У Зеленського фактично визнали, що санкції РНБО – це фікція, яка не дає реального результату

Катерина Селантьєва

Катерина Селантьєва

Політтехнолог
Засідання РНБО president.gov.ua

Міністр фінансів Сергій Марченко визнав, що санкції, які вводить ручна РНБО президента Зеленського, не дають фактичного результату

Про це пише Катерина Селантьєва у своєму блозі на сайті Korrespondent.net.

Швидше, вони використовуються як інструмент для боротьби з політичними опонентами в особі лідера ОПЗЖ Віктора Медведчука або неугодним бізнесом, але не спрямовані на отримання реальних доходів до бюджету.

Вчора Марченко не посоромився привселюдно заявити, що введені РНБО санкції проти "контрабандистів" не вплинули на збільшення надходжень до бюджету від митниці від слова "зовсім". І відразу навів статистику, яка наочно пояснює, що санкції Зеленського – звичайна мильна бульбашка, що дає нульовий результат.

Тут же Марченко визнає, що в будь-якому випадку санкції "мають свій ефект і впливають на діяльність тих людей, проти яких їх ввели". Ще б пак. Але тут, звичайно ж, мова не про контрабандистів, тому що, як раз за словами міністра, на їх "бізнес" санкції не справили негативного ефекту.

Очевидно, що йдеться про тих, з ким Зеленський за допомогою РНБО зводив особисті рахунки. Це раніше визнавав і інший ексміністр Зеленського – Аваков, який нагадав, що закон не передбачає введення санкцій проти громадян України. До того ж склад РНБО призначає президент України, а це означає, що рішення РНБО – це рішення президента.

І Зеленському вкотре слід нагадати, що РНБО – це не орган виконавчої чи судової влади, і він не має права вводити санкції проти своїх же громадян, зокрема проти Віктора Медведчука. Такі рішення просто незаконні та суперечать Конституції. Про що Зеленський, зважаючи на свою юридичну освіту, мав би знати.

Логічно, що після швидкого завершення каденції Зеленського суди розглядатимуть справи вже з його участю. І звичайно ж, такі міністри, на кшталт Авакова і Марченка, ще будуть давати проти нього свідчення.

Катерина Селантьєва

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.