Десять симптомів смертельно небезпечних видів раку

The Sun

The Sun

Британський щоденний таблоїд
Рак – це захворювання клітин з яких побудовані тканини нашого організму Фото з відкритих джерел

Ситуація з діагностикою раку погіршилася через пандемію і досягла критичного рівня. Вона посилюється тим, що найбільш небезпечні види раку виявити на ранній стадії і до цього було важко, а лікувати їх на пізніх етапах іноді неможливо. Негайно зверніться до лікаря, якщо виявите у себе якийсь із цих десяти симптомів.

Про це пише The Sun.

За даними британської Національної служби охорони здоров'я, більш ніж в половині випадків рак підшлункової залози діагностують в екстреній ситуації, коли шанси на виживання значно нижче.

Те ж саме відбувається з пухлинами головного мозку. Благодійні організації вважають, що ситуація, пов'язана з пізньою постановкою діагнозу, посилилася через COVID-19.

Експерти попереджають, що рання постановка діагнозу – ключ до сприятливого результату.

Згідно з наявними даними, близько 3% випадків раку грудей і 8% випадків раку простати діагностують у відділеннях швидкої допомоги.

Однак за даними Національної служби охорони здоров'я Великої Британії, види раку з найменш сприятливим результатом – рак легенів, печінки, головного мозку, стравоходу, підшлункової залози і шлунка – набагато частіше діагностують на пізніх стадії надання невідкладної допомоги.

В результаті середня п'ятирічна виживаність становить всього лише 16%.

Робоча група з боротьби з раком з меншою виживаністю (Less Survivable Cancers Taskforce, LSCT) прагне збільшити показники п'ятирічної виживаності до 28% протягом десяти років.

Експерти закликають звернути увагу на такі часті симптоми, як головний біль, різка втрата ваги, блювота і втрата апетиту.

Новини за темою: Брак цього вітаміну загрожує діабетом і раком, – дослідження

Своєю чергою, благодійні організації вказують на необхідність поліпшити скринінг, щоб діагностувати хворобу на ранніх стадіях і підвищити показники виживаності.

"Ми знаємо, що затримка в діагностиці веде до більш несприятливого результату у пацієнтів із цими швидко прогресуючими видами раку", – говорить голова робочої групи по боротьбі з найнебезпечнішими видами раку Анна Джуелл (Anna Jewell).

"Нині ці види раку важко або неможливо лікувати на пізній стадії, а часу від постановки діагнозу до летального результату зазвичай дуже мало, в порівнянні з видами раку з більшою виживаністю", – зазначає Джуелл.

Експерт підкреслює: "Ситуація критична, і через пандемію COVID-19 вона посилилася".

За останніми даними британської Національної служби охорони здоров'я, у відділеннях швидкої допомоги діагностують 53% випадків раку підшлункової залози, випадки раку головного мозку становлять 52,7%, рак печінки – 44,9%, рак легенів – 35,3%, рак шлунка – 30,2% і рак стравоходу – 20,5%.

Щорічно ці шість видів раку діагностують більш ніж у 90 тисяч британців, з них 67 тисяч помирають.

"Ці тривожні цифри підтверджують, що рання постановка діагнозу в разі видів раку з найменшою виживаністю, в тому числі раку головного мозку, все ще представляє серйозну проблему", – говорить доктор Девід Дженкінсон (David Jenkinson), виконуючий обов'язки директора благодійної організації The Brain Tumour Charity.

"Завдяки стійким інвестиціям в дослідження і допомоги Національної служби охорони здоров'я, за останні двадцять років був досягнутий величезний прогрес в ранній діагностиці різних захворювань і виживання при наявності таких проблем зі здоров'ям, але, на жаль, подібного прогресу не передбачається в області діагностики раку з найменшою виживаністю і тому ми повинні діяти зараз", – зазначає Дженкінсон.

Новини за темою: Повсякденний продукт, який може викликати до 90% випадків раку, – дослідження

У Великій Британії найнижчий рівень виживання в Західній Європі. Експерти пов'язують проблему з пізньою постановкою діагнозу і відсутністю швидкої системи скринінгу.

Щоб скоротити смертність, керівництво британської Національної служби охорони здоров'я поставило нові цілі щодо поліпшення діагностики раку.

Завдання – навчитися діагностувати три з чотирьох випадків раку на ранній стадії до 2030. Зараз тільки в половині випадків рак діагностують на першій або другій стадії.

Ось 10 симптомів раку, які не можна ігнорувати

Існує більше ніж сто різних видів раку.

Хоча деякі симптоми специфічні, є також і ті, які частіше зустрічаються у хворих на рак.

Якщо ви виявили будь-які з цих симптомів, це ще не означає, що у вас рак.

Проте варто звернутися до лікаря якомога швидше.

  1. Незрозуміла втрата ваги.
  2. Незвичайне набрякання або шишки на шиї, в області пахв, шлунка, в паху, на грудній клітці, грудях або на яєчках.
  3. Кашель, який триває понад три-чотири тижні.
  4. Зміни родимок. Зверніть увагу на будь-які зміни розміру, форми або кольору вже наявних родимок, а також появу нових.
  5. Кров в калі або сечі, зміна дефекації.
  6. Проблеми із сечовипусканням, нетримання або нічне пробудження через терміновий позив сходити в туалет.
  7. Незрозумілий біль або біль, який мучить понад чотири тижні.
  8. Печія, що не проходить.
  9. Проблеми з ковтанням.
  10. Сильне потовиділення ночами.

Нік Макдермотт

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.