Незвичайний спосіб миттєво знизити тиск і цукор у крові

Daily Express

Daily Express

Британський таблоїд, який щодня видається в Лондоні
Вимірювання кров'яного тиску Depositphotos

Високий тиск викликає небезпечні недуги, такі як інфаркт або інсульт.  Виявляється, зниження тиску - ефективний засіб профілактики цієї хвороби.

Про це пише Daily Express.

У разі діабету занадто сильно збільшується рівень цукру в крові, а високий кров'яний тиск викликає небезпечні недуги типу інфаркту або інсульту. "Але хоча ці стани лікують окремо, з'являється все більше доказів їхнього тісного взаємозв'язку", - написав доктор Мослі у своїй статті в "Дейлі Мейл" (Daily Mail).

Мослі розглянув кілька стратегій зниження рівня цукру в крові та високого кров'яного тиску.

В цей же час журнал "Ланцет" опублікував дані нового дослідження, що вказує на те, що зниження кров'яного тиску допомагає запобігати розвитку діабету другого типу.

У дослідженні брали участь понад 145 000 осіб. Його автори виявили, що зниження верхнього артеріального тиску всього на 5 мм рт. ст. зменшує ризик захворювання на діабет на 11%.

Новини за темою: Секрети довголіття: Три важливі звички

Існує два показники кров'яного тиску: систолічний (верхній артеріальний) і діастолічний (нижній).

Доктор Мослі сказав: "Приблизно половина дорослого населення Британії страждає від гіпертонії (високий кров'яний тиск), а у третини підвищений вміст цукру в крові. При цьому більшість не знає про свої недуги, тому що не перевіряється у лікаря. Але є і хороша новина. Якщо лікувати одне, є всі шанси, що ви поліпшите і друге. З незрозумілих нам причин зниження кров'яного тиску зменшує ризик виникнення діабету другого типу".

Автори нового дослідження вивчали ліки і спосіб життя людей, зокрема, коли їм треба було знижувати тиск.

Доктор Мослі порекомендував кілька незвичайних способів знизити як кров'яний тиск, так і рівень цукру в крові. Серед них спів.

Він сказав: "Мені подобається співати пісні, коли я сиджу за кермом або миюся в душі. На щастя, дослідження показують, що спів - це хороший спосіб знизити рівень гормону стресу кортизолу. А це, в свою чергу, має знижувати кров'яний тиск і рівень цукру в крові".

Новини за темою: Брак цього вітаміну загрожує діабетом і раком, - дослідження

Мослі пояснив, що кортизол різко збільшує вміст цукру, перетворюючи білок на глюкозу. Він написав, що спів дає практично миттєвий результат.

Доктор Мослі додав: "Пам'ятаю, кілька років тому у нас в лікарні була пацієнтка середніх років. Її готували до операції, але у неї був настільки високий тиск, що хірурги боялися оперувати. А вона почала тихо наспівувати собі під ніс, і за 20 хвилин тиск у неї знизився до такої міри, що можна було приступати до операції".

Якщо ви хворі на діабет, у вас вищий ризик отримати інфаркт або інсульт. Тому дуже важливо тримати тиск в нормі, кажуть вчені. Вся справа в тому, що високий кров'яний тиск збільшує навантаження на серце і на кровоносні судини.

Якщо ви діабетик, вам треба вимірювати кров'яний тиск як мінімум раз на день. Вчені кажуть, що у хворого на діабет він повинен бути нижче показника 140/80, якщо лікуючий лікар не скаже інакше.

Діана Бунтажова

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.