Топ місць, які відкриють Болгарію по-новому: Подорож римськими лазнями та неприступними фортецями

Що робити в Софії, чого шукати у Варні та чим особливий Несебир

Топ-новина

Топ-новина

Місто Софія у Болгарії Фото з відкритих джерел

Подорожувати Європою досить цікаво. Крім того, наразі це один із найдоступніших варіантів мандрівки для українців. І хоча чимало туристів уже давно полюбили Іспанію та Італію для відпочинку, є ще одна непогана альтернатива.

Наступного року відпустку можна провести у Болгарії. Це країна гірських масивів, старовинних соборів і пам’яток римської доби. Тож куди саме варто вирушити в Болгарії, читайте далі у нашому матеріалі.

Варна

Це місто розташоване на березі Чорного моря. Воно є центром Варненської області. Сюди варто приїжджати, щоб поглянути на відомі пам’ятки архітектури. Одна з таких – палац Евксиноград. Найбільше він відомий своїм парком, який займає 550 із 800 гектарів загальної площі. У ньому ростуть троянди, азалії, кедри, кипариси тощо.

Варті уваги римські лазні теж. Туристи можуть відвідати Музей історії Варни або середньовічний скельний монастир Аладжа. Досить цікавим є зоопарк міста і дельфінарій. Наостанок, до Варни зазвичай їдуть і заради відпочинку на пляжах. Неподалік неї є аж три курорти: Золоті піски, Святі Костянтин і Олена та Албена.

Пляжі міста Варна Фото з відкритих джерел

Софія

Це столиця і найбільше місто Болгарії. Культурний та економічний центр Болгарії саме тут. Найбільше Софія відома своїми старовинними храмами. Наприклад, Церква Святої Софії датується VI століттям і є цінною пам’яткою ранньохристиянської архітектури в Європі. Сьогодні це будівля у формі хрестоподібної базиліки з трьома вівтарями. Всередині підлога вкрита мозаїками. Ще одна важлива пам’ятка – Боянська церква.

Римський Амфітеатр Сердика ІІІ-ІV століть теж користується популярністю. У давні часи він був досить відомим у східних околицях імперії. Знайшли його випадково у ході будівництва готелю. Сьогодні руїни доступні відвідувачам. Наостанок варто дістатися до гірського масиву Витоша. Він простягається на десятки кілометрів і утворює однойменний парк. Найвища точка тут – це гора Черні-Врих.

Новини за темою: Букові праліси, неповторні вина та краса гір: Топ-7 місць Карпат, де варто відпочити цієї зими

Гірський масив Витоша Фото з відкритих джерел

Несебир

Так зветься місто на південному сході Болгарії. Воно розташоване неподалік курорту Сонячний берег. Тут є морське узбережжя та чимало цікавих пам’яток, які приваблюють туристів. Досить часто сюди приїжджають поглянути на різноманітні храми. Та є й руїни стародавніх міст.

У кінці ІІ тис. до н. е. в Несебирі заснували фракійське поселення. Пізніше сюди прибули грецькі поселенці дорійського походження та заснували тут власну колонію. У 1983 році місто потрапило до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Сьогодні мандрівники тут можуть поглянути на залишки укріплень. 

Несебир Фото з відкритих джерел

Національний парк Пирин

Є пам’яткою Світової спадщини ЮНЕСКО. Його можна знайти на південному заході Болгарії. Він розташований між річками Струма та Места. Територія парка межує з такими населеними пунктами: Банско, Кресна, Санданський та іншими містами Благоєвградської області. Його головною особливістю є різноманітна флора та фауна.

Саме тут ви зможете побачити одне з найстаріших дерев країни – сосну Байкушева. Її вік – близько 1300 років. Також поширені букові та ялинкові ліси. Є й альпійські луки. Крім того, у парку мешкає 2900 видів тварин. Досить цікавими є райдужна форель та вугор електричний. Наостанок у парку варто відвідати озеро Попове та водоспад біля нього.

Новини за темою: Чарівний Відень або неповторний Баден: Топ міст Австрії, куди варто податися на свята

Національний парк Пирин у Болгарії Фото з відкритих джерел

Фортеця Белоградчика

Розташована над однойменним містом, на схилі Балканських гір. Це одна з надзвичайно важливих пам’яток країни, що дійшла до сьогодні ще з часів Римської імперії. Багато століть вона відігравала роль спостережного пункту. У ХІV ст. твердиню удосконалив болгарський цар Іван Срацимир. Тоді добудували декілька веж і стін.

Раніше висота фортеці подекуди досягала 70 метрів. У 1850 році вона відіграла важливу роль у придушенні антитурецького повстання. Сьогодні споруда має площу 10 210 квадратних метрів. На її території працює музей. А сама фортеця складається з трьох частин, які об’єднує стіна товщиною два метри.

Фортеця Белоградчика у Болгарії Фото з відкритих джерел

Перперикон

Так зветься стародавнє фракійське місто. Його можна знайти за 15 кілометрів на схід від м. Кирджалі. Воно розташоване на скелястому пагорбі висотою 470 м. Це величезне мегалітичне святилище. Вважається, що у давнину воно було святилищем грецького бога Діоніса.

І це не все. Деякі дослідники припускають, що тут розташована могила відомого міфічного персонажа, поета і співця Орфея. Колись Перперикон був важливим центром Візантійської імперії. Люди тут оселилися ще в 5000 році до нашої ери. Сьогодні туристи можуть побачили лише залишки фортеці.

Перперикон Фото з відкритих джерел

Рильський монастир

Є найбільшим ставропігіальним чоловічим монастирем Болгарської церкви. Він розташований у Кюстендильській області. Його можна побачити на північному заході гірського масиву Рила. Храм заснували ще в Х столітті. Це зробив болгарський святий Преподобний Святий Іван Рильський у верхів’ях лівої притоки річки Струма. Сьогодні святиня є важливою пам’яткою країни. В 1983 році її внесли до переліку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Сучасний комплекс монастиря має форму неправильного чотирикутника площею 8800 квадратних метрів. Мандрівники можуть побачити головну церкву та башту. На території є бібліотека, в якій зберігаються книги ХІ-ХІХ ст., стародруки та рукописи. Наостанок туристам пропонують завітати до Монастирського музею – в ньому зберігається 35 тис. експонатів.

Рильський монастир Фото з відкритих джерел

Нагадаємо, що раніше виходив матеріал про відпочинок в Італії, в якому розповідається про Венецію, мальовниче містечко Варенна та унікальну Флоренцію.

 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.