Зимовий релакс на Прикарпатті: Топ зимових місць для відпочинку в Івано-Франківську

Прогулянка відомою "Соткою", різдвяним ярмарком та Палацом Потоцьких

Топ-новина

Топ-новина

Івано-Франківськ. Ратуша на площі Ринок

фото з відкритих джерел

Івано-Франківськ – місто на заході України, яке має багатовікову історію, унікальні архітектурні пам’ятки та давніми традиціями. Щороку воно постійно розвивається та приваблює нових гостей до себе звідусіль. Зима – це можливість поглянути на цей куточок країни під іншим кутом.

Головна ялинка, різдвяний ярмарок і новорічні декорації створюють особливу атмосферу. А огляд деяких пам’яток ще й покращить ваш настрій. Які визначні місця варто побачити в Івано-Франківську, читайте далі у нашому матеріалі.

Площа Ринок

Є історичним центром міста. Саме з неї починали розбудовувати Івано-Франківськ. У 1675 році збудували перше приміщення ратуші – тоді його використовували як військово-пожежний спостережний пункт. Тричі на рік на площі Ринок проводили масштабні ярмарки – у цей час сюди приїжджали люди чи не з усіх куточків Європи: поляки, французи, німці, білоруси, італійці та не лише.

Нині тут проходить більшість розважальних заходів. Це вистави, концерти та фестивалі. У новорічно-різдвяний період тут встановлюють ковзанку, щоб подарувати радість місцевим і туристам. Біля ратуші працює різдвяний ярмарок теж. А якщо ви хочете незабутніх вражень, то можна заплатити 20 грн і піднятися на ратушу. Звідти відкривається панорама на зимовий Івано-Франківський.

Новини за темою: Відпочинок на термальних курортах: Де можна оздоровитися цієї зими в Україні

Площа Ринок у Івано-Франківську фото з відкритих джерел

Сотка

Це поширена назва початку вулиці Незалежності в Івано-Франківську. Сотка – фактично другий центр міста після площі Ринок. Її справжня довжина – 450 метрів. Тут мандрівники можуть побачити кафе, ресторани та крамниці. Вулиця – популярне місце зустрічей мешканців міста для вечірніх прогулянок.

Саме взимку нею можна вийти до головної ялинки міста. Також особливу атмосферу створюють новорічні декорації на фасадах будинків і різні музиканти. Біля ялинки працює різдвяний ярмарок, де можна придбати глінтвейн, м’ясні страви та інші смаколики.

Головна ялинка в Івано-Франківську фото з відкритих джерел

Фортечна галерея "Бастіон"

До 1962 року Івано-Франківськ періодично називався Станіславів. Ще у ХVII столітті в ньому збудували фортецю. Тоді й звели шість бастіонів. До нашого часу дійшов лише один із них у непоганому стані. Перед туристами він постає як цегляний мур.

Сьогодні бастіон складається із галереї для прогулянок і тераси. Крім того, всередині нової споруди є кафе та ресторан. Саме тут мандрівники можуть придбати сувеніри з кераміки та інші прикраси. Досить часто тут проходять фестивалі та презентації книг.

Фортечна галерея "Бастіон" фото з відкритих джерел

Вовчинецький пагорб

Також ця місцина відома як Вовчинецькі гори. Вона височіє над річкою Бистриця Надвірнянська. Територія тут займає близько 20 гектарів. І саме тут можна побачити єдиний міський ліс у Івано-Франківську. Сюди варто приходити взимку теж. Звідси відкривається неповторна панорама на місто.

Крім того, у 2021 році тут зробили нові рекреаційні зони. Влада встановили оглядові майданчики, східці-тераси та місця для відпочинку дітей. Помилуватися містом будь-який мандрівник може із гойдалок. Крім того, тепер тут є промаркований велосипедний маршрут. 

Новини за темою: Букові праліси, неповторні вина та краса гір: Топ-7 місць Карпат, де варто відпочити цієї зими

Вовчинецький пагорб із висоти пташиного польоту фото з відкритих джерел

Палац Потоцьких

Одна з найвідоміших пам’яток архітектури міста. Комплекс був збудований у 1672-1682 роках. Його звів польський гетьман Андрій Потоцький для своєї родини. Певний час у ньому жили власники міста, а потім функціонував військовий шпиталь. Наразі історики не знають, як виглядав палац раніше достеменно. Припускають, що його історія зберігається в польських чи австрійських архівах.

Сьогодні його намагаються відреставрувати. Нещодавно відновили браму. Тепер ремонтують споруди на вулиці Шпитальна, 5. Також на території комплексу планують встановити інтерактивний музей.

Брама Палацу Потоцьких фото з відкритих джерел

Музей мистецтв Прикарпаття

Зимовий відпочинок у місті варто поєднати з оглядом художнього музею теж. Він розташований у будівлі колишнього костелу на майдані Шептицького. Заснований у 1980 році. Сьогодні заклад володіє однією з кращих колекцій сакрального мистецтва. Чимало творів належать галицькому скульптору Йогану Георгу Пінзелю – представнику бароко.

Окрім цього, у музеї мандрівники зможуть побачити роботи західноукраїнських малярів: Юліана Панькевича, Олекси Новаківського та Івана Труша. У одному із залів діє виставка іконопису ХV-XІХ століть. Значну частину колекції становлять художні вироби майстрів Гуцульщини, Покуття, Опілля та Бойківщини.

Музей мистецтв Прикарпаття фото з відкритих джерел

Вірменська церква

Розташована на однойменній вулиці. Збудована у середині ХVIII століття. Деякі дослідники висувають гіпотезу, що її звів німецький архітектор Йоган Шільцер. Це одна з найвідоміших пам’яток міста у бароковому стилі. Храм є цегляною базилікою з трансептом.

Головний фасад із трикутним фронтоном є увігнутим. Периметр розрізають пілястри іонічного ордера. Святиня перекрита склепіннями з розпалубками. Інтер’єри оздоблюють фрески, виконані Яном Солецьким. Зазвичай увагу відвідувачів привертає вівтарна плита Хачкар у вірменському стилі.

Вірменська церква на Прикарпатті фото з відкритих джерел

Нагадуємо, що раніше виходив матеріал про відпочинок у Львові, де розповідається про визначні місця міста, які дозволять зануритися у казкову різдвяну атмосферу.

Також є матеріал про найцікавіші гірськолижні курорти Грузії, в якому можна прочитати про бюджетний відпочинок на лижах і сноубордах.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.