Захід і Росія примушують Україну до виконання Мінських угод. Зеленському доведеться звільнити Медведчука

Поліна Райтенко

Поліна Райтенко

Журналістка
112ua.tv

Оригінал – на сайті I.UA.

Країни Заходу і Росія вирішили зрушити питання врегулювання конфлікту на Донбасі з мертвої точки, і не важливо, хоче цього Володимир Зеленський чи ні. Під час телефонної розмови в грудні, а потім і в січні президент США Джо Байден сказав, що Вашингтон включиться в переговорний процес по Донбасу, а Київ зобов'язаний слідувати дорожній карті Мінських угод і повинен виконати свою частину пунктів. Це було головним питанням розмови, що тривала 1,5 години.

А вже 6 січня в Москві відбудеться зустріч спецпредставників країн "нормандського формату" по Україні. Говорити про те, як вирішити конфлікт на Донбасі, буде Європа і Росія. Навряд чи є збігом факт, що Москва скликає зустріч після телефонної розмови Путіна і Байдена, що відбулася днями. Оскільки процес пішов, можна стверджувати, що президенти Росії та США знайшли спільну мову з питання врегулювання конфлікту на Донбасі.

Важливо відзначити, що на зустріч у Москві не покликали українську делегацію. Обговорення відбудеться без України. А тому казки Зеленського про те, що вони з Байденом домовилися нічого не обговорювати по Україні без України, залишилися казками. Ні Зеленського, ні його команду всерйоз вже не сприймають ні в Росії, ні на Заході. Зе-влада заблокувала мирний процес, навмисно зриває засідання ТКГ, не пропонує жодних кроків для деескалації конфлікту. А тому в Москві великі дядьки зберуться, щоб вирішити, що робити з зеленими бовдурами, які все ще утримують владу в Києві, і як змусити їх виконати Мінські угоди.

У грудні 2019 року Зеленський підписав Паризьке комюніке після зустрічі лідерів країн "нормандської четвірки". Однак виконувати "Мінськ" Зеленський не поспішає. Зокрема, Україна досі не внесла зміни до Конституції з приводу особливого статусу Донбасу, а без цього неможливі подальші зрушення в мирному процесі.

Тепер в процес включився Байден, у якого набагато більше важелів впливу на Зеленського. Президент США вже пообіцяв "активну дипломатію для просування виконання Мінських угод". Це означає, що на Зеленського будуть тиснути з усією силою, щоб особливий статус в Конституції відбувся. Без зовнішньої допомоги Україну чекає дефолт і міжнародна ізоляція, а тому вибору у Зеленського немає, йому доведеться виконувати волю своїх західних патронів.

На цьому тлі на перший план в Україні знову виходить лідер ОПЗЖ Віктор Медведчук, який всі ці роки є головним прихильником виконання всіма сторонами Мінських угод і досягнення миру на Донбасі. Медведчук розробив свій мирний план, побудований строго на Мінських угодах, який схвалили країни Заходу, Москва і Донецьк з Луганськом. Зараз цей мирний план Медведчука може стати основою мирного врегулювання. Не варто забувати, що Медведчук сьогодні є по суті єдиним каналом зв'язку між Києвом і Москвою, оскільки з чинною владою в Україні Росія працювати відмовилася після того, як Медведчука почали переслідувати, а потім і зовсім відправили під домашній арешт.

Влада переслідує Медведчука за його позицію, в тому числі й по Донбасу. Налякана радикалами адміністрація Зеленського всіма способами саботує виконання "Мінська", а Медведчука, як головного апологета миру в країні, спробувала прибрати з політичної арени. Не вийшло. Зараз ситуація повертається так, що Зеленському доведеться звільняти Медведчука, і з цього почнеться реальний мирний процес в Україні. Медведчуку довіряють в ОРДЛО, він має міцні зв'язки в Москві, а значить, він єдиний, хто може провести успішні переговори щодо Донбасу.

Це знають не тільки в Москві, але й у Вашингтоні, Парижі та Берліні. А тому не дивуйтеся, якщо країни Заходу відкрито зажадають від Зеленського звільнити Медведчука і залучити його до процесу врегулювання. Раніше вже повідомлялося, що європейські лідери непублічно порадили Зеленському припинити переслідування лідера української опозиції. Той не прислухався. Чекаємо публічних заяв.

Час, коли Зеленський водив за ніс півсвіту, закінчився. Захід і Росія об'єдналися, щоб навести порядок в Європі. І думка клоунів в цьому питанні їх мало хвилює.

Поліна Райтенко

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.