Підсумки рейтингу найвпливовіших: Зеленський у тіні Єрмака, а Медведчук – єдина реальна опозиція

Ярослав Шевчук

Ярослав Шевчук

Журналіст
Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук 112ua.tv

Оригінал - на сайті Skeptic.

Видання "Вести" опублікувало рейтинг "Топ-100" найвпливовіших українців року, що минає. У першій п'ятірці без сюрпризів - Єрмак і Зеленський (смішно, але саме в такому порядку) як уособлення "зеленої" влади, два головних олігархи країни Коломойський і Ахметов, які отримали цього року чимало "булочок" від перших двох, а також головний опонент влади – лідер ОПЗЖ Віктор Медведчук. Так, Медведчук, якого Зеленський намагався видавити з великої політики за допомогою репресій, знову опинився у п'ятірці найвпливовіших українців, застовпивши за собою роль головного опозиціонера. Цілком ймовірно, що до наступних виборів Медведчук приведе свою партію на першому місці в рейтингах, а сам він буде одним з головних претендентів на президентський пост, а значить – його вплив у майбутньому буде рости. Напевно, Зеленський вже шкодує, що вплутався в цю катастрофічну історію.

Цього тижня рейтинг "Вестей" - вже другий подібний. Раніше свою версію опублікував "Телеграф". І в обох Медведчук на п'ятому місці. Аргументація такої стабільно високої позиції проста - Медведчук, як досвідчений і далекоглядний політик, правильно спрогнозував розвиток подій і зайняв вірну нішу в українському політикумі. А гостра фаза конфлікту із владою в широкому сенсі підкреслює його роль. Зеленський неспроста вирішив піти на масштабне порушення закону, застосувавши проти лідера ОПЗЖ незаконні санкції, закривши опозиційні ЗМІ, посадивши Медведчука під домашній арешт за сфабрикованою справою. Причина - високі рейтинги ОПЗЖ, у якої зараз друга за розміром фракція в парламенті, а після наступних виборів цілком може бути перша. Тобто Зеленський своїми діями підкреслив вплив і силу Медведчука.

Крім цього, Медведчук зберігає за собою статус повноцінного каналу зв'язку між Києвом і Москвою. Раніше Кремль прямо заявив, що йти на контакт з адміністрацією Зеленського не буде, і зажадав звільнення Медведчука. При цьому Україні вкрай необхідні енергоресурси Росії. Щоб розблокувати діалог між Києвом і Москвою, Зеленському доведеться звільнити Медведчука і залучити його до переговорів. Іншого шляху немає. Путін особисто не один раз ставав на захист Медведчука, а значить, від цієї вимоги Кремль не відступить.

Ще одні переговори, в яких авторитет Медведчука не підлягає сумніву, - з ОРДЛО з приводу обміну утримуваних осіб. Влада Зеленського не може просунутися в цьому напрямку, а влада невизнаних республік прямо вимагає повернути Медведчука в ТКГ. Раніше через нього з Донецька і Луганська могли повернутися додому чотири жінки, яких бойовики віддавали як жест доброї волі, але Зеленський заблокував їх повернення.

І ще один важливий аспект, який говорить про значний вплив Медведчука на українську політику, - його медійність. Навіть закриття трьох телеканалів не завадило лідеру ОПЗЖ залишатися одним з найбільш цитованих українських політиків. А зростання рейтингів самого Медведчука і його партії свідчить про все більшу популярність його поглядів та ідей.

Ярослав Шевчук

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.