В Україні проводитимуть підготовку громадян до національного спротиву: Мета та деталі

Топ-новина

Топ-новина

Фото з відкритих джерел

В Україні будуть проводити два види загальновійськової підготовки до нацспротиву

В Україні на офіційному рівні визначили порядок організації і правила проведення загальновійськової підготовки громадян до національного спротиву. Таке рішення ухвалив Кабінет міністрів України.

Відтепер військову підготовку українців будуть проводити і у мирний час, і в особливий період, зокрема, у часи військової небезпеки чи ймовірності нападу на територію України.

Далі розповідаємо про особливості підготовки громадян до національного спротиву, а також про історію впровадження нових правил для захисту країни.

Що передбачає військова підготовка до нацспротиву

Відповідно до урядової постанови № 1443, загальновійськова підготовка українців не залежатиме від політичних вподобань українців, їхнього місця проживання, майнового стану, статі, етнічного чи соціального походження.

За визначенням уряду, метою загальновійськової підготовки є підготовка громадян, які вміли б виконувати завдання у мирний та у воєнний час, зокрема в умовах ведення бою.

Окрім цього, військова підготовка до нацспротиву передбачає формування у громадян готовності до опору агресору, зокрема і в інформаційному просторі, умінь і знань для спроможності до захисту України.

Урядовці постановили, що до підготовки будуть залучені військовозобов’язані українці, резервісти, громадяни допризовного і призовного віку та всі інші охочі до участі у національному спротиві.

Фото з відкритих джерел

Загальновійськова підготовка включатиме таке:  

  • Початкову підготовку, під час якої формуватимуться первинні військові знання і спеціальні навички. Це потрібне для військово-патріотичного виховання; ознайомлення із законодавством щодо захисту України; ознайомлення з функціями Збройних сил України, а також морально-психологічна підготовка до військової служби. За цей етап відповідальним визначено Міністерство освіти та науки разом із Міністерством оборони.
  • Основи військової справи, цивільного захисту населення, надання домедичної та психологічної допомоги.
  • Базову підготовку до поводження зі зброєю та її застосування, поведінки на полі бою, а також поводження із саморобними вибуховими пристроями. Відповідальними за організацію загальновійськової підготовки будуть Міністерство оборони та центральні органи виконавчої влади.

Варто зазначити, що початкову підготовку на офіційному рівні включать до Державного стандарту профільної середньої освіти. Її проводитимуть у школах, гімназіях, ліцеях, закладах середньої освіти. Відповідальними за це будуть керівники закладів освіти та педагоги, які мають бути офіцерами запасу чи резервістами офіцерського складу.

Разом з тим базову підготовку проводитимуть органи виконавчої влади, державні адміністрації, громадські, волонтерські і спортивні організації. 

Новини за темою: Чисельність українського війська зросте: Як президент пропонує формувати національний спротив в Україні

Як національний спротив діятиме в Україні

Створення сил національного спротиву в Україні розпочалося понад пів року тому. Ще у липні 2021 року Володимир Зеленський підписав два закони щодо національного спротиву в Україні. Перший закон регулює питання національного спротиву в цілому, а другий збільшує чисельність Збройних Сил України на 11 000 військовослужбовців. Це потрібно для функціонування окремого роду сил Збройних Сил України – Сил територіальної оборони і подальшої розбудови системи руху опору. 

Фото з відкритих джерел

А 1 січня 2022 року набув чинності закон про уточнення завдань та засад підготовки і ведення нацспротиву, спрямований на залучення українців до стримування і відсічі агресії проти України.

Відповідно до вказаних вище документів, складовими національного спротиву є: а) територіальна оборона; б) рух опору; в) підготовка українців до національного спротиву. Завданнями руху опору визначаються: 1) формування осередків руху опору та набуття ними відповідних спроможностей; 2) перешкоджання діям сил противника; 3) участь у проведенні розвідувальних, інформаційно-психологічних та інших операцій.

Фото з відкритих джерел

Закон "Про основи національного спротиву", що був введений в дію 1 січня,  дозволяє виробити на державному рівні політику, спрямовану на організацію в Україні нацспротиву як невіддільної складової всеохопної оборони держави і має виконувати такі завдання:

  • формування в Україні національного спротиву;
  • сприяння максимально широкому залученню населення до дій, спрямованих на забезпечення суверенітету і територіальної цілісності держави;
  • визначення завдання територіальної оборони, руху опору і підготовки громадян України до національного спротиву;
  • встановлення порядку організації, підготовки та ведення територіальної оборони і руху опору;
  • унормування повноважень органів державної влади та місцевого самоврядування з питань національного спротиву. 

Новини за темою: Уряд затвердив порядок початкової та базової військової підготовки до національного спротиву

Що відомо про створення Сил територіальної оборони

Днями командувач Силами територіальної оборони ЗСУ Юрій Галушкін зазначив, що загальна кількість Сил тероборони становитиме 10 тисяч військовослужбовців в умовах мирного часу. Також він розповів, що наразі триває формування командування Сил тероборони, що перебуватиме у Києві. Разом з тим у Рівному, Дніпрі, Львові та Одесі будуть розташовані регіональні управління територіальної оборони, у тому числі бригади і окремі батальйони. Всього формується 25 бригад, тобто по одній у кожній області країни.  

Фото з відкритих джерел

За словами Галушкіна, до кінця лютого цього року Сили територіальної оборони будуть укомплектовані на 70%, а кожному батальйону і бригаді буде приписаний резерв з кількома десятками тисяч осіб.

Окрім цього, Юрій Галушкін заявив, що Сили територіальної оборони по всій країні або на окремій території можуть бути розгорнуті і без введення в Україні правового режиму воєнного стану. Для цього буде достатньо рішення головнокомандувача ЗСУ, тобто президента України. 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.