Назад в СРСР: В Офісі Зеленського планують запровадити "талони на їжу"

Адвокат Права

Адвокат Права

Юридичний Telegram-канал
Експерти пророкують зростання цін на цукор, хліб, м'ясні та молочні продукти, яйця та інше Delo.ua

Офіс президента України Володимира Зеленського вивчає можливість запровадження в Україні продуктових талонів за аналогією з американськими талонами на їжу.

Про це пише Telegram-канал "Адвокат Права".

За словами радника президента з економічних питань Олега Устенка, глава держави розглядає варіант запровадження електронних талонів через додаток "Дія" за аналогією з держпрограмою "єПідтримка".

Така дивна ідея викликана подорожчанням продовольства внаслідок різкого стрибка вартості російського газу.

Як розповів Устенко, в українських умовах зниження або скасування ПДВ на харчові продукти, навіть тимчасове, спричинить додаткові витрати з державного бюджету на адміністрування податків і зашкодить конкуренції між виробниками і реалізаторами харчових продуктів. "У наших умовах це додатковий ризик для економіки", – стверджує він. Тому більш прийнятним варіантом економіст назвав цільову фінансову підтримку, доступну тим, хто встановив на смартфоні програму "Дія".

Новини за темою: Інфляційна вакханалія: Чому зростають ціни на продукти?

"В Офісі президента позиція більш ніж чітка: насамперед мають дістати підтримку найбільш уразливі та незахищені верстви населення. Як? Варіанти розглядатимуться. Це можуть бути і додаткові виплати для компенсації зростання цін, і запровадження food stamps у системі "Дія" – так званих продуктових чеків, як це практикується у США", – заявив Олег Устенко, наголосивши, що "це антикризові заходи, які можуть запроваджуватися за потребою".

На жаль, радник не розповів, що робити у разі вжиття цих "антикризових заходів" ЛЮДЯМ БЕЗ СМАРТФОНІВ, адже на "бюджетний" стільниковий телефон не лише "Дію" – взагалі жодну програму встановити неможливо.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.