Невиліковна хвороба занурює світ у пандемію слабоумства, - дослідження

The Economist

The Economist

Британський щотижневий журнал новинної спрямованості
Деменція - це синдром, при якому відбувається деградація пам'яті, мислення, поведінки і здатності виконувати щоденні дії з відкритих джерел

Нове дослідження підтвердило прогнози фахівців, що число людей, які страждають на деменцію, буде стрімко зростати і до 2050 року досягне 150 мільйонів осіб. Зараз від цього захворювання не існує ні вакцин, ні ліків.

Про це пише The Economist.

Сьогодні близько 57 мільйонів людей живуть з деменцією - невиліковним дегенеративним захворюванням, яке на найважчих стадіях робить їх залежними від цілодобового догляду.

Нове дослідження, результати якого були опубліковані в журналі Lancet Public Health, підтверджує прогнози про те, що число людей, які страждають на деменцію, буде стрімко зростати. Прогноз, згідно з яким до 2050 року число хворих досягне 152,8 мільйона - причому, жінок серед них буде помітно більше, ніж чоловіків, - узгоджується з прогнозами, зробленими за останні сім або більше років. Однак, на відміну від попередніх досліджень, заснованих на глобальних даних, цього разу вчені спиралися на дані на рівні країн і брали до уваги конкретні фактори ризику.

Вчені зіткнулися з серйозними обмеженнями в сенсі якості даних з окремих країн, які використовують інші методології і часто навіть спираються на інші визначення деменції. Той факт, що висновок авторів настільки схожий на висновки попередніх досліджень, підкреслює, що найважливішим фактором ризику залишається вік. Деменція - це стан, що супроводжує десятки різних захворювань, - найбільш поширеним з них є хвороба Альцгеймера, на яку припадає 60-80% випадків, - і майже до всіх цих захворювань люди стають більш схильними в міру старіння. Прогнозоване збільшення захворюваності на деменцію є результатом двох глобальних факторів: зростання чисельності населення і тривалості життя.

Новини за темою: Основи здорового харчування: Їжа, що викликає деменцію

Ось чому найбільш значне зростання захворюваності на деменцію спостерігається в регіонах світу з найбільш швидкозростаючим населенням, таких як країни Африки на південь від Сахари. Це означає, що деменція більше не буде проблемою переважно багатих країн, якою вона є зараз. Водночас в багатих країнах прогнозується зростання захворюваності на деменцію насамперед через старіння населення.

У дослідженні Lancet Public Health також враховувалися ризики, які, на відміну від віку, піддаються коригуванню: куріння, ожиріння, високий рівень цукру в крові і низький рівень освіти. У Північній Америці і Європі захворюваність на деменцію - тобто відсоток людей будь-якого віку з цим захворюванням - вже помітно знизилася. Можливо, це пояснюється вільнішим доступом до якісної освіти, а також поліпшенням якості лікування і профілактики захворювань серцево-судинної системи. Дослідження показало, що в масштабі світу ці досягнення дозволять скоротити число людей, які страждають на деменцію, на 6,2 мільйона. Однак куріння і зростання захворюваності ожирінням і гіпертонією в деяких країнах нівелює цей прогрес і додасть приблизно 6,8 мільйона випадків деменції.

Зрозуміло, всі ці прогнози є неточними. Однак висновок цього дослідження і безлічі більш ранніх робіт безперечний: світу доведеться навчитися жити з величезним числом людей, які страждають деменцією. Поки від деменції немає ні вакцини, ні ліків, хоча минулого року Америка схвалила ліки для лікування хвороби Альцгеймера на ранніх стадіях. Жодна країна ще не вирішила, як вона буде оплачувати догляд, який знадобиться хворим на деменцію людям. І жителі багатьох країн поки не знають, де їм шукати людей, які будуть готові взяти на себе функцію догляду.

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.