Медведчук не дозволив реалізувати сценарій "Зеленський виганяє свого головного політичного опонента", а ось Порошенко злякався і втік

Юрій Лукашин

Юрій Лукашин

Журналіст
Віктор Медведчук і Володимир Зеленський 112ua.tv

Експрезидент Порошенко, який на телекамери втік від повідомлення від підозри, обіцяє повернутися 17 січня і загрожує Зеленському карами небесними

Про це пише Юрій Лукашин у своєму блозі на сайті Korrespondent.net.

Проблема Порошенка в тому, що всі його пафосні кривляння не працюють.

Занадто жорстка різниця між словом і ділом. Тому що на словах "герой", а на ділі – "утікач".

Корінь проблеми в тому, що Порошенко програв стратегічно, тобто на рівні сценарію. Тому що сам підіграв кавеенівським сценаристам із Банкової, які склали для нього роль "біженця". Тим більше дивно, адже є приклад Медведчука, який, попри "психічну атаку" Банкової у вигляді цілого списку тяжких звинувачень, нікуди не поїхав з України.

У підсумку, "бліцкриг" Зеленського і компанії провалився. Майже рік, а ми так і не побачили доказів причетності ні до фінансування терористичних організацій, ні до державної зради.

А те, що робить Порошенко зараз, – це називається "махати кулаками після бійки". Це тактика. Оперативне реагування, не більше. Пустити сльозу з приводу долі "Небесної Сотні" або стати на коліна перед атовцями - це Порошенко добре вміє. Але проблема в тому, що професійний стратег "на сніданок з'їсть" будь-якого тактика - саме через своє вміння оперувати стратегічними планами і сценаріями.

На контрасті, у випадку з Медведчуком ОП програв на рівні сценарію. Медведчук не дозволив реалізувати сценарій "Зеленський виганяє свого головного політичного опонента", відреагувавши чітко в стилі Махатми Ганді. Він просто нікуди не побіг із рідної країни, а потім перейшов у контратаку в суді. У підсумку Офіс президента, маючи тактичну перевагу, опинився в ситуації цугцвангу, коли кожен наступний відхід погіршує становище гравця. За майже рік жоден суддя не наважився прийняти рішення про взяття опозиціонера під арешт, оскільки немає доказів його провини. Та й доля екссудді Миколи Чауса, який при минулій владі брав участь у політичних репресіях, а потім "шанувальники таланту" знайшли його навіть за кордоном і викрали, стала наочним прикладом для всіх. З іншого боку, кожне рішення суду про продовження домашнього арешту виглядає як політичне замовлення, тому доказів ми досі не побачили. До того ж дуже важливо, що у світових ЗМІ поведінку Зеленського і ОП оцінюють як політичні репресії – свідченням чого є вкрай критичні публікації у Forbes, The Independent etc.

Порошенко, якби він був стратегом, повівся би як Медведчук. Але чого немає - того немає.

І в цьому плані, звичайно ж, Порошенкові потрібно повертатися. Тому що насправді у Порошенка не так вже й багато прихильників - на виборах до Верховної Ради в липні 2019 року його "Європейська солідарність" взяла всього 8,10%. М'яко кажучи, невеликий резерв. У той час як ризик потрапити в розрив між словом і справою, про яку ми говорили на початку, дійсно великий.

Юрій Лукашин

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.