Віктор Медведчук: Обмеженість Зеленського і його оточення – це свідчення того, в якій важкій ситуації опинилися люди в Україні і країна в цілому

Віктор Медведчук

Віктор Медведчук

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України 
Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук Прес-служба "Опозиційної платформи - За життя"

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук дав інтерв'ю телеканалу "Росія-1".

Євген Попов, ведучий: З нами на прямому зв'язку лідер партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук. Нагадаю, він піддається кримінальному переслідуванню з політичних мотивів досі. Сьогодні були введені чергові санкції проти опозиційних видань, опозиційних телеканалів. Загалом, цілий набір. Вікторе Володимировичу, дивимося, за вашою спиною сніг, зима справжня в Києві. Зрозуміло, вона м'якше, ніж в Москві, але проте дзвіночки вже є. Якщо хлібокомбінати зупиняються, кондитерські фабрики – бог з ними, але хлібокомбінати! Як ви збираєтеся розв'язувати ці питання?

Віктор Медведчук: Я думаю, що ваше питання, Євген, треба адресувати в першу чергу владі, як вони збираються розв'язувати питання хліба, кондитерських виробів, я додам ‒ і молочної продукції. Через вартість газу все це буде зупинено найближчими днями, бо вже на січень ціни на газ для цих підприємств зростуть до 73 грн за кубічний метр. Тобто фактично вони виростуть десь у 2-3 рази навіть із жовтня. Але 73% це вже стало свого роду, як і 73 грн, якоюсь фатальною цифрою для України: там 73% голосують за Зеленського, тут 73 грн за кубічний метр. Але я можу стверджувати, що влада не готова до цих проблем, бо країна знаходиться в глибокій енергетичній, економічній і соціальній кризі.

Більш того, де брати газ – невідомо, оскільки контракту на газ у нас немає. Ми сьогодні займаємося тим, що відбираємо газ із труби газотранспортної, яка йде з Росії в Європу, намагаємося домовитися і купити цей газ в Європі за тими цінами, які є сьогодні на спотових ринках. У нас немає сьогодні вугілля, ми не знаємо, де його взяти, і ціни на нього теж виросли. Тобто ми зіткнулися відразу з кількома проблемами енергетичними, які влада не здатна вирішувати, не знає, як вирішувати, та й в принципі, я вам відкрию державну таємницю, вона не збирається це робити. Тому що найголовніше сьогодні – піар-акції: відвернути людей і розповісти про прийдешню війну, про прийдешнє вторгнення, про те, що треба поставити на облік жінок, організувати територіальну оборону і взагалі готуватися до війни, а не думати про газ, про тепло, про хліб, про молочну продукцію та багато іншого.

Тому ось ця обмеженість сьогоднішньої влади, пана Зеленського та його оточення – це свідчення того, в наскільки важкій ситуації опинилися люди в Україні й країна в цілому. Більш того, на сьогодні (я слухав частково вашу дискусію в студії) я вам хочу сказати, що, безумовно, прорахунки та помилки, причому злочинні помилки влади, вони були помітні ще з 2019 року. А сьогодні вони просто проявилися в кризі, яку країна, я це стверджую, не відчувала за всі роки незалежності.

Ведучий: Особисте питання. Раз всі жінки зобов'язані встати на військовий облік ‒ ось ваша дружина збирається вставати на військовий облік? І які очікування від тих переговорів по Україні, не тільки по європейському контуру і російської безпеки, але і по Україні, які на початку січня, ймовірно, пройдуть між Росією і НАТО, Росією і США?

Віктор Медведчук: Я вважаю, що ось ця цинічна ідея (її інакше назвати не можна), постановка жінок на військовий облік ‒ це піар-акція для відволікання уваги від усіх недоліків і криз, а це криза енергетична, продовольча, це відсутність робочих місць, відсутність гідних зарплат, зростання житлово-комунальних тарифів і всього іншого. Це одна з ланок ось цього ланцюга для відволікання уваги.

Щодо моєї дружини – вона вкрай обурена подібними пропозиціями з боку влади, власне кажучи, як, я впевнений, і мільйони українок. І говорити про те, що вона збирається ставати на облік, я не можу. Я думаю, що вона цього робити не буде. Швидше за все, вона згодна на те, щоб платити штраф і продемонструвати ось цій владі її нікчемність ‒ ті кроки, які вони роблять, є згубними для всієї країни.

А в питаннях безпеки, ви знаєте, ось чомусь зіпсована платівка і зіпсована лінія поведінки української влади ‒ я маю на увазі Зеленського і його оточення. Вони намагаються підняти на вуха весь Захід, всіх так званих західних партнерів, щоб вони зупинили Росію в нібито діях, які будуть спрямовані на вторгнення, на початок бойових дій і багато іншого. І тут виникає питання: а може бути, треба було подумати та піти шляхом домовленості, щоб цього, якщо навіть у когось планується, не сталося?

Чого легше – виконати Мінські угоди? Чого легше – стати на шлях того, що було викладено в Паризькому комюніке 9 грудня 2019 року, виконати політичну частину Мінських угод, розробляти закони про амністію, зміни до Конституції, введення особливого статусу на постійній основі й тим самим не дати можливості не тільки робити, але навіть думати про якісь дії проти України. Ні, треба йти шляхом агресії, треба йти шляхом ось цієї печерної русофобії та антиросійської істерії. Тільки цей шлях прийнятний для влади Зеленського. Він помилковий, він злочинний, і він веде в нікуди.

Ведучий: Спасибі вам велике. Віктор Медведчук, лідер "Опозиційної платформи – За життя". Я ще раз нагадаю, що Віктор Медведчук, зараз, в дану хвилину, все ще перебуває під слідством за абсолютно політичними статтями. Це політичне переслідування через те, що він опозиціонер і протистоїть Зеленському. І сьогодні вночі "чудовий український президент" зробив нову спробу санкцій ‒ підписав санкції проти ще кількох медіаактивів і опозиційних телеканалів. Віктор Медведчук, спасибі вам велике.

Тепер ми, до речі, знаємо, що дві жінки ‒ дружина Віктора Медведчука і дружина Іллі Ківи ‒ не підкоряться наказу про загальну жіночу мобілізацію.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.