Стрімке поширення "Омікрону": Прогнози щодо інфікування європейців і нові карантинні обмеження у світі

Топ-новина

Топ-новина

Фото з відкритих джерел

Припущення та прогнози медиків і вчених щодо "Омікрону" не надто оптимістичні

Поки дехто вважає штам коронавірусу "Омікрон" схожим на сезонний грип, у Всесвітній організації охорони здоров’я роблять невтішні прогнози щодо темпів його поширення.

Днями у ВООЗ заявили, що понад половина населення Європи заразиться новим штамом COVID-19 "Омікрон" у найближчі 6-8 тижнів. Тим часом країни Європи та Азії стикнулися з новими реаліями через "Омікрон". Приміром, Китай, Індія, Велика Британія та ще кілька держав посилюють карантин та фіксують коронавірусні антирекорди.

Далі розповідаємо про актуальні сьогодні прогнози по "Омікрону" у Європі та поза її межами. 

Де у світі і як швидко поширюється "Омікрон"

"Омікрон" циркулює всього два місяці (офіційно – з 9 листопада 2021 року), а вже встиг захопити більшу частину світу – понад сто країн. На стрімкість його розповсюдження вказує статистика.

Так, станом на середину грудня у Великій Британії на цей штам припадало понад 20 % випадків заражень коронавірусом. Окрім цього, служба новин BBC повідомила, що кількість інфікувань новим штамом COVID-19 подвоюється кожні два-три дні.

В Ірландії наприкінці грудня зафіксували понад 14 тисяч нових заражень коронавірусом, на омікрон-штам припадало 83% з них.

В останні дні грудня в Австралії зафіксували перший випадок смерті від зараження омікрон-штамом. Станом на 28 грудня у Бельгії на "Омікрон" припадало 60% інфікувань.

Фото з відкритих джерел

Наприкінці грудня 2021 року штам "Омікрон" швидко витісняє дельта-штам у Данії, Норвегії, Великій Британії та США. А 3 січня перші 12 випадків зараження новим штамом зафіксували у Болгарії.

У Росії станом на 12 січня повідомляється про 700 випадків захворювання на коронавірус штаму "Омікрон".

У США перший випадок виявили 1 грудня, а через 20 днів стало відомо про першу смерть від омікрон-штаму. Пізніше з 26 грудня по 1 січня на "Омікрон" припадало 95% нових інфікувань. А 4 січня влада США повідомила, що, за даними Університету Джонса Хопкінса, за добу виявлено понад 1 мільйон заражень COVID-19. Це – рекордний максимум кількості інфікувань з початку пандемії.

Новини за темою: З'єднання конопель можуть блокувати зараження коронавірусом, – дослідження

Що прогнозують стосовно темпів розповсюдження "Омікрону"

На початку січня директор європейського бюро ВООЗ Ганс Клюге повідомив, що відповідно до прогнозів Інституту показників та оцінки здоров'я при Вашингтонському університеті, понад 50% населення Європейського регіону буде інфіковано "Омікроном" у найближчі 6-8 тижнів.

Фото з відкритих джерел

За його словами, на початку січня 50 із 53 країн Європи та Центральної Азії зафіксували у себе випадки захворювання штамом "Омікрон". Цей варіант коронавірусу швидко поширюється і уже почав домінувати у Західній Європі та на Балканах.

Штам коронавірусу "Омікрон" Фото з відкритих джерел

Окрім цього, у ВООЗ зазначили, що поки рано ставитися до штаму "Омікрон" як до традиційного грипу, з яким стикався майже кожен у світі. В Організації припустили, що коронавірус в цілому може стати ендемічним, тобто характерним лише для окремої місцевості, але цього не варто очікувати у 2022 році. За словами старшого співробітника ВООЗ з надзвичайних ситуацій у Європі Кетрін Смоллвуд, ендемічність вимагає стабільної і передбачуваної передачі коронавірусу.

"У нас все ще величезна кількість невизначеності і вірус, який розвивається досить швидко, створюючи нові проблеми. Ми, звичайно, ще не досягли того рівня, коли можна було б назвати його ендемічним. Можливо, з часом він стане ендемічним, але на даному етапі важко сказати, що це відбудеться до 2022 року", - заявила Смоллвуд. 

Новини за темою: Майже 50% дорослого населення України вакцинувалися проти коронавірусу, - Шмигаль

Посилення карантину у світі через "Омікрон"

З 25 грудня 2021 року у Португалії набрали чинності обмежувальні карантинні заходи: школи, бари і нічні клуби планують закрити, а португальців закликали працювати вдома. 

Через "Омікрон" може змінитися графік Олімпійських ігор-2022 у Пекіні. Тому кілька міст-мільйонників Китаю закрили на повний або частковий карантин через новий штам COVID-19. 

Днями стало відомо, що у п’ятимільйонному китайському місті Аньян провінції Хенань влада заборонила громадянам виходити з дому і пересуватися на автомобілях. Окрім цього, Сіань з населенням у 13 мільйонів, перебуває на карантині уже три тижні. "Омікрон" виявили і у місті Тянь-Цзінь, де живе 14 мільйонів людей. Міська влада вирішила обов'язково протестувати усе населення на коронавірус – для цього уже розгорнули мобільні лабораторії.

Фото з відкритих джерел

Гонконг, де уже давно діють жорсткі обмеження через коронавірус, ще більше посилив карантин для боротьби зі штамом "Омікрон". Зокрема, до початку лютого залишаться зачиненими дитячі садочки і початкові школи.

Спалах захворювання на коронавірус штаму "Омікрон" похитнув суспільне життя у США. Так, нова хвиля інфікувань порушила роботу шкіл, де не вистачає співробітників.

Фото з відкритих джерел

Багато лікарень зупинили планові операції через брак медичного персоналу. А у Нью-Йорку було призупинено роботу трьох ліній метро через хворобу великої кількості співробітників.

В Індії запровадили правила, згідно з якими співробітникам приватних офісів можна працювати з дому. Зокрема, таке дозволено у Делі як захід боротьби з "Омікроном". Всього по країні кількість нових випадків інфікування коронавірусом перевищила 170 тисяч – це у 20 разів більше, ніж місяць тому.

Швеція на місяць вводить додаткові карантинні заходи, щоб зупинити зростання заражень коронавірусом, які створюють додаткове навантаження на систему охорони здоров’я. Протягом останніх тижнів у Швеції було виявлено рекордну кількість випадків зараження "Омікроном" – 60 тисяч.

Фото з відкритих джерел

Нові правила карантину передбачають роботу з дому, обмеження кількості учасників громадських заходів, закриття ресторанів о 23:00, розсаджування відвідувачів групами не більше восьми осіб.

Новини за темою: Польські вчені виявили генетичний варіант, який ускладнює перебіг коронавірусу

Основні групи ризику для зараження "Омікроном"

Директор ВООЗ з надзвичайних ситуацій Майк Раян зазначив, що невакциновані люди наражають себе на небезпеку, бо омікронна інфекція може призвести до серйозних ускладнень. За його словами, до груп ризику під час зараження штамом коронавірусу "Омікрон" належать у першу чергу саме невакциновані особи, а також люди похилого віку і ті, хто має супутні захворювання.

Фото з відкритих джерел

Схожої думки дотримується і глава технічної групи підрозділу надзвичайних захворювань ВООЗ Марія ван Керкхове. Вона наголосила – статистика показує, що смертність від штаму "Омікрон" зростає з віком хворого. До того ж на підвищений ризик госпіталізації та смерті наражаються люди з хоча б одним супутнім захворюванням. 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.