Побічні ефекти вина, про які ви навіть не здогадувалися

Eat This, Not That

Eat This, Not That

Американська медіа-франшиза, яка дає рекомендації щодо вибору продуктів харчування з метою поліпшення здоров'я
Тривале вживання будь-якого алкоголю, включаючи вино, може призвести до серйозних проблем з печінкою, включаючи розвиток цирозу Фото з відкритих джерел

Щоденне вживання одного келиха червоного вина може вкрай негативно відбитися на вашому здоров'ї. І ось чому.

Про це пише Eat This, Not That.

Якщо ви любите випити келих вина в кінці напруженого дня, щоб трохи розслабитися, ви не самотні. За даними організації Wine Institute, в середньому дорослий американець випиває приблизно 14 літрів вина на рік.

Хоча ми часто чуємо про те, що вино корисно для нашого серця, цей самий келих за вечерею також може спричиняти довготривалий збиток вашому організму. Далі ви дізнаєтеся, про які побічні ефекти вина попереджають нас експерти.

1. У вас можуть виникнути проблеми з серцем

Довгий час вважалося, що червоне вино корисне для підтримки здоров'я серцево-судинної системи - зокрема, що воно допомагає знижувати кров'яний тиск і зменшувати ризик розвитку серцевих захворювань. Однак, за словами експертів, регулярне вживання вина може спричиняти серйозний побічний вплив на ваше серце, в тому числі приводити до миготливої аритмії - стану, коли серце скорочується занадто швидко і нерегулярно.

Дієтолог Хізер Хенкс (Heather Hanks) посилається на дослідження, що проводилося в січні 2021 року, результати якого були опубліковані в журналі European Heart Journal. Дослідження показало, що вживання всього однієї порції алкоголю в день підвищує ризик розвитку миготливої аритмії на 16%.

Новини за темою: Формула здорового харчування: Як уникнути серцево-судинних захворювань

"Це суперечить колишнім порадам про те, що для збереження здоров'я серця потрібно щодня випивати один келих червоного вина, оскільки миготлива аритмія може підвищувати ризик розвитку більш серйозних ускладнень, таких як інсульт", - пояснила Хенкс.

2. У вас може розвинутися цироз

Тривале вживання будь-якого алкоголю, включаючи вино, може призвести до серйозних проблем з печінкою, включаючи розвиток цирозу. Згідно з результатами дослідження 2015 року, проведеного Європейською асоціацією вивчення захворювань печінки (European Association for the Study of the Liver), якщо ви збільшуєте кількість вживаного вами алкоголю понад рекомендовану дозу - тобто до однієї порції алкоголю щодня для жінок і до двох порцій для чоловіків, - ризик розвитку алкогольного цирозу печінки збільшується на 11,13%.

3. Ризик розвитку раку грудей може зрости

Якщо у вашому сімейному анамнезі є випадки раку грудей, можливо, ви вже зараз захочете відмовитися від вечірнього келиха вина. "Навіть помірне вживання алкоголю може швидше підвищувати ризик розвитку раку грудей, ніж знижувати його", - пояснила лікар і дієтолог Керрі Лем (Carrie Lam).

Новини за темою: Десять симптомів смертельно небезпечних видів раку

Згідно з результатами дослідження 2006 року, опублікованими в журналі Annals of Epidemiology, лише одна або дві порції алкоголю в день можуть підвищувати ризик розвитку раку грудей на 30-50%.

4. Підвищується ризик розвитку раку стравоходу

Вживання алкоголю підвищує ризик розвитку не тільки раку грудей. "Розвиток раку стравоходу і язика теж пов'язані з вживанням вина", - сказала Брача Банаян (Bracha Banayan), практикуюча медсестра і глава компанії IVDRIPS. Згідно з результатами дослідження, опублікованими в 2017 році в журналі PLoS One, всього одна порція алкоголю в день призводить до зростання ризику раку стравоходу. Так, всього один келих вина може чинити серйозний вплив на ваше здоров'я.

5. Порушення сну

Келих вина ввечері, можливо, викликає у вас сонливість, проте існує ще один побічний ефект вина, про який ви, ймовірно не здогадуєтеся: насправді вино заважає здоровому сну.

"Алкоголь призводить до скорочення тривалості фази швидкого сну, яка є неодмінна (умова) складовою циклу сну, безпосереднім чином пов'язаної з фізичним і емоційним здоров'ям, - пояснив Стівен Лайт (Stephen Light), сертифікований лікар-сомнолог і співзасновник Nolah Mattress. - Ви прокидаєтеся з відчуттям втоми попри те, що ви проспали багато годин".

6. У вас може розвинутися розацеа

Ви стежите за чистотою і здоров'ям вашої шкіри? Тоді ви, ймовірно, захочете відмовитися від щовечірнього келиха вина.

Новини за темою: Секрети довголіття: Сім ефективних домашніх засобів, що уповільнюють старіння

"Результати досліджень свідчать про збільшення числа капілярів на щоках у любителів вина, - сказала Анна Чакон (Anna Chacon), сертифікований дерматолог з Zelen Life Dermatology. - У тих, хто регулярно п'є вино, помітно збільшується число видимих капілярів, що доводить зв'язок між вином і розацеа".

7. Прояви ПМС можуть посилитися

Ви думаєте, що келих вина - це той самий засіб, який допомагає вам впоратися з симптомами ПМС? Вам варто подумати ще раз.

Одним з маловідомих побічних ефектів вживання вина є "посилення симптомів передменструального синдрому і передменструального дисфоричного розладу", а також можливі збої в циклі, про що розповіла Ілен Рухой (Ilene Ruhoy), лікар і член організації Jetson Gut Council.

"Це може бути пов'язано з гормональними змінами, викликаними запальними процесами в кишечнику, які виникають через алкоголь. Однак це також пов'язано з впливом речовин, що утворюються в процесі метаболізму алкоголю", - пояснила вона.

Сара Кроу

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.