Чорний: "Нацкорпус", очевидно отримавши гроші від Офісу президента, намагався зірвати мітинг журналістів щодо відстоювання своїх прав

ОПЗЖ

Представники радикальної організації "Нацкорпус", очевидно, отримавши від Банкової гроші і відповідне замовлення, намагалися сьогодні зірвати мітинг, що проходить під Офісом президента, п'яти телеканалів: 112 Україна, NewsOne, ZiK, "Перший Незалежний" та UkrLive, а також видань "Страна.юа" і Sharij.net, які були незаконно закриті Зеленським. Про це заявив народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Віктор Чорний.

Він зазначив, що іншого пояснення, окрім відповідного "замовлення" чиновників з ОПУ, "візитові" "Нацкорпусу" важко знайти. 

"Сьогодні, коли наша партія, "Опозиційна платформа - За життя", активно бореться за свободу слова і саме сьогодні була організована акція журналістами закритих каналів, на цю акцію прийшли наші депутати від нашої "Опозиційної платформи - За життя", від нашої партії, ми проводили там захід, і якраз в цей час до нас вирішили, як вони написали, "завітати" представники "Національного корпусу". Судячи з усього, для того, щоб зірвати нам акцію по захисту журналістів, по захисту цих каналів. По-іншому я не можу логіку цих подій зв'язати. Більш того, зрозуміло, що сьогодні будь-які націоналісти ходять тільки за гроші. І я, звичайно ж, припускаю, що ці гроші якраз вони отримали з Офісу президента, з того офісу, під яким ми сьогодні були, під яким сьогодні ще йде акція, і наші народні депутати нашої партії виступають на підтримку свобод слова", - зазначив нардеп.

Він підкреслив, що головне завдання радикалів, судячи з усього, - зірвати мітинг журналістів.

"Прийшло досить багато людей, багато журналістів. Ви знаєте, що днями чергове рішення було прийнято Зеленським і РНБО про те, щоб ввести санкції проти вже каналів, які працювали останнім часом. Ви знаєте, що спочатку закрили три телевізійні канали, 112, Зік, Ньюзван, прийнято ще було рішення про закриття "Першого Незалежного" каналу і "Укрлайв". І до нас ось якраз прийшли оці ось товариші, які нам зовсім не товариші, і ось влаштовують тут дебош, гудуть. Вимоги у них абсолютно незрозумілі. Але, враховуючи, що у нас завтра вже Новий Рік, наскільки я там пам'ятаю, напевно, вони прийшли заколядувати, і, напевно, їм за ці колядки хтось вже заплатив. Хто - я вже сказав. Це Офіс президента. Вони насправді себе завжди ведуть агресивно, і кожна їхня акція закінчується псуванням майна, розмальовуванням парканів, там, вони використовують фаєри, там, вибухові пакети, хоча це житловий тут мікрорайон, тут діти, люди похилого віку і так далі, і так далі, яким ну точно не сприяє те, що вони роблять, нормальному життю киян і українців у цілому. Тому подивимося, чим закінчиться. Тут вони, бачите, музику включили, зазвичай вони ще співають, ну, на жаль, не в ноти, тому я їм сказав, що більше цього робити не потрібно, тому що у вас не виходить. Ну, тепер тільки музика. Ще раз хочу сказати, це, звичайно, все жарти, але це сьогодні фінал якраз політичного року в Україні, і, бачите, політичний рік сьогодні, 30 грудня, закінчується тим, що ОПЗЖ, наша партія, відстоює свободу слова і виступає проти закриття, незаконного, неправового закриття телеканалів, а націоналісти сьогодні прийшли до нас, судячи з усього, для того, щоб нам протидіяти якраз в тій нашій діяльності, яку ми здійснюємо", - додав Чорний.

"Почалася акція, було близько там десяти народних депутатів, активістів, журналістів, багато-багато плакатів, багато людей, які прийшли сказати президенту, що те, що він робить сьогодні, не відповідає взагалі сподіванням українського народу. В цей же час, але тільки об 11 годині, сьогодні вранці стало відомо, вирішив організувати акцію "Національний корпус", тільки вже під нашим офісом, під офісом нашої партії. І як це можна оцінювати по-іншому? Ну, напевно, ніяк. Тільки те, що це контракція проти того, що робимо ми, а ми захищаємо свободу слова в Україні і хочемо, щоб український народ мав можливість знати правду про те, що відбувається в країні, справжню правду, а не те, що розповідають на провладних телеканалах, розповідає влада і хвалиться успіхами, які насправді такими не є", - резюмував нардеп.

Нагадаємо, 28 грудня президент України Володимир Зеленський підписав санкції проти двох українських телеканалів - "Перший Незалежний" і UkrLive. Всього в 2021 році Зеленський закрив п'ять телеканалів.

Власник телеканалу UkrLive і голова парламентського Комітету зі свободи слова Нестор Шуфрич заявив, що закриття телеканалу UkrLive незабаром після першого виходу в ефір і телеканалу "Перший Незалежний" після судової перемоги і відновлення супутникового мовлення - це чергове цинічне і беззаконне позасудове рішення від Ради національної безпеки і оборони, спрямоване на встановлення цензури в Україні. Подібні дії не можна пояснити інакше, адже телеканали не порушили жодного закону, а в разі "Першого Незалежного" - навпаки домоглися справедливого судового рішення, яке довело незаконність колишніх рішень РНБО. Телеканали були закриті тільки тому, що так захотілося людям, які займають високі пости. 

У свою чергу голова наглядової ради Фонду захисту свободи слова Ганна Герман підкреслила, що Володимир Зеленський продовжує гробити незалежну журналістику. Але це його не врятує від швидкого і остаточного краху. Тому що в опозиції до нього вже не тільки незалежні телеканали і сайти. В опозиції до провальної політики нинішньої влади - вся Україна.

В "Опозиційній платформі - За життя" відреагували на подію і заявили, що це рішення покликане знищити телеканали "Перший Незалежний" UkrLive, а також медіахолдинг "Новини", який був заснований журналістами закритих Зеленським телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

На тлі закриття двох телеканалів народний депутат від ОПЗЖ Ренат Кузьмін порадив Зеленському оголосити мобілізацію в армію жінок - журналісток закритих телеканалів. А його колега Василь Німченко заявив, що рішення РНБО про припинення мовлення телеканалів UkrLive і "Перший Незалежний" є ознакою інформаційного рейдерства та узурпації влади, яка вже перейшла на рівень диктатури.

Журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів "UkrLive" і "Перший Незалежний" звернулися з відкритим листом до світової спільноти - європейських політиків, чиновників і міжнародних журналістських організацій - з проханням вплинути на ситуацію зі свободою слова і спробою влади ввести цензуру в Україні. Світовій спільноті нагадали і про те, що "112 Україна", NEWSONE і ZIK, "UkrLive" і "Перший Незалежний" не єдині жертви чинного режиму Зеленського. Адже влада всіма способами намагається впливати на роботу державного телеканалу "Дім", суспільного мовника "UA: Перший", телеканалів "НАШ", "Еспресо", "Прямий", "Україна" та "Україна 24", інтернет-видань "Страна.юа" і "Шарий.net".