Новини » Суспільство Читать эту новость на русском

Новий штам COVID-19 "Омікрон": Симптоми більш небезпечного варіанту коронавірусу

Daily Express

Daily Express

Британський таблоїд, який щодня видається в Лондоні
з відкритих джерел

У Великій Британії виявили перші випадки зараження новим "Омікрон"-варіантом COVID-19. Ось які симптоми викликає новий штам.

Про це пише Daily Express.

Імовірність існування нового штаму припустила доктор Анжелік Кутзеє (Angelique Coetzee), коли у деяких її пацієнтів виявилися симптоми COVID, які раніше не зустрічалися. З нюхом і відчуттям смаку, втрата яких раніше вважалася ознакою коронавірусу, у них все було гаразд. "Це легка хвороба, що супроводжується болем у м'язах і втомою, нездужання триває день або два, - розповіла Кутзеє в бесіді з Telegraph. - У них може бути невеликий кашель, ніяких виражених симптомів".

Під час брифінгу для африканського медичного співтовариства вона підкреслила, що її пацієнти мали міцне здоров'я і що новий варіант може становити велику загрозу для людей похилого віку.

Найбільшому ризику піддаються люди старшого віку, які страждають підвищеним тиском, діабетом або захворюваннями серця.

"Зараз нам слід побоюватися, що заражатися новим штамом почнуть люди старшого покоління. За відсутності вакцинації багато з них будуть переносити хворобу у тяжкій формі", - сказала Кутзеє в інтерв'ю.

Більшість пацієнтів у клініці Кутзеє становили молоді люди, половина з яких не були вакциновані.

Одна з пацієнток, шестирічна дівчинка, демонструвала "дуже цікаві симптоми", серед яких - жар і сильне зростання пульсу, яке мало не стало причиною госпіталізації. Через кілька днів дитина вже йшла на поправку.

Серія мутацій в "Омікрон"-штамі викликала серед вчених занепокоєння, що існуючі вакцини будуть проти нього неефективними.

Новини за темою: Вакцини в утиль: Що відомо про новий штам коронавірусу Omicron

Пенні Мур (Penny Moore), вірусолог з Йоганнесбурга, розповіла Nature про поодинокі випадки повторного зараження, проте "зараз занадто рано що-небудь говорити", підкреслила вона.

Мутаційний профіль "Омікрон"-штаму проаналізували методом секвенування генома і виявили більше ніж 30 змін у спайковому білку.

Перше зображення білка нового штаму коронавірусу "Omicron" з відкритих джерел

Саме цей білок атакують клітини імунітету, а значить, якщо він занадто сильно зміниться, то існуючі антитіла і вакцини вже не будуть на нього діяти.

Захворюваність на COVID у Великій Британії зростає з початку листопада. Цієї суботи в країні виявили перші випадки зараження "Омікрон"-штамом. Поїздки в деякі південно-африканські країни, де встановлено поширення нового варіанту коронавірусу, обмежені. Заражені і члени їхніх сімей дотримуються карантину.

Некомерційна ініціатива Zoe covid study, запущена при Королівському коледжі Лондона, зібрала інформацію про симптоми COVID у мільйонів людей по всьому світу.

Серед найпоширеніших - чхання, головний біль, біль в горлі, нежить, підвищення температури і постійний кашель.

Втрата смаку і нюху властива всім іншим штамам вірусу, але не помічена у хворих на новий.

Мейсон Куа

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.