Як Путін перемагає, нічого не роблячи

Bloomberg

Bloomberg

Провідний постачальник фінансової інформації для професійних учасників фінансових ринків
Президент Росії Володимир Путін ТАСС

Переговори між Росією і НАТО завершилися безрезультатно. Але хто ж все-таки виграв у результаті патової ситуації, що виникла?

Про це пише Bloomberg.

Сполучені Штати і Європа повідомили Володимирові Путіну, що у нього є вибір: він може пом'якшити напруженість навколо України, якщо хоче домогтися прогресу в питанні вимог Росії щодо гарантій безпеки. Однак залишається неясним, чи бачить Путін ситуацію в такому ж світлі.

Удавана нерішучість поки приносить дивіденди російському президенту. Після майже цілого тижня інтенсивних дипломатичних переговорів, які завершилися вчора у Відні, Путін змушує Вашингтон і європейських союзників гадати про свої наміри тепер, коли біля українського кордону зосереджено близько 100 тисяч російських військових.

У Путіна небагато причин для того, щоб прийняти рішення про деескалацію, бо він тільки що змусив Сполучені Штати і НАТО запропонувати йому співпрацю в таких питаннях, як розгортання ракет середньої дальності, - співпраця, в якій раніше Путіну відмовляли.

Під час переговорів російські дипломати неодноразово підкреслювали, що вони не підуть на компроміс щодо ключових вимог Росії до НАТО, а саме вимог заборонити Україні та іншим колишнім радянським державам вступати до лав Альянсу і відвести натовські сили на позиції, які ті займали в 1997 році.

Новини за темою: Геть від України та Закавказзя: Що пропонує Росія США та НАТО для взаємної безпеки

Хоча альянс відкинув ці вимоги, на засіданні Ради Росія - НАТО представник РФ заявив, що Москва очікує письмові пропозиції від Сполучених Штатів і їхніх союзників, перш ніж Путін вирішить, продовжувати дискусії чи ні.

Тобто перш ніж зробити наступний крок, Путін може дозволити собі почекати і подивитися, що іще Захід готовий йому запропонувати. При цьому Путін поки не відвів жоден танк. Крім того, зволікання сприяє наростанню напруги серед європейських держав, стурбованих можливим упливом на них санкцій, які Сполучені Штати погрожують ввести проти Росії в разі її вторгнення в Україну.

Якщо Путін вирішить нічого не робити заради пом'якшення напруженості, тоді саме Вашингтону і Брюсселю - а зовсім не Москві, - можливо, доведеться приймати рішення про наступні кроки в умовах поточної кризи.

Ентоні Холпін

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.