Новини » Суспільство Читать эту новость на русском

Топ пустель світу: Де шукати готелі з солі, рідкісні пейзажі та міражі

Від Антарктики до Болівії – куди варто їхати за новими враженнями

ZIK

ZIK

Пустеля Сахара Фото з відкритих джерел

У світі можна знайти чимало природних див. Це гори, водоспади та багато інших речей. Заради них мандрівники з усього світу вирушають в подорожі на тисячі кілометрів. Та чи думали ви, що звичайні пустелі теж можуть бути цікавими для туристів?

У них можна зустріти рідкісні види тварин і рослин, побачити міражі та просто насолодитися пейзажами піщаних дюн. Та й проведений там час краще допоможе зрозуміти планету. Тож, які пустелі світу існують та чому їх варто відвідати, читайте далі у нашому матеріалі.

Пустеля Сахара

Є найбільшою спекотною пустелею у світі. Займає площу 9 мільйонів км². Розташована у Північній Африці та охоплює одразу 10 країн: Алжир, Чад, Єгипет, Лівія, Мавританія, Малі, Нігер, Судан, Марокко і Туніс. Сахара простягається від Червоного моря до Атлантики. Вперше пустелю згадують ще в I столітті до нашої ери.

У ній можна побачити гірські виступи та кам’яні плато. Тут зустрічається 2800 видів рослин. В оазах навіть вирощують апельсини та лимони. Подекуди ростуть кактуси. У деяких районах водяться ще не одомашнені верблюди.

Не менш цікавими будуть газелі, тушканчики та багато видів змій. І саме в Сахарі щороку з’являються тисячі міражів. Якщо ви хочете дослідити пустелю без перешкод, то вибір буде лише між трьома країнами: Єгиптом, Тунісом і Марокко.

Аравійська пустеля

Розташована між долиною Нілу та Червоним морем. Її територія охоплює декілька держав: Саудівську Аравію, Ірак, Кувейт, Катар, Оман, Йемен і ОАЕ. В основі пустелі – кристалічні породи, які перекриті червоними нубійськими пісковиками та вапняками.

Новини за темою: Христос із безодні, оазиси посеред пустелі та двері в пекло: Топ неочікуваних туристичних місць світу

Тут розробляють поклади нафти, фосфоритів і олова. Флора та фауна пустелі – одна з найгірших на планеті. Причиною цього є місцеві екстремальні температури: від  +56°C вдень  до -12°C вночі. Рельєф складається переважно з ям, які утворюють пилові бурі та сильні вітри.

Аравійська пустеля Фото з відкритих джерел

Антарктична пустеля

Якщо ми говоримо про найбільшу пустелю на планеті Земля, то це Антарктична. Її площа – 14,2 млн км². Вона є найхолоднішим місцем планети. У зимові місяці стовпчик термометра опускається до -60...-70°C, а влітку підіймається до +30...+50°C. З-поміж флори тут трапляються мохи, лишайники та декілька видів водоростей.

Фауна теж не дуже багата. У Антарктичній пустелі можна побачити декілька видів ендемічних птахів. Також є пінгвіни. Води Антарктики багаті на планктон. Ним живляться риби, тюлені та кити. Час від часу зустрічаються косатки.

Австралійська пустеля

Найбільше Австралія відома Великою океанською дорогою. Безкраї пляжі, рифи та не лише – ось за чим їдуть мандрівники з усього світу сюди. Утім, майже половину континенту вкривають пустелі. Вони займають близько 3,8 млн км².

На цій території ви побачите близько двох тисяч видів рослин. Найцікавішою тут виступає фауна. Трапляються кенгуру, дикі австралійські собаки Динго, ему тощо. Є чимало рептилій, рідкісні змії та комахи.  

Пустеля Калахарі

Розташована у Південній Африці. Простягається на території декількох держав. Це Намібія, Ангола, Ботсвана, ПАР, Зімбабве. ЇЇ площа – 930 тис. км². Клімат тут переважно тропічний. На півночі зустрічаються савани з акаціями, молочайними та баобабами. Є два національні парки: Етоші та Калахарі-Гемсбок.

Флора пустелі надзвичайно різноманітна. Тут трапляються жирафи, зебри, леопарди, гепарди. Можна побачити варанів, чорних носорогів, сурикатів. З-поміж птахів водяться страуси, дрохви тощо.

Пустеля Калахарі у Південній Африці Фото з відкритих джерел

Пустеля Каракуми

Розташована у Середній Азії,  у межах Туркменістану. Має площу близько 350 тис. км². У ній є родовища сірки та природного газу. Тут течуть річки Мургаб й Теджен із гір Гіндукуш. На терені пустелі розташований газовий кратер Дерваза – саме його часто називають дверима в пекло.

Новини за темою: 11 місць Європи, про які знають далеко не всі: Де шукати чарівні долини, найкраще вино та пам’ятки архітектури

Флора тут не дуже багата. Утім, тваринний світ представлений багатьма видами. Тут трапляються ящірки, змії, черепахи. Водяться азійські дикі віслюки та антилопи. Крім того, місцеві жителі розводять овець і верблюдів.

Пустеля Каракуми Фото з відкритих джерел

Пустеля Такла-Макан

Розташована на заході Китаю. Є однією з найбільших піщаних пустель у світі. Її площа – понад 300 тис. км². Клімат тут помірний, але іноді випадає сніг. Велика частина території позбавлена рослинного покриву. Але подекуди зустрічаються тополі, верблюжі колючки та оливкові дерева.

Тварин теж небагато. Водяться тушканчики, зайці, антилопи. У долинах річки трапляються кабани. Для мандрівників особливо цікавими будуть оази та руїни стародавніх поселень.

Пустеля Такла-Макан на заході Китаю Фото з відкритих джерел

Пустеля Салар-де-Уюні

Розташована у Болівії. Це найбільший солончак у світі площею 10 582 км². Його можна знайти на висоті 3650 м в Андах. Поверхня солончаку переважно складається з гіпсу та галіту. Озеро тут існувало близько 40 тисяч років тому.

Сіль видобувають на цій території й сьогодні. Крім того, солончак Уюні відграє роль головного маршруту у велике плато Альтиплано. Туризм теж розвивається дуже швидкими темпами. Місцеві навіть будують готелі з соляних блоків. Однією з найвідоміших пам’яток Уюні є кладовище паровозів теж. Не менш цікавим є те, як пустеля віддзеркалює небо.

Оригінал - на сайті zikua.tv.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.