційних захворювань Світлана Федорова заявила, що НСЗУ виставляє такі тарифи за лікування COVID-пацієнтів, які не покривають навіть сотої частини витрат.

"Нинішня Національна служба здоров'я України, на жаль, виставляє такі тарифи, які не покривають навіть сотої частини витрат. А з цих тарифів головний лікар або керівник лікарні повинен утримувати персонал, утримувати лікувальний заклад, купувати медикаменти, кисень і так далі", – розповіла Федорова.

Новини за темою: Ризик смертності серед нещеплених від коронавірусу у 10 разів вищій, – Ляшко

Як не сплутати COVID-19 з туберкульозом

У Міністерстві охорони здоров'я повідомили, що в Україні може вдвічі збільшитися смертність від туберкульозу. Однією з причин такої ситуації є схожість симптомів цієї хвороби з COVID-19. Для життя та здоров'я людини можуть мати тяжкі наслідки як COVID-19, так і туберкульоз.

Серед симптомів COVID-19 є головний біль, нежить, закладеність носа, біль у горлі та м'язах. Водночас задишка є симптом обох захворювань, проте може мати різні особливості.

При туберкульозі вона може з'являтись під час фізичного навантаження. Також задишка може спостерігатись при важких поширених формах туберкульозу зі значним враженням легеневої тканини.

Для COVID-19 вона не характерна лише при легкій формі перебігу, але може з'являтись при середній та важкій формі.

Також при важкій формі COVID-19 може траплятись кровохаркання. У випадку туберкульозу цей симптом спостерігається при важких поширених формах хвороби зі значним враженням легеневої тканини.

Для важких форм коронавірусної хвороби також може бути характерна зміна психічного стану людини.

При наявності відносно схожих симптомів є й різні прояви хвороб. Одних із них – різний термін прояву симптомів. Туберкульоз не проявляється швидко: початок захворювання може розтягнутися на кілька тижнів, а інколи – місяців. Хворобі COVID-19 притаманний гострий перебіг протягом тижня та загальна тривалість близько двох тижнів.

Новини за темою: Вчені назвали симптом коронавірусу, який фіксують лише у вакцинованих

По-різному може проявлятися і слабкість. У хворого на туберкульоз може спостерігатись зниження працездатності та загальна втомлюваність. У пацієнтів із COVID-19 все залежить від тяжкості захворювання.

Фото з відкритих джерел

Лихоманка. Коронавірус може супроводжуватись вираженою лихоманкою. При легкій формі – до 38, при важкій – понад 38. При туберкульозі спостерігається незначне підвищення температури тіла до 37–37,2, при важких формах – виражена лихоманка. Для туберкульозу також характерна підвищена пітливість уночі та зниження маси тіла без "визначеної" причини. Для COVID-19 ці прояви не характерні.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.