Європа буде все голосніше критикувати Зеленського за позасудову заборону ЗМІ і репресії проти Медведчука

Едуард Долгачов

Едуард Долгачов

Журналіст
Віктор Медведчук і Володимир Зеленський 112ua.tv

Про це пише Едуард Долгачов у своєму блозі на сайті Korrespondent.net.

Strana.ua з посиланням на власні джерела повідомила, що у президента Володимира Зеленського була неприємна розмова із західними лідерами на полях саміту "Східного партнерства" в Брюсселі, який проходив 15 грудня.

"Керівники країн ЄС зажадали від Зеленського зняти санкції РНБО з українських ЗМІ - джерело", - під таким заголовком вийшов текст на сайті "Страны".

Федеральний канцлер ФРН Олаф Шольц, президент Франції Емманюель Макрон і генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг зажадали від Зеленського припинити війну проти українських ЗМІ і звільнити народного депутата Віктора Медведчука з-під домашнього арешту.

"Європейські лідери висунули Зеленському список пропозицій, щоб розрядити ситуацію. Зокрема, там був пункт про те, що санкції РНБО проти опозиційних ЗМІ, включаючи санкції проти "Страны" і трьох опозиційних телеканалів, закритих ще в лютому 2021 року, несправедливі і їх потрібно скасувати. Санкції проти опозиційних ЗМІ, як вважають лідери низки європейських країн, тільки ще більше погіршують ситуацію і посилюють розкол в Україні. Також у пропозиціях йшлося про те, що потрібно звільнити з-під домашнього арешту Віктора Медведчука", - повідомляє "Страна".

Що далі? Можна прогнозувати, що Європа буде все голосніше критикувати Зеленського за позасудову заборону ЗМІ і репресії проти Медведчука. Так, поки що європейські політики говорять про це за закритими дверима. Але коли лідери країн ЄС стануть публічно говорити про це, буде вже пізно, тому що Зеленського запишуть в диктатори. Тому що, коли в західних політичних колах починають називати політика-сателіта авторитарним, такий політик стає нерукопожатним на Заході.

Ще одна причина, чому тема атаки на ЗМІ і репресій проти Медведчука все голосніше звучить в ЄС - це позиція російського президента Володимира Путіна, який звинувачує Європу в подвійних стандартах. Виходить, що через Зеленського лідери країн ЄС змушені виправдовуватися. А чому вони повинні виправдовуватися за його поведінку? Ось звідси і невдоволення. І це невдоволення буде тільки рости.

Додамо, що в західних ЗМІ наростає хвиля невдоволення Зеленським і "зеленою" владою". Західні ЗМІ вже багато місяців пишуть про атаку Зеленського проти українських ЗМІ та репресії проти опозиції. Журнал для світової еліти Forbes прямо написав, що під виглядом "деолігархізації" Зеленський просто воює зі своїм головним політичним противником в особі Медведчука. А англійська The Independent охарактеризувала заборону ЗМІ і репресії проти Медведчука як ознаки того, що Зеленський будує авторитарний режим (стаття так і називається "Не можна дозволити авторитаризму пустити коріння").

Едуард Долгачов

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.