Новини » Світ Читать эту новость на русском

Дослідження Всесвіту: Вчені знайшли нове пояснення зародження життя на Землі

Валентин Гаденов

Валентин Гаденов

Молода Земля у поданні художника Chesley Bonestell

Вчені припускають, що життя на нашій планеті могло виникнути в результаті звичайного погодного явища - блискавки. Як?

Про це пише Валентин Гаденов на своїй сторінці в Facebook.

У дослідженні, опублікованому в журналі Nature Communication, говориться: мінерали, що утворюються в результаті ударів блискавки, показали, що шторми на Землі мільярди років тому, можливо, створили один з основних інгредієнтів життя - фосфор.

Фосфор становить основу ДНК і міститься в клітинних мембранах всіх живих організмів, однак те, як він потрапив на Землю, все ще обговорюється.

Крім того, багато джерел фосфору заблоковані в гірських породах або нерозчинні у воді.

Коли блискавка потрапляє в землю, вона нагріває або випаровує гірську породу, в свою чергу це вивільняє заблокований всередині фосфор, який потім створює склоподібні камені, звані фульгуритами.

Мінеральна сполука, що містить фосфор, під назвою шрейберзит, розчинна у воді.

Вважається, що життя на Землі почало формуватися між 3,7 і 4,4 мільярдами років тому, тому вчені припускали, що фосфор в основному доставлявся на Землю у вигляді метеоритів, оскільки деякі космічні породи містять шрейберзит.

Новини за темою: Метеорит, що впав в Англії, проливає світло на історію зародження життя

Однак за період часу, протягом якого зароджувалося життя, частота ударів метеоритів об Землю значно знизилася, але частота ударів блискавок залишалася постійною.

Блискавки були особливо поширені в тропічних регіонах, які більше сприяли утворенню розчинного фосфору через водяну пару в повітрі.

Потім команда вчених оцінила кількість блискавок, які вразили Землю близько 3,5-4,3 мільярдів років тому, коли почали з'являтися перші ознаки життя.

За даними дослідників, на ранній Землі щорічно відбувалося від 1 до 5 мільярдів спалахів блискавок порівняно із приблизно 560 мільйонами спалахів на рік сьогодні.

З цих ранніх спалахів щорічно від 100 мільйонів до 1 мільярда вдаряли б об землю, створюючи фульгуріти з поверхневих порід.

Отже, примордіальні удари блискавок могли каталізувати від 110 до 11 000 кілограмів фосфоровмісних сполук щороку.

Зразок скелі, покритої шрамами від блискавки, показує, що блискавка може генерувати водорозчинний фосфор на Землі - ключовий інгредієнт для життя з відкритих джерел

Згідно з дослідженням, цієї кількості фосфору було б достатньо, щоб запалити перші насіння життя.

Ці відкриття припускають, що фосфор, можливо, потрапив на Землю через удари блискавки, але це не виключає інших джерел, за допомогою яких інші ключові інгредієнти життя могли бути виявлені на ранній Землі.

Для зародження життя нашій планеті також потрібні вода, вуглець, водень та інші органічні сполуки, які могли бути доставлені метеоритами або викинуті зірками.

Новини за темою: У пошуках позаземного життя: Гіпотеза зоопарку

Вчені продовжать вивчати метеорити, виявлені на Землі, а також склад літаючих астероїдів, щоб зібрати воєдино шматочки пазла про те, як виникло життя на нашій рідній планеті.

Цікава робота, у мене відразу з'явилася ідея, що на інших планетах в Галактиці, що мають атмосфери, блискавки будуть практично неминучі, ось вам і мотор до створення найважливіших елементів для створення життя.

Але як утворилася РНК/ДНК, це поки залишається містикою, хтось із вчених одного разу сказав: якщо ви будете трясти колбу з "органічним супом" 5 трильйонів років, існує шанс, що ви ніколи не отримаєте ланцюжок з мільярдів нуклеотидів, здатних до життя і реплікації.

Валентин Гаденов

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.