Захід і Росія вимагають від Зеленського припинити політичне переслідування Медведчука і звільнити політика

Уляна Медвецька

Уляна Медвецька

Журналіст і радіоведуча

Володимир Зеленський та Віктор Медведчук

з відкритих джерел

Оригінал - на сайті Medium.

Міжнародна ізоляція Зеленського стає все більш очевидною. Спочатку Росія, а тепер і Захід відмовляються мати справу з неврівноваженим і авторитарним президентом. Москва, Брюссель і Вашингтон вимагають від Зеленського звільнити лідера опозиції Віктора Медведчука і припинити нагнітати істерію навколо Донбасу.

"Зеленський робить вчинки, які просто шалені дуже часто. І [на Заході] бояться, що якась дурість розпалить конфлікт, який, за великим рахунком, нікому не потрібен", - заявив в останньому інтерв'ю міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров. Інтерв'ю глави російського МЗС буде дуже цікавим для українських оглядачів, оскільки в ньому відкрилися подробиці непублічної російської дипломатії. Раніше Путін пообіцяв Зеленському відповідь за переслідування Медведчука. У нас багато хто подумав, що мова йде про війну. Але поки Росія використовує всі економічні і дипломатичні можливості, щоб загнати Зеленського у глухий кут і домогтися звільнення лідера української опозиції.

Зокрема, Росія постійно піднімає питання незаконного переслідування голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" на переговорах із західними політиками. Справи, за допомогою яких українська влада намагається прибрати Медведчука з політичного поля, не витримують жодної критики і просто розпадаються в судах. Тим не менш політик вже більш ніж пів року перебуває під домашнім арештом, що також суперечить законодавству.

"Тому що аналіз, який роблять спостерігачі за українським життям, взагалі-то відзначають те, що він веде війну і проти олігархів, прийнявши закон безпрецедентний, який дозволяє політичними рішеннями розбиратися з опонентами справа. І одночасно від опонентів зліва - від Медведчука. Ми, до речі, неодноразово зверталися до наших західних колег із проханням прокоментувати всі ці справи. А коментарі кумедні", - повідомив Лавров.

Раніше Путін особисто не раз заступався за Медведчука і вимагав від Зеленського звільнити політика. Також Росія зазначає на Заході, що Зеленський перетворюється на авторитарного політика, який ігнорує Конституцію своєї країни і використовує правоохоронні органи для розправи з політичними опонентами. Український президент сам дає безліч приводів, щоб весь цивілізований світ відвернувся від України.

Минулого тижня стало відомо, що на саміті Східного партнерства в Брюсселі європейські лідери підняли питання позасудової розправи над опозиційними ЗМІ в Україні і зажадали від Зеленського скасувати безмежні санкції РНБО, якими заблокували мовлення трьох провідних інформаційних телевізійних каналів - "112 Україна", NewsOne і ZIK, а також незаконно закритого без рішення суду через годину після початку ефіру телеканалу "Перший Незалежний", а також зажадали припинити переслідування Медведчука.

При цьому на Заході все голосніше критикують те, чим займається українська влада. Раніше в ООН випустили доповідь з прав людини в Україні, в якій зазначили, що закриття низки українських ЗМІ було незаконним і є проявом цензури. Там же ООН заявляє, що влада перешкоджає роботі опозиції, а напади на опозиційних діячів навмисне не розслідуються.

Якщо підсумувати все це, маємо дуже просту картину. Зеленському терміново необхідно звільнити Медведчука. Від цього вже залежить не тільки відновлення діалогу з Росією, що дуже важливо для вирішення питання Донбасу і вирішення енергокризи. Від звільнення Медведчука вже залежать відносини України із Заходом. Ніхто із Зеленським не сяде за один стіл переговорів, поки лідер опозиції сидить під домашнім арештом, а весь світ розуміє, що це політична справа. Захід і Росія прямо говорять Зеленському, що питання Медведчука не розчиниться само собою, як на це сподівається Банкова. Брюссель і Москва будуть тиснути в цьому напрямку доти, поки влада в Києві не стримає свої авторитарні апетити. І чим довше Зеленський буде зволікати зі звільненням Медведчука, тим більше шкоди він завдасть Україні.

Уляна Медвецька

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.