Медведчук вкотре попередив Зеленського, що його самовпевненість приведе країну до краху. Чи прислухається президент?

Ігор Вальський

Ігор Вальський

Політолог
Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

Президент України Володимир Зеленський семимильними кроками наближається до тієї точки неповернення, після якої він стане нерукопожатним для інших глав держав. Його хвалькуваті і самовпевнені заяви й образливі дії щодо Росії вже призвели до того, що йому фактично виписали "останнє китайське попередження". І зробив це заступник голови Ради Безпеки Російської Федерації Дмитро Медведєв у своїй статті "Чому безглузді контакти з нинішнім українським керівництвом". А лідер української опозиції Віктор Медведчук вкотре спробував змусити схаменутися Зеленського, знову зробивши знижку на його політичну малодосвідченість. 

Втім, благородства Медведчуку не позичати. Мабуть, будь-який інший досвідчений політик на його місці вже давно залишив би спроби напоумити "молодих і зелених". Але лідер опозиції, незважаючи на колосальний тиск з боку влади, репресії і переслідування, продовжує намагатися достукатися до здорового глузду Зеленського.

У своїй статті "Чому Зеленському, який усвідомив необхідність переговорів з Росією, варто прочитати статтю Дмитра Медведєва" Медведчук вказує, що "українська влада, яка декларує останнім часом необхідність діалогу з Російською Федерацією, на жаль, витратила весь цей час на те, щоб продемонструвати обґрунтованість тез одного з ключових російських державних діячів". А саме - що Москва вже не збирається розмовляти на рівних з офіційним Києвом. З іншими країнами - так. А з нами - ні. Тому, що нема про що. Тому, що київська влада показала повну неадекватність, спочатку заявляючи про необхідність переговорів з Росією і відразу ж демонструючи антиросійську істерику, "благословенну" Вашингтоном. 

Медведчук має рацію, кажучи про те, що для Зеленського і міжнародної позиції України - це величезний іміджевий, економічний і політичний провал. І тут криворізька стратегія, нахабно, по-пацанськи "покрутити понти", не спрацювала. "На районі" вони головними не стали, навпаки, світові лідери остаточно утвердилися в думці, що Зеленський і Ко - це дворова шпана - недалекі, некмітливі малограмотні люди, які готові побути "шістками" того, хто більше заплатить.

На жаль, президент зі своєю командою щиро не розуміють, що своїми діями, категоричним небажанням налагоджувати дипломатичний діалог з різними країнами ведуть Україну у прірву, з якої вибратися практично неможливо. Імідж, вага країни на світовій арені напрацьовується десятиліттями. Але втратити їх дуже легко. В результаті ми можемо скотитися до рівня бананової республіки серед європейських країн, до чиїх людей будуть ставитися як до третього сорту. І ніхто - ні Вашингтон, ні Росія, ні Китай, ні будь-яка інша країна - не сприйматиме нас як серйозного політичного гравця.

У Зеленського залишився останній шанс виправити ситуацію, про що попереджає лідер опозиції. Але чи прислухається до Медведчука наш президент? Питання риторичне.

Ігор Вальський

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.