Як не постаріти завчасно: Про напій, що призводить до деменції

Eat This, Not That

Eat This, Not That

Американська медіа-франшиза, яка дає рекомендації щодо вибору продуктів харчування з метою поліпшення здоров'я
Деменція - це синдром, при якому відбувається деградація пам'яті, мислення, поведінки і здатності виконувати щоденні дії з відкритих джерел

На когнітивні функції мозку впливає не тільки час, але і те, що ви їсте і п'єте. Є дуже популярний напій, який здатний набагато швидше зробити негативний вплив на ваші розумові здібності, ніж ви думали.

Про це пише Eat This, Not That.

Коли мова заходить про старіння, багатьох людей в першу чергу хвилюють видимі прояви віку, від перших сивих волосків до тонких ліній і зморшок на обличчі, яких з кожним роком стає все більше.

На жаль, є маса прихованих, але дуже підступних ознак процесу старіння, особливо якщо говорити про здоров'я вашого мозку. Однак на когнітивні функції вашого мозку може впливати не тільки час, який невблаганно йде вперед. Те, що ви їсте і п'єте, теж може відігравати важливу роль в процесі старіння вашого мозку.

Насправді є один дуже популярний напій, який здатний зістарити ваш мозок швидше, ніж ви думали. І це газована вода.

В рамках дослідження, результати якого були опубліковані в 2019 році в журналі Alzheimer's & Dementia, вчені виявили, що в групі чисельністю понад 4 тисячі осіб, старих за 30 років, які брали участь в дослідженні під назвою Framingham Heart Study, вживання напоїв з доданим цукром, таких як газована вода, було пов'язано з істотними проявами старіння мозку.

Новини за темою: Основи здорового харчування: Їжа, що викликає деменцію

Однак виражений негативний вплив солодких напоїв було відзначено не тільки у тих людей, які випивають по шість пляшок газованої води в день. За результатами психологічного тестування і магнітно-резонансної томографії учасників дослідження вчені прийшли до висновку, що навіть ті, хто випиває лише одну порцію напою з доданим цукром в день, демонструють помітно більш виражені ознаки старіння в порівнянні з їхніми ровесниками, які вживають такі напої рідше або утримуються від них зовсім.

"Підвищене вживання солодких напоїв призводить до поступового зменшення загального обсягу головного мозку, погіршення подієвої пам'яті і зменшення обсягу гіпокампу", - відзначили автори цього дослідження, додавши, що всі ці зміни є провісниками хвороби Альцгеймера.

Вони з'ясували, що всього 1-2 порції солодких напоїв в день призводять до старіння мозку на 1,6 року за показниками втрати загального обсягу головного мозку і на 5,8 року за показниками стану смислової пам'яті, якщо порівнювати їх з даними людей, які утримуються від вживання напоїв з доданим цукром. Серед тих, хто випиває більш як дві порції солодких напоїв в день, втрати обсягу головного мозку порівнянні з двома роками життя, а втрати в термінах смислової пам'яті порівнянні зі старінням на 11 років, якщо порівнювати з показниками тих людей, які взагалі не п'ють солодкі напої.

Новини за темою: Секрети довголіття: Сім способів сповільнити старіння мозку

Навіть дієтична газована вода завдає шкоди вашому мозку.

Цілком можливо, не тільки солодка газована вода може чинити серйозний вплив на стан здоров'я вашого мозку. Дослідження 2017 року, опубліковане в журналі Stroke, показало, що "вживання штучно підсолоджених безалкогольних напоїв призвело до підвищення ризику інсульту і деменції" в групі з 2888 учасників дослідження Framingham Heart Study.

Таким чином, якщо ви хочете зберегти своє здоров'я і не постаріти завчасно, можливо, вам слід відмовитися від вживання газованих напоїв. Ваш мозок і ваш шлунок подякують вам за це.

Сара Кроу

Переклад: ИноСМИ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.