Японія нарощує військову міць: У країні висхідного сонця готуються до великої війни?

Денис Москалик

Денис Москалик

Координатор напрямку міжнародної політики в центрі політичних студій "Доктрина"
Фото з відкритих джерел

Уряд Японії затвердив оборонний бюджет на 2022 фінансовий рік в розмірі 47 мільярдів доларів.

Про це пише Денис Москалик на своїй сторінці в Facebook.

Японія нарощує військові витрати на фоні зростання загроз з боку КНР, РФ та КНДР. Серед додаткових пріоритетних витрат - кошти на закупівлю нової техніки та кораблів, науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи, а також збільшення видатків на розміщення в Японії американських військ.

Пріоритетним напрямом для Японії очікувано є військово-морські сили та будівництво нових кораблів. Так, 957 мільйонів доларів мають бути витрачені на два фрегати типу Mogami, загальна кількість кораблів цього типу у складі флоту таким чином досягне десяти.

Ще 641 мільйон доларів витратять на шосту субмарину типу Taigei, 116,7 мільйона на п’ятий мінний тральщик типу Awaji, 242,9 мільйона на океанографічне дослідницьке судно, а ще 170,7 мільйона на розвідувальний корабель типу Hibiki. Разом з цим 3,4 витратять на створення нового проєкту патрульного корабля.

Фото з відкритих джерел

Також має поповнитися новими силами авіація військово-морських сил. За 675,6 мільйона доларів буде куплено 3 патрульних літаки Kawasaki P-1, за 47,8 мільйона має бути придбаний гідролітак US-2, а ще за 53 мільйони куплять транспортний вертоліт MCH-101.

Крім того, флот отримає нові ракети та літаки. 176 мільйонів доларів буде витрачено на ракети SM-6 для двох есмінців типу Maya. Ще 53 мільони будуть витрачені на переобладнання літаків F-35B для оснащення ними нових японських авіаносців типу Izumo. Ще 50,5 млн доларів будуть витрачені на вдосконалення РЛС SPY-6 для їх подальшого встановлення на кораблях.

Новини за темою: Новий оборонний альянс AUKUS: Загрози та перспективи для України

Також Військово-повітряні сили мають отримати наступного року вісім нових F-35As за 667 мільйонів доларів, а також чотири F-35Bs для авіаносців за 442 мільйони. Всього Японія має в подальшому намір отримати 147 F-35, з них 102 F-35As та 42 F-35Bs. Таким чином, країна матиме другий за чисельністю парк F-35 після Сполучених Штатів.

В новому бюджеті окрема увага приділена підготовці особового складу для ведення радіоелектронної боротьби. 49,6 мільйона доларів підуть на навчання ведення радіоелектронної боротьби в трьох навчально-тренувальних літаках UP-3D Orion EW.

Окрема увага приділена також безпілотникам. 40,9 мільйона доларів піде на пробну експлуатацію БПЛА, 5,2 - на проведення палубних випробувань безпілотників, 10,4 - на розвиток можливостей БПЛА зі знищення мін при запуску з борту фрегатів типу Mogami та купівлю безпілотного надводного корабля.

Сухопутні сили також отримають 88,8 мільйона для посилення свого корабельного складу. Вони підуть на будівництво одного корабля, матеріально-технічної підтримки та одного десантного корабля. Таким чином, ці гроші будуть вкладені в можливості Сухопутних сил із ведення війни на островах та здійснення амфібійних операцій.

Крім того, частина коштів японського оборонного бюджету піде на потреби американсько-японського альянсу. Мова йде про витрати на розширення бази конвертопланів V-22 Osprey на аеродромі Кісарадзу.

Також 2,7 мільярда доларів підуть на створення на острові Магесіма тренувальної бази для підготовки військовслужбовців США із проведення десантних операцій. І відповідно 1,8 мільярда підуть на утримання американських формувань, розміщених на території Японії.

Разом ці заходи мають посилити можливості Японії щодо протистояння актуальним загрозам у сфері безпеки.

Денис Москалик

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.