На порозі великого виходу: Акції китайських компаній виштовхують з фондового ринку США

Роман Комиза

Роман Комиза

Пішохід проходить повз дисплея, який показує інформацію про токійські фондові ринки Nikkei (C), New York Dow (R) і Shanghai (L) в Токіо, Японія EPA-EFE

Зароджується надзвичайно цікавий і багатообіцяючий тренд, пов'язаний з ймовірним масовим виходом китайських компаній з американського фондового ринку.

Про це пише Роман Комиза на своїй сторінці в Facebook.

Ще одна цікава новина і тенденція. Впали акції китайських технологічних компаній в Гонконзі. Акції гіганта електронної комерції Alibaba сьогодні втратили 2,61%. Акції Tencent закрилися зі зниженням на 2,3%, а постачальник торгових платформ Meituan - на 2,66%. Індекс Hang Seng Tech Index, який відстежує в основному великих китайських технологічних гігантів, що торгуються в Гонконзі, впав на 2,4%, досягнувши мінімуму з моменту запуску цього індикатора в липні минулого року. Правда, пізніше індекс трохи скоректувався, до 1,1% -1,3%.

Обвал спровокувала новина про те, що китайський сервіс таксі DiDi Global почав підготовку до делістингу з Нью-Йоркської фондової біржі. Замість цього компанія планує розмістити свої акції на біржі в Гонконзі. Цьому рішенню передували наступні події.

30 червня 2021 року DiDi провів IPO в Нью-Йорку за підсумками розміщення компанія залучила $4,4 млрд, продавши 317 млн американських депозитарних акцій (ADS) по $14 за шт. IPO DiDi стало найбільшим розміщенням акцій китайської компанії в США після онлайн-ритейлера Alibaba, який залучив $25 млрд в 2014 році.

Новини за темою: Велика геополітична гра США - Китай та місце України

Однак, рішення Didi вийти на американську біржу викликало невдоволення китайських регулюючих органів, які вимагали, щоб компанія попередньо забезпечила безпеку даних. DiDi - це найбільший в Китаї додаток для замовлення таксі, який містить безліч даних про маршрути і користувачів (якийсь аналог Uber).

Буквально через два дні після настільки багатообіцяючого IPO в США, Адміністрація кіберпростору Китаю почала розслідування щодо компанії. Влада КНР поставила під сумнів безпеку зібраних компанією персональних відомостей. 26 листопада регулятори звернулися до керівництва DiDi Global з вимогою розробити план делістингу з Нью-Йоркської фондової біржі.

Вважається, що офіційний Пекін вкрай незадоволений кількістю китайських компаній, що котируються в США. Однак, є і друга офіційна сторона даного конфлікту інтересів.

Вкрай показовим є той факт, що DiDi оголосила про підготовлюваний делістинг своїх акцій менш ніж через 24 години після того, як Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) завершила розробку правил, що дозволяють виключати іноземні акції з лістингу за недотримання вимог американського аудиту.

Новини за темою: Цифрова лихоманка: Як "розводять" на гроші в крипті або в NFT?

Ці правила доповнюють закон про підзвітність іноземних компаній (HFCAA), який був прийнятий в 2020 році після того, як китайські регулюючі органи неодноразово відхиляли запити Ради з нагляду за бухгалтерським обліком публічних компаній (PCAOB). Китайська влада неохоче надає доступ до внутрішніх бухгалтерських документів компаній, посилаючись на міркування національної безпеки.

Таким чином, маємо надзвичайно цікавий і багатообіцяючий тренд, пов'язаний з ймовірним масовим виходом китайських компаній з американського фондового ринку. Основні ініціатори даного процесу - влади обох сторін. Це ще один крок, який свідчить про наростаючі стратегічні протиріччя між США і Китаєм, які все більш проявляються в економічній площині, про що я також неодноразово писав.

Цікаво, куди спрямується капітал, що вивільняється з китайських активів?..

Роман Комиза

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.