Смертельна пастка для українських танків: Російська тактика "взводів-приманок"

Forbes

Forbes

Американський фінансово-економічний журнал, одне з найбільш авторитетних і відомих економічних друкованих видань в світі
Збройні сили України Ветерани.UA

"Взвод-приманка" - це справжній взвод, з трьома гусеничними БМП або трьома колісними БТР. Але його роль в обороні - ретельно продуманий обман.

Про це пише Forbes.

Російська і українська армії дотримуються однієї і тієї ж військової доктрини радянської епохи. Так що, якщо Росія реалізує свою загрозу, що мається на увазі концентрацією 100 000 солдатів і 1200 танків на російсько-українському кордоні, і розширить свою війну в Україні, можна очікувати, що обидві сторони будуть битися приблизно однаково.

Це означає, що ми можемо припустити, що українці будуть здійснювати "активну оборону", тобто будуть робити швидкі контратаки, щоб стримати наступ Росії. Точно так само ми можемо очікувати, що росіяни врахують можливість таких спорадичних оборонних дій українців у своїх наступальних планах і будуть прагнути відбити українські контратаки, щоб продовжити загальний наступ на захід, у напрямку Києва.

У своїй фундаментальній праці "Російський шлях війни" Лестер Грау і Чарльз Бартлз пояснили, як російська батальйонна тактична група - основний бойовий підрозділ російської армії, що складається з 900 осіб і 50 одиниць техніки - може захищатися від контратаки. Тут вирішального значення набуває так званий взвод-приманка.

Новини за темою: Цей козир у рукаві української армії не залишить шансів російським танкам

Взвод-приманка - це справжній взвод, з трьома гусеничними БМП або трьома колісними БТР. Але його роль в обороні - ретельно продуманий обман. Він займає особливе положення на передньому краї батальйону. "Мета цієї позиції - створити спокусливу точку проникнення для противника, що атакує", - відзначають Грау і Бартлз. Якщо командир батальйону знає, куди швидше за все буде прориватися противник, він знає, куди направити свої протитанкові засоби.

Взвод-приманка, звичайно, не буде єдиним підрозділом на фронті батальйону. Але він є єдиним, чия функція полягає в тому, щоб відступити за сигналом і захлопнути пастку. Інші взводи будуть оборонятися стійко, надаючи жорсткий опір, який природним чином направить атакуючих до того взводу, який здається найслабшим. Мінні поля і артилерійський вогонь також можуть допомогти підштовхнути противника в тому напрямку, який вважає за краще командир батальйону.

"Після бою взвод відступає на свою фактичну позицію, створюючи вогневий мішок і зупиняючи проникнення, - пояснюють Грау і Бартлз. - Тоді наступаючий противник потрапить під фланговий перехресний вогонь". Сапери, що надані батальйону, можуть допомогти стримати нападників, рубаючи дерева і розкидаючи міни.

Уявіть, що російський план дійшов до цього моменту ідеально, і український командир не зіпсував контратаку росіян якоюсь своєю контр-контратакою. Українські танки і БМП котяться в зону жорстокої поразки, оточену з трьох сторін російськими бойовими позиціями.

Росіяни будуть обстрілювати українців, що прориваються з танків, БМП і БТР, винищувачів танків "Корнет-Т", протитанкових знарядь "Рапіра" і наземних рухомих груп, що запускають протитанкові ракети "Метіс". Передові спостерігачі викличуть артилерійський і ракетний вогонь. Мета полягає в тому, щоб "відбити масовану танкову атаку і знищити її, коли вона спробує вклинитися в російську оборону".

Якщо в українців і буде якась надія, так це те, що вони знають, як очікувати цієї пастки, тому що їхні власні оборонні плани також засновані на тій самій тактиці. Чи попадеться український командир на інсценовану слабкість росіян і чи відправить він свої війська в пастку, залежатиме від хорошої розвідки, великої дисципліни і трохи - від удачі.

Девід Екс

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.