Захист понад 500 об'єктів критичної інфраструктури: Що відомо про створення штабу тероборони в Києві

Перший Незалежний

Перший Незалежний

Пресслужба Сухопутних військ ЗСУ

В Міністерстві оборони України заявили, що місцеві державні адміністрації не можуть утворювати штаби територіальної оборони

З осені українська розвідка і західні ЗМІ повідомляли про збільшення кількості російських військ на кордоні з Україною. У Києві почали готуватися до ймовірного нападу Росії - перевіряють системи сповіщення, бомбосховища та створюють штаб територіальної оборони.

Про все детальніше розповідаємо далі.

Штаб тероборони в Києві

У Києві створюють штаб територіальної оборони, система тероборони має бути розгорнута найближчим часом. Таке рішення ухвалила столична влада на нараді у понеділок, 27 грудня.

Міський голова Києва Віталій Кличко наголосив, що у столиці понад 500 об'єктів критичної інфраструктури, захист яких потребує особливої ​​уваги. Їх у разі надзвичайної ситуації візьмуть під охорону Нацполіція, військові та підрозділи тероборони.

"Заяви і погрози Росії, скупчення військ на кордонах нашої держави спонукають нас підготуватися до різних можливих сценаріїв подій. Зокрема, й до найгіршого. У нас має бути чіткий план дій у критичній ситуації, відпрацьовані координація і дії всіх служб та структурних підрозділів", - зауважив мер.

Повідомлялося, що наразі триває набір резервістів до бригади тероборони, на січень заплановано проведення командно-штабних навчань.

Новини за темою: Росія заявила про готовність застосувати збройні сили за кордоном для "захисту своїх громадян"

А на початку грудня заступник директора департаменту муніципальної безпеки КМДА Михайло Щербина розповів про основні аспекти створення територіальної оборони в Києві. "Побудувати територіальну оборону можливо, лише об'єднавши три складові: Збройні сили України, місцеві органи виконавчої влади, які повинні надавати допомогу, тому що Збройні сили не мають таких коштів, щоб підтримувати територіальну оборону, і третє - це якраз громадські організації та об'єднання", - зазначив чиновник.

Він повідомив, що в Києві на виконання урядової постанови понад рік тому був створений Департамент муніципальної безпеки, який працює за трьома напрямками: цивільний захист, взаємодія з правоохоронними органами та тероборона.

У січні 2022 року планується створити відділ організації підготовки територіальної оборони. У Києві бригада тероборони налічуватиме 4 тис. осіб, тож наразі Щербина закликав всі громадські організації долучитись до лав тероборони Києва.

"У нас в кожному районі буде свій окремий батальйон. Сьогодні у нас 6 батальйонів, десь з початку дії закону ("Про основи національного спротиву", — ред.) буде 10. І ми знаємо своє завдання: збільшення військ (тероборони, — ред.) до 4 тис. Якщо бригада буде повністю укомплектована резервістами, то готовність бригади (до виконання завдань, — ред.) становитиме 24 години", — заявив Щербина.

Новини за темою: У Росії заявили, що мають сценарій дій на будь-яку ситуацію на кордоні з Україною

Реакція Міноборони на наміри Києва

Міністерство оборони України заявило, що місцеві державні адміністрації не можуть утворювати штаби територіальної оборони. Відповідну заяву оприлюднили на сайті міністерства у понеділок, 27 грудня, після того, як пресслужба КМДА повідомила про створення штабу тероборони.

У заяві силового відомства наведено слова очільника відомства Олексія Резнікова, який закликав утриматися від політичного піару на темі тероборони, адже це компетенція військових. У відомстві наголосили, що етапи і порядок створення сил територіальної оборони визначаються головнокомандувачем Збройних сил України (ЗСУ).

"Будь-які структури, створені посадовими особами органів місцевого самоврядування, не входять до складу сил територіальної оборони ЗСУ. Місцеві державні адміністрації беруть участь, а не створюють самостійно штаби територіальної оборони", - відзначено в заяві.

Новини за темою: У Росії заявили, що "не планують і не планували" напад на Україну

Функції тероборони в Україні

У липні Верховна Рада України ухвалила закони, необхідні для створення і розвитку сил територіальної оборони. Документи дали змогу організовувати добровольчі формування територіальних громад, яким дозволено використовувати власну мисливську зброю, і збільшили чисельність ЗСУ для забезпечення роботи сил тероборони.

Військові частини сил тероборони ЗСУ мають бути створені у 2022 році. Функціонуватимуть такі підрозділи в кожній області та Києві. Долучитися за контрактом до служби в них може кожен охочий українець. Військовослужбовці підрозділів тероборони:

  • отримуватимуть заробітну плату,
  • забезпечуватимуться медичною допомогою,
  • матимуть можливість служити поруч із домом.

При цьому, на період служби за ними повинно зберігатись місце роботи і середня зарплата.

Новини за темою: "Москва не блефує": МЗС Росії про "гарантії безпеки"

Війська територіальної оборони - це фактично легка піхота, яка може допомагати основним силам ЗСУ охороняти важливі об'єкти або кордон, чергувати на блокпостах або ж протидіяти диверсантам чи іншим незаконним групам на своїй території. Інша функція тероборони - допомога при надзвичайних ситуаціях.

Тероборона має підпорядковуватися командуванню ЗСУ через командувача військами територіальної оборони.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.