В Україні дев'ять регіонів залишають червону зону карантину: Що зміниться для українців

Топ-новина

Топ-новина

Фото з відкритих джерел

Частина регіонів вийдуть з червоної зони 7 грудня

Через стабілізацію ситуації з поширенням коронавірусу, найближчим часом кілька регіонів України вийдуть з червоної зони карантину

Про те, в яких регіонах послаблять карантин і які будуть діяти обмеження - розповідаємо далі.

Карантинне зонування в Україні

Станом на ранок 6 грудня, в жовту зону адаптивного карантину входять п'ять областей, а помаранчевий рівень встановлено лише в одному регіоні.

За інформацією МОЗ, жовту зону встановлено у Тернопільській, Кіровоградській, Чернівецькій, Харківській та Закарпатській областях.

Помаранчевому рівню епідемічної небезпеки відповідає лише Полтавська область.

Своєю чергою червона зона карантину досі охоплює 19 регіонів:

 • Київ,
 • Вінницька область,
 • Волинська область,
 • Дніпропетровська область,
 • Донецька область,
 • Житомирська область,
 • Запорізька область,
 • Івано-Франківська область,
 • Київська область,
 • Луганська область,
 • Львівська область,
 • Миколаївська область,
 • Одеська область,
 • Рівненська область,
 • Сумська область,
 • Херсонська область,
 • Хмельницька область,
 • Черкаська область,
 • Чернігівська область.

Водночас епідеміологічні показники вже стабілізувалися в Києві, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Луганській, Львівській, Одеській, Рівненській та Херсонській областях.

МОЗ

Червона зона скоротиться

3 грудня міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко заявив, що найближчим часом кілька регіонів зможуть вийти з червоної зони карантину.

"Міністерство охорони здоров'я подало вже на Кабінет Міністрів прохання скликати комісію ТЕБ і НС. Потенційно готові вже 8 областей вийти, очікуємо ще дев'яту", - зазначав Ляшко.

А вже 6 грудня міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов повідомив, що з 7 грудня червоний рівень епідемії буде скасовано у Києві та ще восьми областях.

"Сьогодні відбулося позачергове засідання Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. За результатами Державна комісія вирішила скасувати з 00 години 00 хвилин 07 грудня 2021 року "червоний" рівень епідемічної небезпеки на території Донецької, Дніпропетровської, Івано-Франківської, Луганської, Львівської, Одеської, Рівненської, Херсонської областей та міста Києва", - зазначив Немчінов.

Pexels

Новини за темою: Посилення обмежень і зміни у COVID-документах. Яким буде карантин в Україні з 6 грудня

Посилення карантину

З 6 грудня в Україні набули чинності оновлені норми адаптивного карантину, які стосуються зеленої, жовтої та червоної зон карантину. Основні нововведення затонули роботу громадського транспорту, освітню, культурну та розважальну сфери.

У зеленій зоні карантину з 6 грудня кількість пасажирів в автомобільному транспорті не повинна перевищувати загальну кількість місць для сидіння і 50% стоянкових місць. 

Крім того, в зеленій зоні карантину заборонено:

 • перебувати в громадських будівлях і спорудах, громадському транспорті без одягнених засобів індивідуального захисту - респіраторів або захисних масок, що закривають ніс і рот, в тому числі виготовлених самостійно;
 • перебувати на вулицях без документів, що засвідчують особу, підтверджують громадянство або спеціальний статус, без посвідчення про взяття на облік бездомної особи, довідки про звернення за захистом в Україні;
 • самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації;
 • проводити масові заходи без одягнених усіма учасниками та організаторами заходу засобів індивідуального захисту.

В жовтій зоні карантину діють всі обмеження зеленої зони. Крім того, додається кілька нових правил. Зокрема, навчальні заклади можуть працювати за умови вакцинації принаймні однією дозою 100% співробітників. 

Забороняється робота спортзалів, фітнес-центрів, басейнів, а також кінотеатрів, театрів та інших закладів культури. Заборона накладається на проведення масових заходів (за винятком атестації здобувачів освіти) і міжобласні перевезення. Заклади громадського харчування можуть працювати тільки навинос і доставку.

МОЗ

"Тепер відвідувати громадські установи на жовтому рівні епідопасності зможуть тільки ті, хто отримав щонайменше одну дозу щеплення проти COVID-19 і має відповідний документ – "жовтий" COVID-сертифікат або довідку 063/о.

Для обслуговування відвідувачів і клієнтів працівникам ресторанів, готелів і спортзалів доведеться мати принаймні одне щеплення проти COVID-19. В той самий час, для відвідування громадських закладів можна буде використовувати і негативний тест, який діє 72 години, або альтернативний документ — COVID-сертифікат про одужання. Таким чином, на жовтому рівні епіднебезпеки громадські заклади не зможуть обслуговувати клієнтів, а також допускати до роботи тих, хто не має одного з перерахованих документів", - зазначив міністр Кабінету Міністрів Олег Немчинов.

Також відзначимо, що тепер термін дії жовтого сертифіката скоротили з 120 до 30 днів.

Найбільш суворі карантинні обмеження діють в червоній зоні карантину. Там заборонена робота кафе, ресторанів, торгово-розважальних центрів, спортзалів та закладів культури.

МОЗ

"Жовтий" сертифікат про вакцинацію від коронавірусу не дійсний для роботи в червоній зоні.

Навчальні заклади можуть працювати за умови повної вакцинації (дві дози) 100% співробітників. Виняток - дитячі садки і початкові класи шкіл.

Перевіряти сертифікати про вакцинацію повинні співробітники громадських установ шляхом зчитування QR-коду мобільним додатком "Дія". У разі відсутності у відвідувачів або співробітників COVID-документів власнику закладу загрожує від 34 до 170 тисяч гривень штрафу.

Банки, АЗС, ветеринарні магазини, аптеки та продовольчі магазини працюватимуть без обмежень, незалежно від зони карантину.

Новини за темою: Нова хвиля коронавірусу в Україні може початися наприкінці січня, - Ляшко

 

 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.