Новини » Політика Читать эту новость на русском

Переворот в Україні здійснив сам Зеленський, коли захопив всю владу в країні і почав переслідування Медведчука

Ганна Шушкевич

Ганна Шушкевич

Журналіст

Володимир Зеленський та Віктор Медведчук

з відкритих джерел

Оригінал - на сайті Medium.

На прес-конференції з нагоди "екватора" його терміну Зеленський віщав про якийсь міфічний держпереворот, призначений на 1 грудня. Ось вже від кого це смішно було чути, так від пана президента, людини, яка сама влаштувала державний переворот в Україні, захопивши всю владу в країні. При цьому авторитаризм Зеленського проявляється в найгірших рисах - опозицію переслідують огидними методами, свого головного опонента Віктора Медведчука президент незаконно відправив під домашній арешт, при цьому національні багатства країни влада за безцінь віддає зовнішнім кураторам, а народ бідніє.

Трохи більше року тому Зеленський писав у своїй соцмережі, що в нашій країні "роками працювало огидне правило: корумпованій меншості закон не писаний, а більшості - злидні, несправедливість, обман". При Зеленському це правило лише набуло нових масштабів.

Всього за перших три місяці правління Зеленський перебрав на себе невластиві президенту повноваження. Він отримав контроль і над виконавчою, і над законодавчою владою, а трохи пізніше - і над судовою. Де-факто і де-юре в Україні існує одна керівна партія. Незаконним чином сконцентрувавши в своїх руках практично безмежну владу, Зеленський вирішив використовувати ручну Раду національної безпеки і оборони, яка фактично підмінила собою інші органи влади.

Колись секретар РНБО Данілов сказав, що Україну потрібно перетворити на жорстку президентську республіку. Фактично так і сталося. Зеленський поставив себе вище закону в такій мірі, як цього не робив жоден президент країни до цього.

"Шостий" міг би використовувати свою владу для проведення важливих і необхідних країні реформ, але він не хотів відповідальності, тільки самої влади. У підсумку за два з половиною роки ніяких важливих тактичних і стратегічних дій на благо Україні не було. Виявилося, що ми маємо справу не просто з "дилетантами, зате хорошими хлопцями", але з "дилетантами без честі, совісті, моральних принципів".

Поки оточення Зеленського освоювало бюджетні кошти на коронавірусному фонді і "великому будівництві", сам президент став фігурантом офшорних скандалів і творив, що хотів. Це і дзвінки СБУ "з приводу цих чортів", які не входять до компетенції президента, і незаконне відсторонення суддів, і вибіркове правосуддя, і перешкоди для роботи опозиції в парламенті, і політичні переслідування.

Зеленський ввів механізм позасудової розправи над політичними опонентами і використовував його проти головного конкурента - опозиційного лідера Віктора Медведчука. Будь-яких доказів проти Медведчука не надали, а те, що пред'явили, просто сміховинно. Суди у так званих "справах" лідера опозиції перетворилися на фарс. Суспільству стало зрозуміло, що хто завгодно тепер може потрапити під санкції, під арешти майна, рахунків, і ніяких підстав для цього не потрібно.

Зеленський зазіхнув на свободу ЗМІ, вводячи санкції, що суперечать свободі слова. Адекватних причин для них немає: є лише бездоказові звинувачення у створенні загрози національним інтересам, безпеці, суверенітету та територіальній цілісності України. Де-факто це просто цензура. Зеленський робить все, щоб журналісти не висловлювали свою справжню думку. Вони повинні тільки хвалити керівний режим і його лідера, або залишаться без роботи.

Якщо хто і зробив переворот - це Зеленський. І за це він обов'язково потрапить в місця, не настільки віддалені, з усіма своїми поплічниками, які за його вказівкою неодноразово витирали ноги об закон.

"Гарант Конституції" може в це не вірити і жити в ілюзії своєї безкарності. Багато кримінальних авторитетів теж не вірили, що для них може все погано закінчитися. Тільки тому, що вони багатьох тримали в страху, злочинці вважали себе недоторканними. І все ж опинялися за ґратами, розгубивши всю свою владу.

Із Зеленським, як зі злочинцем вищого рангу, відбудеться те ж саме.

Анна Шушкевич

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.