Вперше голова МЗС Німеччини – жінка: Що відомо про погляди і політичні плани Анналени Бербок

Топ-новина

Топ-новина

Анналена Бербок Фото з відкритих джерел

Для країни – це перший випадок, коли зовнішньополітичне відомство очолила жінка

У Німеччині міністром закордонних справ стала Анналена Бербок. Відомо, що пані Бербок спершу пророкували посаду канцлерки замість Ангели Меркель, котра іде у відставку. Але склалося інакше – і Бербок, відома як екоактивістка та феміністка, очолила МЗС. 

Далі розповідаємо, що відомо про нову міністерку, як вона ставиться до проєкту "Північний потік-2", та що про неї кажуть у Бундестазі.

Як Анналена Бербок стала міністеркою

Парламентські вибори у Німеччині принесли перемогу трьом партіям, які замінять уряд Ангели Меркель після відставки. Йдеться про Соціал-демократичну партію Німеччини, Союз християнсько-демократичної та християнсько-соціальної партій та "Союз-90/Зелені". Окрім них до Бундестагу пройшли "Вільні демократи", "Альтернатива для Німеччини" і "Ліва партія".

Ще навесні  партія "зелених" була найпопулярнішою у Німеччині, а Анналену Бербок сподівалися побачити у кріслі канцлера. Але її недосконала передвиборна кампанія та спроби прикрасити власну біографію зіграли з політикинею злий жарт, і її популярність послабилася.  Зрештою "зелені" отримали всього 14,5% голосів.

Перемогла на виборах Соціал-демократична партія, і, скоріш за все, посаду канцлера обійме їхній представник Олаф Шольц. А віцеканцлером був висунутий співголова "зелених" Роберт Хабек – популярний серед німців політик.

Олаф Шольц

DW

Тим часом Анналену Бербок, у якої немає жодного досвіду роботи у владних структурах, співпартійці висунули на не менш важливу роботу в уряді – на посаду міністра закордонних справ.

Політичні погляди Анналени Бербок

Анналені Бербок 40 років, у 2000-2004 роках вона вивчала політологію і публічне право у Гамбурзькому університеті. У 2005 році отримала ступінь магістра міжнародного публічного права Лондонської школи економіки. Тоді ж вона пішла на стажування до Британського інституту міжнародного і порівняльного права.

Анналена Бербок EPA/UPG

У 2008-2009 роках Бербок працювала радницею із зовнішньої політики та політики безпеки у парламентській групі партії "зелених" у Бундестазі. З 2020 року Анналена бере участь у програмі молодих лідерів Світового економічного форуму. 

В рамках своєї політичної кар’єри Анналена Бербок критикувала зовнішню політику Росії та зазначала, що не допустить запуску газопроводу "Північний потік-2", попри те, що Німеччина в цілому не перешкоджає цьому.

Голова партії "зелених" Анналена Бербок уже окреслила свої майбутні кроки на новій посаді – здебільшого вони стосуватимуться екології та спрощення євроінтеграції. Варто зазначити, що з усіх молодих політиків Німеччини саме вона відома найбільш різкими висловлюваннями стосовно інших країн, зокрема і Росії. Йдеться про те, що Російська Федерація стає все більше схожою на авторитарну державу. Тому, за заявою Бербок, новий уряд Німеччини наполягатиме на посиленні санкцій проти Росії. Водночас скасувати їх можна буде за умови встановлення миру у Європі. 

Окрім цього, Бербок заявила, що після закінчення пандемії коронавірусу Німеччина планує скасувати візовий режим для росіян віком до 25 років. 

Анналена Бербок Фото з відкритих джерел

Щодо вступу України у НАТО, то думки Бербок і партії "зелених" такі – під протекторатом Німеччини це просто неможливо до вирішення ситуації на Донбасі. Разом з тим про євроінтеграцію Анналена Бербок говорить більш завзято. Партія Бербок впевнена, що шлях у Євросоюз має бути відкритим для всіх країн Східної Європи. 

Ставлення Бербок до "Північного потоку-2"

Анналена Бербок не раз висловлювалася з критикою щодо угоди Німеччини з Росії стосовно будівництва і запуску "Північного потоку-2". Нова міністерка закордонних справ вважає, що російський проєкт має бути заблокований. На її думку, вплив Кремля на Берлін може дорого коштувати Німеччині та всьому Європейському Союзу.

Не виключено, що Бербок наполягатиме на повній енергетичній незалежності Німеччини від Росії, а це може погіршити відносини між двома країнами. Не дивно, що росіяни називають Анналену Бербок  некомпетентною і надто недосвідченою для високої посади глави МЗС Німеччини. 

Голова Міністерства закордонних справ Німеччини Анналена Бербок

Фото з відкритих джерел

Попри різку критику російського газопроводу, Бербок як екологиня, скоріш за все, змирилася з тим, що без нього ані Німеччина, ані Європа не зможуть реалізувати свої екологічні плани. Йдеться про плани Берліна відмовитися від вугілля до 2030 року. Це означає, що країні знадобиться певний запас енергоносіїв, зокрема, і газу, щоб перевести усі виробництва на поновлювані джерела енергії. 

Наразі газопровід добудований і чекає на сертифікацію з боку Європи, яку було призупинено на деякий час. І, якщо німецькі політики схвалюють запуск газогону, то Бербок – ні, і Європа чекає, яке ж рішення міністерка ухвалить стосовно "Потоку-2". 

Що прогнозують щодо майбутньої роботи голови МЗС Німеччини?

Не можна сказати, що Анналену Бербок палко підтримують у Німеччині або за її межами. До речі, у жовтні йшлося навіть про інформаційну атаку на неї з боку "іноземних сил", якій невигідна майбутня міністерська позиція політикині.

Імовірно, Анналені Бербок працюватиметься не надто просто. У своїх рішення на посаді міністерки закордонних справ їй доведеться орієнтуватися на постанову коаліційної угоди. У документі йдеться про пріоритетне завдання коаліції – енергетичні зміни, тобто перехід на повністю оновлювані джерела електроенергії. Також міністерка, яка називає себе феміністкою, у своїй роботі буде прислухатися до пункту "про посилення ролі жінок і дівчат" і відстоювати права жіночої частини населення Німеччини на посади без гендерних стереотипів, на посилення покарання за прояви сексизму тощо.  

Цікава річ – попри непохитну (поки що) позицію Анналени Бербок щодо "Північного потоку-2" та посилення санкцій щодо Росії, про це нічого не було сказано в коаліційній угоді трьох партій Бундестагу.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.