Тотальна криптовалютизація неминуча?

Роман Комиза

Роман Комиза

Біткоїн Фото з відкритих джерел

Тотальна криптовалютизація неминуча?.. Швидше так, ніж ні - і ось чому.

Про це пише Роман Комиза на своїй сторінці в Facebook.

16% американців особисто продавали, купували або іншим способом використовували криптовалюту…

Про це свідчать дані опитування Pew Research Center, яке проводилося у вересні 2021 року.

При цьому серед чоловіків у віці від 18 до 29 років тих, хто особисто користувався криптовалютою, вже 43%. Переважна більшість (86%) дорослих американців принаймні щось чули про криптовалюти.

Цікаво, що чоловіки вдаються до криптовалют в два з гаком рази частіше, ніж жінки. Дорослі азіатського походження, афроамериканці і латиноамериканці, які проживають в США, з більшою ймовірністю, ніж білі, скажуть, що вони коли-небудь інвестували, продавали або ще якось використовували криптовалюту.
Отже, 16% - це багато чи мало?..

Можу припустити, що найближчим часом (тобто в перспективі рік-два) ця цифра як мінімум подвоїться, якщо не потроїться.

Новини за темою: Майнінг біткоїнів на АЕС: Як Україна планує стати світовим центром криптовалют

За рахунок чого. По-перше, за рахунок тих 86%, які поки тільки "щось чули про криптовалюту" - багато хто з них після того, як щось чули, почнуть щось пробувати... просто тому, що про це навколо все більше і більше говорять.

По-друге, за рахунок новоприбулих з "молодіжної групи" (тобто тих, кому зараз до 29) в більш віковий сегмент і підтягування до цього сегменту їхніх трохи старших побратимів або, іншими словами, розширення цієї групи до вікових меж в 30-35 років.

По-третє, за рахунок збільшення відсотка залучених у самій "молодіжній групі". Чому: в першу чергу, завдяки мережевому ефекту; у другу - завдяки поповненню цієї групи новоприбулими, тобто тими, хто зараз входить в число ще більш молодих тінейджерів, для яких раннє знайомство зі світом крипти вже стало своєрідним вхідним квитком в ті сфери, де їхні споживчі можливості, з точки зору традиційних фінансів, були сильно урізані, якщо не закриті зовсім - як внаслідок вікових обмежень в силу закону, так і у зв'язку з необхідністю схвалення їхніх фінансових рішень і транзакцій з боку батьків. Крипта дала цим молодим людям те розуміння особистої фінансової свободи, яке вони не захочуть просто так поміняти або відмовитися від нього без впливу на їхні політичні переваги. Тому, припускаю, що цей сегмент в перспективі рік-два збільшиться до 60-70%.

Таким чином, 16% в 2021 році цілком можуть перетворитися на 30-50% активних користувачів криптовалюти до кінця 2022-2023 рр.

Новини за темою: Біткоїн, акції, дорогоцінні метали: Куди інвестувати гроші і не прогоріти?

Решта країн можуть мати зовсім інші показники умовного "прийняття" криптовалют, але значення громадської думки саме в США, з точки зору розвитку подальшої світової тенденції, є ключовим. Якщо (а точніше коли) критична маса активних прихильників визнання криптовалют заволодіє умами більшості, у американського істеблішменту просто не залишиться шансів на опір цьому неприборканому руху.

А слідом за США в цей процес втягнуться інші країни Заходу (з тих, хто ще не випередив в цьому американців), змагаючись один з одним у справі прийняття, визнання... і все більш глибокої криптовалютизації економіки. Бо не можеш перемогти - очоль.

Роман Комиза

 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.