Зеленський закрив канали, які були популярні у російськомовних жителів і виступали за зшивання країни, - Медведчук

Перший Незалежний

Президент Володимир Зеленський, підписавши указ про введення санкцій РНБО, закрив телеканали, які були популярні у російськомовних жителів і виступали за зшивання країни. Про це заявив голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук.

"Крім того, що вони опозиційні, їх ще об'єднує те, що на них орієнтувалося і, здебільшого, дивилося російськомовне населення. Чому? Я поясню. Жителі і громадяни південного сходу чому дивилися - в основному, як я вважаю, російськомовне населення, тому що ці канали не сповідували істерію, пов'язану з політикою, печерну русофобію або не брали до уваги дискримінацію російської мови, російськомовного населення. Ці канали сповідували політику зшивання країни. Ці канали говорили про те, що український і російський народи як були братніми, так і залишаться, не дивлячись на владу Порошенка, а сьогодні - владу Зеленського", - зазначив політик.

При цьому Медведчук додав, що так звані правителі приходять і йдуть, а народи залишаються.

"Остання соціологія двотижневої давності говорить про те, що 40% в країні, в Україні, громадяни України ставляться добре або дуже добре до Росії, а 47% - погано або дуже погано, а 13% - не визначилися. Скажіть, яким чином в країні, де 40% вважають інакше, на відміну від того, що вважає влада, яким чином 40% населення, які хочуть не бачити ворогів у представниках російського народу, яким чином влада може ігнорувати права цих 40%?" - задався питанням він.

За словами Медведчука, зараз в країні відбувається дискримінація російської мови і широкомасштабна українізація, тому що влада в основі своїй політиці бачить націонал-радикалів.

"Зеленський і його оточення намагається сподобається тим людям, які сповідують націонал-радикальні рухи і націонал-радикальні погляди. Вони сповідують цю політику анти-Росії, яку намагаються створити у нас в країні. Тому закриваються канали, які говорять правду, які мають іншу точку зору. Правильно це? Ні, це неправильно - це злочинно", - підсумував він.

Нагадаємо, 28 грудня президент України Володимир Зеленський підписав санкції проти двох українських телеканалів - "Перший Незалежний" і UkrLive. Всього в 2021 році Зеленський закрив п'ять телеканалів.

Санкції передбачають, зокрема, заборону на використання радіочастот, блокування активів і ведення будь-якої діяльності в Україні. Вони введені на 5 років.

І "Перший Незалежний", і UkrLive вже відреагували на указ президента Володимира Зеленського, заявивши, що українська влада в черговий раз довела, що бачить у вільних ЗМІ свого головного ворога і діятиме будь-якими методами для придушення свободи слова в Україні.

Журналісти мають намір оскаржити незаконне рішення про закриття каналу в судах. І якщо українські суди під тиском Офісу президента не скасують президентську цензуру, то Європейський суд з прав людини винесе справедливе рішення, яке боляче вдарить по всіх "цензорах" і "заборонятелях".

У свою чергу власник телеканалу UkrLive і голова парламентського Комітету зі свободи слова Нестор Шуфрич зазначив, що закриття телеканалу UkrLive незабаром після першого виходу в ефір і телеканалу "Перший Незалежний" після судової перемоги і відновлення супутникового мовлення – це чергове цинічне і беззаконне позасудове рішення від Ради національної безпеки і оборони, спрямоване на встановлення цензури в Україні.

"Подібні дії не можна пояснити інакше, адже телеканали не порушили жодного закону, а в разі "Першого Незалежного" - навпаки домоглися справедливого судового рішення, яке довело незаконність колишніх рішень РНБО. Телеканали були закриті тільки тому, що так захотілося людям, які займають високі пости. У жодній цивілізованій країні світу такого трапитися не могло. Подібне безпрецедентне знищення свободи слова воістину жахає.

Це вкотре доводить, що владі немає діла до законів і Конституції України, вони роблять виключно те, чого самі хочуть, не зважаючи на юридичні норми", - сказав він.

Як повідомлялося, раніше на саміті Східного партнерства в Брюсселі підняли питання про позасудову розправу над опозиційними ЗМІ в Україні і зажадали від Володимира Зеленського скасувати свавільні санкції РНБО, якими заблокували мовлення трьох провідних інформаційних телевізійних каналів -"112 Україна", NewsOne і ZIK, а також незаконно закритого без рішення суду через годину після початку ефіру телеканалу "Перший Незалежний".

Як відомо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру. 

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували 120 969 матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.