Високотехнологічно та у співпраці з Apple: Що відомо про підготовку до Всеукраїнського перепису населення

Перепис населення в Україні проведуть у співпраці з Apple

Перший Незалежний

Перший Незалежний

Фото з відкритих джерел

Президент України Володимир Зеленський анонсував проведення офіційного перепису населення у лютому 2023 року. Попередній перепис проводився майже 20 років тому – 5 грудня 2001 року. Тоді загальна кількість наявного населення України становила понад 48 млн осіб, нині цей показник оцінюють в понад 41 млн осіб.

Детальніше про підготовку до проведення Всеукраїнського перепису населення розповідаємо далі.

Коли відбудеться перепис населення в Україну

У середу, 1 грудня, президент України Володимир Зеленський під час послання до Верховної Ради зазначив, що в країні у лютому 2023 року буде проведено перепис населення.

"В центрі наших перетворень є народ, і ми маємо дізнатись, скільки нас, де ми живемо. Пишаймось тим, що Україна стане другою країною у світі, яка проведе перепис населення у співпраці з Apple вже у лютому 2023 року", – заявив Зеленський.

За його словами, важливою метою є те, щоб українці могли отримувати 100% послуг онлайн. Він також додав, що у планах вже скоро запустити важливі функції, зокрема е-перепис, який "згодом приведе до електронного голосування".

Очільник країни зазначив, що Україна стане другою країною у світі, яка проведе перепис населення у співпраці з американською компанією Apple.

Новини за темою: ООН прогнозує скорочення населення України до 35 млн до 2050 року

Що відомо про підготовку до перепису

Про підготовку до проведення перепису у владних колах говорили ще минулого року. У грудні 2020 року Кабінет міністрів погодив проведення Всеукраїнського перепису населення у 2023 році.

Тоді оприлюднили орієнтовні витрати – за попередніми розрахунками, на виконання комплексу робіт, пов'язаних із завершенням підготовчих робіт до Всеукраїнського перепису населення, його проведенням, обробленням, узагальненням та поширенням його результатів, у 2020-2023 роках необхідно 7,260 млрд гривень: близько 70% видатків складає заробітна плата тимчасового переписного персоналу та нарахування на неї. Для підготовки та проведення перепису населення передбачається залучити понад 98 тис. тимчасових працівників.

У червні цього року на засіданні Кабміну обговорили підготовку до проведення перепису населення. Також чиновники вирішили актуалізувати цифровий картографічний матеріал, виготовлений для потреб Всеукраїнського перепису населення. А також модернізувати комплекс автоматизованої системи для забезпечення складання квартальних списків та переписного районування Всеукраїнського перепису населення.

Крім того, на засіданні уряду учасники погодилися, що "потрібно ввести сервіс для ідентифікації респондентів за допомогою номера мобільного телефону в підсистемі збору переписних даних під час інтернет-раунду Всеукраїнського перепису населення (отримання відповідей респондентів на питання за програмою Всеукраїнського перепису населення через Інтернет)".

Тож, за словами міністра Кабінету міністрів Олега Немчінова, перепис проводитимуть, зокрема, через інтернет, а ідентифікуватимуть українців за номером мобільного телефону.

У Міністерстві цифрової трансформації запевнили, що перепис пройде максимально технологічно.

"Я не хочу, щоб уряд здійснив перепис заради перепису. Важливо, щоб був результат. Нині служба статистики направила до кожного міністерства оновлений запит щодо того, як використовуватимуться результати перепису. Наприкінці цього року окремо презентуємо, як проходитиме перепис, якими будуть його терміни, як він фінансуватиметься", – зазначив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Він підкреслив, що все, що можна буде зробити онлайн або цифровими інструментами, так і буде зроблено. Наразі вивчається досвід інших країн, наприклад, оренда цифрової техніки.

"Apple під час перепису населення в США надавала більшу частину техніки в оренду на кілька тижнів. Це величезна економія державних коштів", – додав Федоров.

Михайло Федоров Facebook

А наприкінці листопада Міністерство цифрової трансформації підписало меморандум про співпрацю з Apple. Американська компанія допомагатиме Україні з розробкою та визначенням пріоритетних проєктів. Документ передбачає, у тому числі співпрацю під час перепису населення у 2022-2023 роках.

Новини за темою: В Україні смертність населення перевищує минулорічний рівень на понад 14%, - Держстат

Необхідність проведення перепису населення

За всю історію незалежності в Україні перепис населення проводився лише один раз – 5 грудня 2001 року.

Це був перший національний перепис населення, оскільки попередній було проведено у 1989 році – напередодні набуття Україною статусу незалежності. За його результатами, загальна кількість наявного населення України становила 48 млн 457 тис. осіб.

За останні 20 років в Україні відбулися значні економічні, демографічні та міграційні процеси, які суттєво вплинули на кількісний та якісний склад населення.

До того ж Генеральна Асамблея ООН у 2015 році прийняла резолюцію щодо проведення чергового всесвітнього раунду переписів населення та житлового фонду у 2015-2024 роках. За встановленою практикою й згідно з рекомендаціями ООН переписи населення у більшості країн світу проводяться раз на 10 років.

Фото з відкритих джерел

А координатор системи ООН в Україні з гуманітарних питань Оснат Лубрані наголосила на необхідності проведення перепису населення в Україні. Вона зазначила, що Україна пропустила серію переписів по всьому світу у 2010 році.

"Востаннє це було 48 мільйонів, зараз населення оцінюється в 41,6. Але мати перепис, проведений замість старої, важливо. Відповідно, дуже важливо, щоб кожен був включений. Коли ви проводите перепис, ви забезпечуєте надання соціально-економічних послуг", – зазначила вона.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.