В Україні з'являться нові COVID-сертифікати, а країна може приєднатися до світової мережі документів про вакцинацію: Коли українцям чекати змін

Топ-новина

Топ-новина

Фото з відкритих джерел

В Україні скоротять термін дії COVID-сертифікатів з 12 до 9 місяців

В Україні незабаром з'являться нові COVID-сертифікати, а країна може приєднатися до глобальної світової мережі сертифікатів про вакцинацію.

Крім цього, українське МОЗ, слідом за Євросоюзом, готує рішення про скорочення терміну дії COVID-сертифікатів. Детальніше – розповідаємо далі.

В Україні скоротять термін дії COVID-сертифікатів

У ЄС вирішили скоротити термін дії COVID-сертифікатів. Український МОЗ готує таке ж рішення. Так, з 1 лютого 2022 року в ЄС набудуть чинності нові правила. "Зелений" COVID-сертифікат буде діяти не 365 днів, а 270 – дев'ять місяців.

"Ми готуємо таке ж рішення (про скорочення терміну дії сертифікатів до дев'яти місяців, – ред.) на рівні українського законодавства. Воно буде прийнято орієнтовно на цьому тижні. Термін дії сертифікатів буде скорочено до 270 днів", – розповіла заступник міністра охорони здоров'я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.

Карчевич зазначила, що за ці зміни парламент може проголосувати в перші дні своєї роботи в цьому році.

При цьому, головний санлікар ігор Кузін зазначав, що в середині січня з'явиться модель, яким чином будуть продовжені COVID-сертифікати в "Дії".

"Найімовірніше, з 15 січня буде фінальна модель, як будуть продовжені сертифікати в "Дії". Технічна можливість є: термін дії буде продовжений шляхом перевипуску сертифіката", – зазначив Кузін.

Він пояснив, що додаткова доза не призводить до продовження терміну дії сертифіката про вакцинацію. За словами Кузіна, людина фактично отримала три дози, але у неї рівень імунного захисту такий, як у звичайної здорової людини після двох доз щеплення.

З іншого боку, бустерна доза допомагає відновити як захисний титр антитіл, так і забезпечити більш ефективний захист. Отримання такої дози щеплення призводить до продовження терміну дії сертифіката на 270 днів.

Зараз вона рекомендована для введення медичним працівникам та працівникам будинків інтернатного типу через шість місяців після завершення базового курсу щеплення.

Новини за темою: У Міноборони опрацьовують питання бустерної вакцинації військових та генерування електронних сертифікатів

Нові COVID-сертифікати та глобальна мережа документів про вакцинацію

Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко повідомив, що наприкінці січня в країні почнуть видавати нові COVID-сертифікати після бустерної дози.

"Після введення бустерної дози можна буде отримати новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 діб з дати її введення", – зазначив Ляшко.

За його словами, згенерувати новий COVID-сертифікат можна буде в "Дії" орієнтовно в кінці січня 2022 року. На той час діятиме сертифікат за попередню повну вакцинацію.

А заступник міністра охорони здоров'я України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Марія Карчевич зазначила, що країна подала заявку на приєднання до глобальної світової мережі ковідних сертифікатів.

"Україна вже направила запит про приєднання до глобальної мережі, на сьогодні йдуть технічні консультації. Сподіваюся, протягом декількох місяців буде реально долучитися до неї", – заявила Карчевич.

"Вакциновані громадяни України матимуть можливість відвідувати більше країн без ПЛР-тестів і самоізоляції в країнах прибуття, якщо це дозволяє епідемічна ситуація", – пояснила заступник міністра.

Карчевич пояснила, на сьогодні до складу довірчої мережі "Е-Здоров'я" ЄС входить 60 країн світу. Серед них не тільки найближчі до України європейські країни, такі як Польща, Австрія, Латвія та інші члени ЄС, а й країни з інших континентів, зокрема Сінгапур, Нова Зеландія та ОАЕ.

У 2022 році планується, що склад цифрової мережі розшириться до 80 країн-учасниць.

Сертифікати про вакцинацію є двох видів – "жовті" (одна доза) і "зелені" (повний курс). Також в додатку "Дія" з'явилася можливість згенерувати COVID-сертифікат про негативний результат ПЛР-тесту. Останній діятиме 72 години з моменту здачі аналізу.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.