Зачеплене самолюбство Зеленського закрило вже п'ять опозиційних телеканалів. Але цей бумеранг боляче вдарить по ньому самому

Ігор Вальський

Ігор Вальський

Політолог
Президент України Володимир Зеленський Страна.ua

Що страшніше: загнаний в кут звір, який кидається з боку в бік в спробах зберегти своє життя, або зачеплене самолюбство людини з авторитарними замашками? Зеленський доводить, що друге. У нападі гніву Зе-президент закрив ще два опозиційних телеканали - без суду і слідства, а вже тим більше без будь-яких законних на те підстав. "Перший Незалежний" і UkrLive стали кісткою в горлі правлячої сили тільки через те, що віщали без красивих епітетів про те, що відбувається в країні: про зростання тарифів, рівня бідності, енергокризі, скандалах серед "слуг". А також показували в ефірі серед інших і точку зору Віктора Медведчука, чиї зростаючі рейтинги боляче б'ють по самолюбству президента.

Це і є головна причина спланованої боротьби влади проти своїх же громадян і свободи слова. Побачивши, що він нічого не може вдіяти зі своїм головним опонентом у правовому полі, президент згадав, що мета виправдовує засоби і взявся за брудні заходи.

Але ж на рахунку Зеленського 5 закритих вільних телеканалів і кілька новинних сайтів. Ніхто з президентів України не завдав стільки шкоди свободі слова, як Зеленський.

Наш юний президент міркує як ображений хлопчик: критикуєте - значить ви погані. Зробити висновки і переглянути свою політику - ні, це не його методи. Куди простіше зіграти в улюблену іграшку під назвою "санкції". Володимир Олександрович вважає, що жорстке домінування в медіасередовищі допоможе йому зберегти надії на другий термін правління. Але від закриття ЗМІ, що віщають правду, ситуація в країні не покращиться: цифри в платіжках за газ не знизяться, вакцинування від коронавірусу не почнеться, безчинства радикалів не припиняться. Тим більше, що якщо раніше люди не занурювалися в дії РНБО, приймаючи все за чисту монету, то сьогодні вже всім ясно - подібні рішення не мають нічого спільного з принципами демократії і свободи мас-медіа. Останні, до слова, нікого так люто ненавиділи, як Зеленського і його оточення. Проти диктатури в нашій країні боротимуться багато хто.

Закриваючи телеканали, які в основному дивилися російськомовні українці, Зеленський заграє з урапатріотичним електоратом, тим самим продовжуючи сіяти ворожнечу в суспільстві. І з цієї ворожнечі він намагається вичавлювати останні соки на догоду своєму падаючому рейтингу.

Конституція в Україні перестала на практиці бути основним законом країни. Не дивно, що подібні дії влади, просочені особистими мотивами, підірвали довіру країн світу до України як до правової держави. І як після цього Зеленський розраховує спочивати на лаврах в завбачливо купленому житлі в Британії? Розгромні матеріали в провідних західних ЗМІ і гучні заяви європейських лідерів про незаконність санкцій і безрозсудної політики щодо Росії дали чітко зрозуміти - на Заході авторитарного Зе-президента ніхто не підтримає. Про РФ і говорити нічого, там вже відмовилися від діалогу з нашим недодиктатором.

Іншими словами, запущений Зеленським бумеранг, обов'язково в кінцевому підсумку вдарить по ньому самому.

Ігор Вальський

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.